kulud jahipidamisele

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

kulud jahipidamisele

Postitus Postitas sammal.habe »

sattus kätte alljärgnev dokument - keegi koolitaja :shock: oli toonud näiteks tulude-kulude jaotumise kohta perekonnas.
kui täpsemat infot saan, lisan. seniks vaadake seda toredat tabelit :D

Pilt

tegelikult oleks pidanud selle postitama hoopis jahihuumori rubriiki.
nimelt - OÜ Reiting PR kasutab seda täiskasvanute koolitusel tulude-kulude planeerimise õppevahendina.
kursuse nimi "raamatupidamine ja ettevõtlus" :shock:
Viimati muutis sammal.habe, E Mär 07, 2005 1:54 pm, muudetud 1 kord kokku.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

kui oleks juttu 80st pardijahihooajast :) aga see on mingi jura
wussup
Postitusi: 18
Liitunud: N Nov 04, 2004 6:32 pm

Postitus Postitas wussup »

See on küll täielik idiootsus, eriti ajab naerma trahv kaks ja pool tonni iga jaht irw.Ps. kas selle lõputu kiiruseületamisega relvaloast lõpuks ilma ei jää? :lol:
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

part poest 300?

Postitus Postitas tsuks »

Sammal- sa ikka täitsa Habe!

kui juba küsimuse saatsid- saada ka õige vastus!
Tahaks tõemeeli näha- kust kuradist siin veel kokku annab oida- kõik ju puhta igapäevased kulud ju...
Äkki saan kah nii pikapääle rahalugemisest sotti...

ps. priva mulle selle supermarketi asukoht- ma annaks iga pardi 100 krooksuga vabal ära- neil kasum 200%!???
tsuks nigu ma olen...
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

tsuks :lol:
243win
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tekkis kohe kiusatus oma pardijahi kulud üle vaadata.

Varustus 3000.- (nu vastu peab 100 jahti kindlasti) (30), Transpordikulud 75.- (75), Padrunid (no kahest lasust võiks keskmiselt ikka part kukkuda) 16x4 (64), Paat (no sellega pole mul enamasti kulusid, aga no, kui oleks, siis see 40 eq oleks vist ok (maksaks rohkem, aga peaks kauem vastu) (40), Jahiluba... nu, ok, 30 (30), Külmarohi... no, tere hommikust (0), trahvid (0). Kogukulud 239, selle eest 8 parti (no, nii hästi pole veel läinud, et 8 parti oleks ühes jahis saanud). Aga kui selliste kuludega saab ühegi pardi kütte, siis kust annab kulusid kokku hoida? Ja kui asja ajada veel absurdsemaks (vastuseks trahvi kasutamisele), siis puhkuse tuusik väärtusega nt 2500, saadud hinnaga 239...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Eks seda matemaatikat annab nii ja naa korraldada. Olen kuulnud ka rehkendusi, kus kahepäevasel väljasõidul on pardi keskmiseks hinnaks kujunenud üle 3000 krooni. Ja neid parte mille põhjal seda keskmist arvutati oli ikka tunduvalt rohkem kui üks.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

paneks ka hanejahi kulutused üles, padruneid kulus umbes 40tkx4.50 see teeb siis 180eeku,kokku sai käidud seitse korda ,bensu kulus 15l x10.50 see teeb157.50,taskulambi patareid 45eeku,paar õlut sai ka kaasa võetud umbes 50eeku,kokku tuleb 432.50eeku lasta sai see hooaeg 11hane mõned pardid ka,kui nii arvastada tuleb hane hinnaks ümarguselt 40eeku,polegi kõige hullem.
243win
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Jahemees, ega sa ei tea, kes Ramma küla vana noorloomalauda(praegune heinaküün) all sigade söötmisplatsi ja uut pukki omab?
Mul seal maamaja lähedal ja mõtlesin, et ehk suvel saaks mehega pukis istuda ja mõned pildid teha...
Hundist toakoera ei saa.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

Estlander ajab vist mind kellegagi segi, või ma eksin?
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

aga kui siga tahad pildistada siis pole see probleem.
243win
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma ükskord arvutasin ühe nässuläinud pardijahi kulud kokku. Saime seekord kahe peale ühe piilpardi. Kilohinnaks tuli igatahes 1400 krooni. Mingit riidekulu ega kummikuid ma siia juurde ei arvestanud- puhas transport, padrunid, jahiluba, söök-jook. Isegi majutust ei olnud.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Minu meelest on selline arvutus täiesti mõttetu.(Teder,ma ei pea otseselt Sind silmas vaid räägin üldiselt)
Tekib ju kohe küsimus,et kui poleks ühtegi lindu saanud,palju siis oleks
kilohinnaks tulnud?Või kui järgmine kord saad kaks,kas siis on poole odavam?
Jaht on samamoodi hobi nagu mistahes teine ala.
Kas keegi on kunagi arvutanud,kui palju suusakilomeeter või jalgrattakilomeeter maksab. Vaevalt küll.
Selge see,et alati on meeldiv midagi saada -suusataja saab hea enesetunde ja jahimees lisaks sellele veel elamuse ja tüki lihagi.
Kui aga saadud liha kilohinna põhjal otsustada,kas oli hea või halb jahipäev,siis on küll kuskil midagi viltu või tegeletakse vale hobiga.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

ei ole nõus et täiesti mõttetu, kuna:

1. tekib mingi ülevaade kulutustest (võib tunduda uskumatu, kuid mõnel polegi seda ju) ning see võib heal juhul aidata kaasa paremale kaalutlemisele ning kokkuhoiule;

2. kasulikkuse või kahjulikkuse hindamine sõltub mõõdikute paika panemisest. kui ainsaks mõõdikuks on liha kilohind ja kogus, siis loomulikult on kogu hinnang kiivas. aga see eipea ju ainus mõõdik olema....võib näiteks selliste arvutuste puhul luua kasvõi enda hindesüsteemi, kuidas hinnata emotsionaalset "laengut" peale igat jahilkäiku jne jnejne. lisada püsikulude ja muutuvkulude arvestus ning mingi ülevaade hakkab juba tekkima ;)

BM
@ lihtsalt teoretiseerimas ;)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jagan Maanuse seisukohta. Mõtetu teema ja mõtetu jutt. Kui saan jahis käia piisavalt, ilma, et pere palja tagumikuga ja tühja kõhuga selle arvel ringi ei lase ja endal meel hea siis kulugu sellele hobile raha palju tahes. Palju on suhteline mõiste. Ise olen tõesti selline imelik, kes ei oma arveraamatut kus sees jahi kulud, tulud ja ei kavatsegi seda teha. Milleks? Et järgmine kord teeksin mõne paugu vähem või sõidaksin lühemat teed või näriksin kodus küüsi, selle asemel, et jahti minna ja seda nautida täiel rinnal?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud