Otsing leidis 694 vastet

Postitas Olgerd
T Apr 24, 2018 2:44 pm
Foorum: Üldfoorum
Teema: Rahvuslooma valimine
Vastuseid: 28
Vaatamisi: 20133

Re: Rahvuslooma valimine

Ma ei saa sellest vahutamisest aru, minu arust täitsa okei valik. Pigem oleks ise pettumust tundnud, kui mingi okaskera meie rahvusloomaks oleks valitud. :lol:
Postitas Olgerd
E Mär 21, 2016 1:37 pm
Foorum: Päevakaja
Teema: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?
Vastuseid: 356
Vaatamisi: 166488

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

See külm tõmbas kohati aktiivse liikumise kinni. Eile passisin ühe kuhila ees ja käidi ainult sahvrist oksa võtmas ja mindi tuppa sööma, kuigi kraav on täies ulatuses jää vaba. Samuti ei täheldanud päeval luuret tehes, et mõnda kallast oleks kuskil külastatud viimaste päevade jooksul.
Postitas Olgerd
K Veebr 10, 2016 8:44 pm
Foorum: Artiklid
Teema: Toosikannu
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 13636

Re: Toosikannu

beagle kirjutas:Kahjuks ei saa artiklit jagada.
Kuid Raplamaa Sõnumid kirjutab,et seakatk on ka toosikannus.
Metssigade arve tuleb viia nulli.

http://xn--snumid-pxa.ee/uudised/toosik ... seavabaks/
Postitas Olgerd
T Veebr 09, 2016 9:14 pm
Foorum: Noored ja rohelised
Teema: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks
Vastuseid: 62
Vaatamisi: 35427

Re: Relva kandmine, relva edasitoimetamine - puust ja punaseks

honkomees kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:...Veits selline tunne on, et peaks osadele inimestele pidevalt tutvustama Eesti Vabariigi olemasolu, vabaduse võimalusi ja sellest lähtuvaid kohustusi jmt.
...

Täpselt, meie foorum peakski Eesti Vabariigi seadusi lahti seletama inimese keeles, kuidas on õige käituda, et mitte seaduse karistava käe alla langeda.

Nt kui venes peab politsei sinuga 5 päeva enne kokku leppima ja ma olen sellest teadlik tänu foorumile, siis kuidas Eestis on, ma ei tea! Meil keegi seadusi ei aruta ja enne taasiseseisvumist relvaloa saanud kodanikuna ma ilmselgelt ei loe iga päev seadusi otsast lõpuni ja nende pidevaid muudatusi. St et oleks väga hea, kui nii ajakiri kui meie foorum tutvustaksid ja kommenteeriksid olulisi muudatusi relva- ja jahiseadustes.
Arvan, et 99% rikkumistest on ju teadmatusest, paljud seaduse nõuded (nt kasvõi see salves padrunitega relv on laetud relv) pole ju terve mõistusega kooskõlas ja kui sa neid pisiasju ei tea, siis oledki vahel.
Aga kui "noor ja roheline" püstitas teema, millele mina nt vastust ei tea, siis kukuti kohe teda maha tegema ilma küsimustesse süüvimata ...
Vana hea nipp on unustada pikendada relvaluba, siis saab uuesti eksami teha ja ennast jälle seadustega põhjalikult kurssi viia! :D
Postitas Olgerd
L Veebr 06, 2016 4:43 am
Foorum: Ulukite haigused
Teema: Sigade Aafrika katk Eestis
Vastuseid: 1104
Vaatamisi: 448397

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Need laboriuuringud on korduvalt kahtlusi tekitanud, ei imestaks kui osad jahimehed on ühe sea proove mitmeid kordi kontrollinud kolmanda looma pähe. :?
Postitas Olgerd
T Dets 01, 2015 7:55 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 655912

Re: Hundid

krupp kirjutas:Vist neljanda murdmise kirjeldus, hundid sisenesid kuivenduskraavi alt aia vahelt (ca 40 cm).
Toimetasid nagu supermarketis, ca 25 ha suurusel alal murtud lambad laiali, sööduid mõned üksikud ja imelik, et palju vigastatuid, pea pool murtutest.
Ausaltöeldes lõi pildi eest, käid nagu udus ja ei saa aru mis toimub.Erinevad karjamaad, mis välisperimeetris kinni, siseselt läbi saab ainult värava kohtadest millel on ca meetri kõrgusel karjusetraat, et veised läbi ei saaks minna, lambad käivad alt läbi.
Keskkonnaga käisime karjamaa läbi ja õhtu tuli peale, vaevalt enne pimedat jõudsime karja ära ajada.

