Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Vasta
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas rajaleidja »

Teades Vallo muret juba varasemast ajast, siis minu teada oli põlluharimine enne söödakohta.
Aga algse teema juurde tagasi tulles: Oli siis jahiseltsil õigus lepingut sõlmida või ei? Mille alusel katuseorganisatsioon vahele astus? Kuidagi vaikseks jäi see osa.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

****.Kirjutasin Andrusele pika jutu aga kuidagi õnnestus see ära kaotada.Minu arvates oled sa selle foorumi Venno.Kes teavad mida ma selle all mõtlen need teavad.Järgmine kord istu maha ,hinga sügavalt sisse ja jäta oma postitus tegemata.Aga mis eelnevat teemat puudutab siis ei saa aru miks mainitakse seda toominga ja pajuvõsa.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas rajaleidja »

kalur kirjutas:Aga mis eelnevat teemat puudutab siis ei saa aru miks mainitakse seda toominga ja pajuvõsa.

Et tegemist ei ole metssigade elupaigaga ning põllukahjustused tekkisid alles siis, kui põlluserva sööt rajati.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

Mille kuradi pärast teha sööt kuskile võssa aga mitte suure metsa sisse või lähedale.Ma arvan ,et sellel lool sellised tagamaad mida me ei tea ja ausaltöeldes mina ei tagagi teada.Klaarige oma asju väljaspool foorumit.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Olgerd »

kalur kirjutas:Mille kuradi pärast teha sööt kuskile võssa aga mitte suure metsa sisse või lähedale.Ma arvan ,et sellel lool sellised tagamaad mida me ei tea ja ausaltöeldes mina ei tagagi teada.Klaarige oma asju väljaspool foorumit.
Äkki sellepärast, et sööt meelitab/hoiab sead seal kohal ning "võsast" on palju lihtsam sigu kätte saada kui suurest metsast? Asjaolusid võib olla erinevaid.
Kokkuvõttes vahet ei ole kui selle sööda tõttu maaomanik kõvasti kannatada saab, siis tuleks see sealt ära likvideerida olenemata sellest, kas see sööt oli seal Pätsi valitsuse ajast või mitte. Söödakohtasid üldjuhul saab alati juurde teha. Ise küll siuke m**n oma söödakohaga olla ei tahaks, mis kellegile korraliku kahju tekitab.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

Järgmise sööda teen Tartu raekojaplatsile.Seal neid sigu samamoodi lihtne jahtida.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

To kalur
Maaomand on, oi kui ammune. Isegi pole mõtet tekkinud , et võiks maha müüa ja pärast halada. Põldu harinud seal paarkümmend aastat. Jamaks läks siis kui söötmine hakkas toimuma põldude ääres. Ulukibioloogiat ja elupaiku jne pole mulle väga mõtet seletada, seda olen tutkinud üsna palju oma kooli-eluteel :? .
Eh siis veelkord , mehed leppigem kokku ,mitte ärgem paarutagem.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

Tore.Aga ikkagi see lugu haiseb.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas vallo »

Oot, ma ei saa aru milline lugu haiseb. Teema alguslugu ja minu viimased postitused pole absoluutselt omavahel seotud. Kui sa juhuslikult pole viitsinud teemat läbi lugeda.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas gunnar »

kalur kirjutas:Mille kuradi pärast teha sööt kuskile võssa aga mitte suure metsa sisse või lähedale.Ma arvan ,et sellel lool sellised tagamaad mida me ei tea ja ausaltöeldes mina ei tagagi teada.Klaarige oma asju väljaspool foorumit.


Aga kes sa siuke oled et ütled mida ja kes siin foorumis võivad klaarida ? Sul omal siuke laia lehega jutt et lase aga olla. Ei ole sa oma arvamusavaldustega sugugi targem kui Andrus.

Söödakohtadest aga niipalju et suvisel ajal võid sa selle söödakoha nii metsa teha kui tahad, sead liiguvad ikka põldudele, see muidugi pole põhjenduseks et külmalt maaomanik pikalt saata kui too palub söödakohta liigutada. Pigem on niipalju mugavad mehed et saavad nö kaks ühes, et küll suvisel ajal põllus käivad sead ka söödal puki alla satuvad. Oma pundis vaikselt reegel tekkimas et suvisel ajal jaht vaid põldudes just kahjustuste vähendamise eesmärgil, eks ole siin ka probleeme kuhjaga, alustades ligipääsudega (liikumine tehnorajal) või siis valiklaskmisega.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

Aga kes sina sihuke oled?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas gunnar »

kalur kirjutas:Aga kes sina sihuke oled?


Selliste sisutihedate mõtteavaldustega sa muudad ise seda foorumit su enda poolt varem viidatud kalale.ee sarnaseks. Nime järgi oled sa ka seal tegev muidugi ... Aga ei tasu omi halbu harjumusi kaasa vedada.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas Välek »

Kalur, sa teed sellest foorumist kalale.ee, kui samas vaimus jätkad, ja millest oled ka siin foorumis korduvalt juttu teinud!
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas kalur »

Aga mind huvitabki see,et miks on see söödakoht tehtud sellisele kohale.Kui maaomanik ja jahimees on normaalsed,siis sellist ebakõla ei tekki. Järelikult on kelleski viga .Aga kelles ,seda me ei tea.Nagu ma aru olen saanud ,siis maaomanik on ise ka jahimees.Kas antud sööt asub samadel maadel kus tegutseb Vallo või on tegu naabersektsioonig? Võibolla tegu naabritevahelise tüliga.Seda meile ei mainita.Vallo jutu põhjal väga raske järeldust teha.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Jahiseaduse muudatus ettepanek.

Postitus Postitas jahe »

Ma olen ikka alati seda meelt olnud,et kui maaomanik on jahi keelanud,siis ei tasu sinna ka ronida,aga seesama maaomanik peab ka aru saama ,et seal kus ta maa lõpeb, seal see ka lõpeb.Ei ole nii, et selle ümber on veel mingi kilomeetrine turvatsoon.
Ühest küljest saan ma aru Vallo murest (ja Valloga suhtlen ma foorumiväliselt igapäev),aga kui selle seasööda on rajanud jahimees oma maa peale on see tema õigus seda teha.
Täna on mul kuus seasööta,mis on mu oma maa peal ja keegi ei saa mulle öelda,et ma peaks need ära likvideerima.
Siin aastaid tagasi soovis meie jahiselts lepingu sõlmida ühe põllumajandus ettevõttega,aga meid saadeti viisakalt pikalt,sel momendil oli meil seda lepingut isegi natuke vaja.Sel sügisel külvati sama firma maadele ca 200ha talinisu ,põllud mis on üsna metsade keskel,tänu huntide kõrgele arvukusele on seal metssigu muidugi vähe ,aga suurusjärgus ca 100isendit hakkavad põllus küll käima ja jahti me seal ei pea las sead söövad,samas on nende põldude lähedal mu oma maa peal kaks jahikantslit ja ma pean seal jahti, siis kui ma tahan.
Ehk täna on seis niisugune,kus maaomanikule on seda lepingut vaja ,mitte meile.
243win
Vasta