Homikul läksin korjet tegema ja üllatus,, hunt va sinder, tean, et eile oli kraavi servas lammas maas täna tühi koht, pisut karvu :shock: no ei ole lammast. Jalad selga karjamaale tuur peale, hunt ka järgmisel ööl karjamaal käinud. Enne ei saand asu kui meetri haaval otsisn ja üles leidsin.Oli va sinder üle põllu, läbi kahe veega kraavi looma aia alt läbi lohistanud (vett kraavis üle kummiku) tõelised diversandid :shock: .Ok eks talle meenus, et kaup jäi maha ja tuli järgi kuid jõud rauges ja jättis ostukorvi teiselepoole kraavikaldale.Panin kaamera üles ja ei pidanud pettuma.Tuli aga ülejärgmine päev, kell 10.15 hommikul, mina olin kaadris 11.20 :idea: , selle ajaga oli (d) sõbrad lamba metsaall täiesti ribadeks tõmmanud, et ainult karvade järgi orienteerusin nende tuuseldamisest.

Sellele kohale kust läbi tuldi panin katseks ette paar pulka ja traadijupi, sisenemised lõppesid, jäljed tulid kuni teaadini.

Viies murdmine:
põhikarjast jäi maha käputäis noori keda pimedas ei näinud.Vist 3 päeva nägin proovisin neid ära ajada aga proovi lambaga võidu joosta, eriti kui on noored ja lollid :VS

Ja järjekordne hommik, lambad maas, mõned verised ja üks söömiseks kaasa võetud, ehk nüüd on karjamaa tühi.
Sisse tulid jälle läbi teise kuivenduskraavi vett kindlalt üle kummiku, siiani arvasin, et hunt vabatahtlikult vette ei roni?Kuid ju siis eksisin.
Ok, lammastega on hetkel ok, kui just hundid lauta järgi ei tule :P

Aga minu jaoks on arusaamatu, et enne nägin hundi jälge vast korra nädala kahe jookul väljaspool karjamaad, kuid nüüd on jälge paksult ja karjamaal sees ning ümber.Lambad olid suurte loomade vahel, ühel pool pullid, teisel lehmad vasikatega, jäljed lähevad kuni 50-100 meetri kaugusele suurtest loomadest, ka lähimad murdmised olid selle suurusjärgus.

Kaameras aia taga on näha sigu (suured) vaheldumisi hundiga ca ühe tunnise intervalliga aga ju siis lammas on aiast hoolimata parem, ka on vähemalt selle hundil (karjal) kadunud ohutunne, viimasele sisenemiskohale riputasin heinapallinööre, jalutas vabalt nende vahelt läbi :shock: , seega lipuliin sellist ei tohiks võtta.
Kui lambaid enam võtta pole, kas pole ohtu vasikatele?
Postitas Olgerd
N Okt 01, 2015 3:59 pm
Foorum: Artiklid
Teema: Mida see peaks tähendama?
Vastuseid: 24
Vaatamisi: 16140

Re: Mida see peaks tähendama?

Seda artiklit lugedes kumas minu arust esile tõsine sarkasm, sest jahimeestele on määratud sellised küttimismahud, mida enamus tõenäoliselt täita ei suuda ja mitte täitmisel ähvardatakse ära võtta jahipiirkonna kasutusõiguse luba. Sellega seoses peakski ehk koguaeg ja valimatult paugutama... . :lol:
Postitas Olgerd
K Sept 16, 2015 5:39 pm
Foorum: Ulukid
Teema: põder2015
Vastuseid: 43
Vaatamisi: 30372

Re: põder2015

Kes tihedamalt looduses ringi liiguvad väidavad, et suurem trall on juba ära olnud vähemalt Tartumaal. Ilmad ka ei soosi hetkel eriti.
Postitas Olgerd
K Aug 26, 2015 8:27 pm
Foorum: Ulukite haigused
Teema: Seakatk Lätis !!!!
Vastuseid: 118
Vaatamisi: 61811

Re: Seakatk Lätis !!!!

kalur kirjutas:Seletage nüüd mulle lollile lahti kuidas kütitud siga kelle vereproov on positiivne muudab ka samal ajal kütitud tervete sigade proovi positiivseks.
Ega proovi tulemust ei muudagi. Siin üritatakse ennetada pigem seda vist, et jahis lastakse näiteks kaks siga, ühe proov osutub positiivseks ja teise oma negatiivseks katku suhtes. Kui sa ntks songid mõlema sea sees samade kummikinnastega või siis paned need sead hiljem omavahel kokku samasse vanni või kilekotti, siis lihtsalt katkust vaba searümp jääb viirust edasi kandma sellisel kujul nagu mingi desinfitseerimata pind. Võibolla tahad seda negatiivse prooviga siga kuskil vorstiks teha lasta ja viid selle rümbaga katku edasi lihatööstusse vms.
Postitas Olgerd
P Juul 05, 2015 1:25 pm
Foorum: Ulukite haigused
Teema: Sigade Aafrika katk Eestis
Vastuseid: 1104
Vaatamisi: 448397

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

maido kirjutas:Selline küsimus. Kas tartumaal on nüüd keelatud koeraga jaht? Vaatasin seda katku kaarti ja nüüd on tartumaa puhveralas, mida see täpselt tähendab jahimehe jaoks kellele meeldib koeraga jahti pidada. Tänud
Ainult teatud valdades on ajujaht koertega keelatud Tartumaal, siit lehelt saad täpsemat infot, kus on keelatud ja kus mitte! http://www.keskkonnaamet.ee/keskkonnaka ... orrad/sak/
Postitas Olgerd
K Juun 10, 2015 8:27 pm
Foorum: Üldfoorum
Teema: EJS ringkiri
Vastuseid: 32
Vaatamisi: 17957

Re: EJS ringkiri

Foorumist ka vist lugenud, et osad jahiseltsid ei saa tänu seakatkust tingitud ajujahi keelule oma põdralimiite täidetud. Kui seda trahvide määramisel arvesse ei võeta, siis tuleks vast nendele seltsidele kaasa tunda.
Postitas Olgerd
T Apr 21, 2015 4:41 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Punarebane
Vastuseid: 259
Vaatamisi: 113696

Re: Punarebane

Välek kirjutas:Ei saa aru, mis rebastega toimub. Talved on kerged olnud, marutaudi pole, aga selle kõige soodsa juures, on rebased nii ära kadunud, et pole juba nädalaid mitte ühtegi näinud. Lisaks polnud jooksuajalgi neid võrreldes varasemate aastatega liikvel. Juba jõudis mõte tekkida, et äkki see vaktsiin mõjus neile halvasti :VS :roll: Aasta aastalt järjest vähem neid on. On kellelgi sarnaseid või hoopis vastupidiseid tähelepanekuid?
Jah põldudel on suht ikaldus, samas kui hagijas metsa lasta, siis tuleb väikestest tükkidest omajagu neid välja. Vähemalt selline oli selle aasta talve kogemus. :M
Postitas Olgerd
E Apr 20, 2015 4:38 pm
Foorum: Ulukite haigused
Teema: Sigade Aafrika katk Eestis
Vastuseid: 1104
Vaatamisi: 448397

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

kirp kirjutas:See siis "punane" ala, puhvri "sinine" ilmselt ka tulekul, tauditõrje kodulehel kaart veel vanade piiridega. Postimehes netilehel Nõo surnud sea pilt, millest lubatakse homses so teisipäevases lehes pajatada.

Nõost leitud seakorjusest võetud proovid osutusid negatiivseks.
Postitas Olgerd
E Veebr 02, 2015 10:04 pm
Foorum: Koertest
Teema: kustutada
Vastuseid: 147
Vaatamisi: 49876

Re: kustutada

puugi kirjutas:
baddmann kirjutas:Ilmselt selget vastust ma Puugilt ei saa - ma tegelikult aimasin seda ette. Pole hullu, ei saagi inimest sundida tema enda huvide vastu sõna võtma ;)

Puugi, ma eeldan, et tõututel koertel ei ole oma andmebaasi. Juba tõutus ise loob tõenäosuse (jah, tõenäosuse, mitte kindla teadmise), et liiga lähedast sugulust ei ole ning kui on, siis see ilmselt väljendub inbriidingu näol päris inetute kutsikate sünnis ja sellele järgnevas loomulikus saatuses.

Kuid tõutute koerte hulgas on veel ka tõukoerte ristandid - mis oleks sinu arvates näiteks ühe heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ja teise heade omadustega, kontrollitud tervisega laikatõu esindaja ristandi jahis kasutamise vastuväiteks ? Ma pean silmas mitte lihtsalt, et Sulle või EKL-ile ei meeldi selline asi, vaid sisuliseks vastuväiteks ? Loom on terve, õnnelik, jahiomadustega ja ei tea mida veel. Kõike seda muidugi hüpoteetiliselt. Ma ei väidagi, et neid peaks hakkama paljundama või aretama sellisel viisil, vaid et mis on põhjendatud argument seadusandja poolt sellise isendi kasutamise ärakeelamiseks. Tean oma kogemusest mõnede aastate eest, et vene-euroopa laika + karjala karukoer andsid superhea jahiomadustega kutsikate pesakonna (jah, Puugi, need konkreetsed tõud muidugi on kunstlikult eristatud algse tõu harud, aga nad ON eraldi tõud siiski ja seega EKL pühakirjas eraldi välja toodud, seega oleksid need isendid pidanud olema krantsid ja igati põlualused EKL, EJKTÜ ja EJS kontekstis). Hilisemad sama liini vene-euroopa tegelased ei olnud enam nii vahvad võitlejad;)

Kui jutt käiks nt madalama kui X cm turjakõrgusega häälega ajava koera kasutamise keelust metskitse jahtimisel, siis see keeld on oma olemuselt hoopis teistsugune, kui kindlate tõugude, tõugruppide ja üldse tõulisuse nõue. See keeld käiks konkreetselt jahipidamisomaduste pihta ja oleks minu jaoks arusaadav.

Aga olgu kuidas on. Nagu Puugi ütles, siis teeme näo, et ärihuvi ei ole. Järele jääb ... lollus.

BM

puugi kirjutas:Vajadusel kasutatakse näiteks laikade aretuses ehtsat susi.Kui minul on näiteks võõrast verd koera vaja ei ole seda väga raske leida .Laikadel on nii lai tõutuumik,et sobivate koerte leidmine pole üldse probleem.Miljoneid koeri üle maailma laiali.Eesti hagijatel on asi keerulisem. Kas ilma paberiteta koertel on ka mingi salajane andmebaas? :M Kuidas ma tean,et ta on piisavalt kauge põlvnemisega?
Ärihuvist on selliste asjadega tegelemine väga kaugel!On Sul aimu kui palju jahikoeri Eestis üldse aastas kasvatatakse?Võrreldes sport,ilu ja teenistuskoertega väga vähe.

Seda lolluse asja ei usu Sa vast ise ka!Järgmine kord kui Sinuga jahile tulen võtan külamuttide kodukoerad kaasa?Nagu näha Sulle tõulised ei meeldi! (b)
Ei saa aru, miks nii isiklikult asja võtad? Kui keegi oma arvamust avaldab, siis kukud oma koeri kaitsma, kuigi keegi sinu koeri hukka mõistnud pole. Arutlus käib selle üle, miks Eestis peaks seda nõudma ja miks peaks paberitega koer paremini töötama jahisituatsioonis, kui ilma paberiteta. Soome kohta näiteks näide toodi, miks ei võiks Eestis nii olla?
Postitas Olgerd
E Veebr 02, 2015 8:34 pm
Foorum: Koertest
Teema: kustutada
Vastuseid: 147
Vaatamisi: 49876

Re: kustutada

linnukütt kirjutas:Huvitav keskustelu. Ma ei saa pihta milles probleem. Võtke tõugu kui tüübi kinnitust. Te ju liikluses ei saa kasutada autot, mille põhiosad koosnevad erinevate autode osadest. Õigemini saate läbi häda, kui eraldi paber antakse, et selline kokkuehitatud auto on kõlblik meie teede jaoks ja sellega sõitmine ohutu ka veel peale selle. Iga ameerika sõiduk vist ei läbi tüübikinnitust ning minu teada tüübikinnitust mitteläbinud autosid ei lubata meie teedele. Erinevaid koeratõuge omavahel paaritades saadaksegi omaehitatud auto sarnane effekt. Ühel koeral kümne erineva tõu tunnused. Millegipärast kinnitatakse ka relvatüübid ning iseehitatud tulirelva, kus on kasutatud erinevat tüüpi tulirelvade osasid, on vist kuradima raske registreerida. Või ma eksin, härrased.
Elus on kõik võimalik, ka koerhunti (Canis lupusxCanis familiaris) saavad kõvemad mehed kasutada jahikoerana, kui jõuavad võidu temaga joosta ja saavad pärale hetkel, kui too on looma murdnud ja seda sööma asub. Kotkaid ja pistrikke ju kasutatakse jahikoerte asemel, asi see koerhunt ära siis ole.
Siin ongi kergelt vasturääkivust autode näite puhul, et kui ikkagi asi toimib, siis saab selle ka arvele võtta ja sellega sõita legaalselt. Kui koer toimib ala läbib näiteks jahikatse, siis miks mitte väljastada talle jahikoera pass olenemata sellest, kas ta on "orginaal juppidest või mitte". Jahikatse välistaks ka täiesti suvalised koerad metsas, kuid annaks võimaluse pidada jahti nende koertega, kellel on olemas jahiinstinktid olenemata sellest, kas tegemist on puhtatõulise isendiga või mitte.