Otsing leidis 471 vastet

Postitas unt
K Juun 17, 2020 6:11 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 659023

Re: Hundid

aadu kadakas kirjutas:Täiesti kujundlikult...
Huntide seas on kaelusega nn interaktiivseid isendeid. Kas siis Markod-Peebud Co. lihtsalt jälgivad, kuidas seltskond rapib kuskil piirkonnas karju või koeri? Vähemasti on track ju hilisemate uudiste baasil tuvastatav. Kui välismaalasele on vaja hunti (või ilvest) näidata, siis leiab ilusti rakendust, miks mitte siis eelhoiatusena karjakasvatajatele või koerte omanikele kasutada.

Et siis umbes nii või . . . kõik karjakasvatajad ja koeraomanikud saavad sõnumi - "hunt sisenes maakonda, ajage kari lauta ja sulgege uksed. Eriolukorra möödudes teavitame teid sellest."
Postitas unt
N Mär 26, 2020 11:00 am
Foorum: Üldfoorum
Teema: Kuidas vabaneda rähnist
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 10154

Re: Kuidas vabaneda rähnist

Mõtlesin, et kirjutan, kuidas mina ühest augustajast lahti sain. Tegemist oli siis hallpea-rähniga, kes oli miskipärast välja valinud minu jahikantsli seina ja asunud sinna korralikku avaust „puurima”. Sattus, õnnetuke, aga pärast tollise laua läbimist otse karkassi 10*10 prussi peale. Ei tea, miks küll pidi ta minu putkat uuristama? Ümberringi metsa ja kõdunevaid puid küllaga. Küsisin ka tuttavatelt, et mida sindriga teha, et jätaks lammutamise katki. Üks vanem loodusemees, kellel endal talumaja otsaviil nagu meekärg auke täis, teadis öelda, et ainult püss aitab, et muidu järgi ei jäta. Noh, ma ei hinnanud minule tekitatud kahju just nüüd nii suureks, et oleks hakanud issanda looma sellepärast veel tapma. Aga ühel toredal hommikul, kantslist mööda kõndides, näen – sõber istub kantsli akna peal. Seespool, klaasi taga! Mul nimelt pole sellel putkal mitte uks, aga on põhjaluuk, mille ma olin jätnud lahti, et las tuuldub. Noh, esimene mõte oli, et nüüd ma sulle, **** näitan, kuidas Luukas õlut teeb. Ronin siis putkasse sisse ja sell istub ikka aknalaual. Veidi ärevil oli, aga ei mingit suurt paanikat – ei ringilendamist ega suurt rapsimist. Ütleme nii, tema olekut nähes, minu ärevus ja pahameel lahtusid kohe poole võrra. Ilus lind ju! Sirutasin siis tasakesi käe tema poole, taganes, aga ikka ei rapsinud. Noh, nüüd tekkis juba selline sõbralik, ja peaaegu et heasoovlik tunne tegelase vastu. Ja saingi selli jalad endale pihku. Kartsin ikka seda suurt nokka, aga ei midagi – vaatas mulle otsa ja ei saa just öelda, et armastusega, aga sellise eksleva ja ärava pilguga. Ronisin siis, rähn ikka jalgupidi peos, redelist alla ja jõudsin õnnelikult maapinnale. Nüüd oli juba selline tunne, et ma pole mitte kurjategijt kätte saanud, vaid et olen ühe õnnetu linnu lõksust päästnud. Rääkisin siis talle pika jutu sellest, et võõrast vara ei tohi sellisel kombel, nagu tema teeb, ikka rikkuda küll! Ja manitsesin, et ka edaspidi tuleb sellisest tegevusest hoiduda! Lasin peo lahti, sell pani vurinal otsejoones üle metsa minema. Ei vaadanud tagasi, ei jäänud tiirutama, ei avaldanud, vähemalt nähtavalt, tänu minu õilsa teo eest!
Sellest on nüüd möödas oma 5-6 aastat. Ei tea, kas tegelane sai pärast minuga kohtumist infarkti või jõudsid minu manitsused talle sügavalt hinge, aga minu jahikantsli seinad on siiani terved. Aga hallpea - ja teisi rähne toksib ümberringi mitmeid.
Postitas unt
E Mär 02, 2020 7:19 am
Foorum: Üldfoorum
Teema: Turuuuring elektri ATV-de kohta
Vastuseid: 45
Vaatamisi: 21681

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Aga just täpselt! Olen ka ise korduvalt mõelnud, et küll selline elektrikas oleks üks mõnus riistapuu metsas liikumiseks. Kui vajad vaikust ja pead sellest ka lugu! Olen vahel kasutanud paadi taga samamoodi elektrimootorit (jõel liikumiseks) ja on ikka suur vahe küll, kas müristad ja haisutad mingi bensukaga või kuulad linnulaulu ja veevulinat paadi vöörist. Aga eks see on iga inimese (jahimehe) oma otsustada, kas on vaja riista, millega teha tükitööd või siis sellist, mis aitaks sind erinevates olukordades lihtsalt mingeid toiminguid teha - liikuda, sikutada jne. Minule üks väga lähedane inimene on kasutanud juba algusest peale elektriautot Nissan Leaf´i ja seda mitte lühimaade läbimisel vaid ikka pikki distantse sõites (Läänemaa-Tartu-Valga) vähemalt korra kuus ja Läänemaa-Pärnu igal tööpäeval. Selle ajaga (vast 6-7 aastat) ütleb ta, et on kokku hoidnud kütuse ja hoolduste pealt vat et ühe väikese sõiduauto raha. Ja ei ole see elektri ATV ka sugugi nii nadi kui siin mõned mehed tahavad väita. Mõnele lihtsalt on üks auru või kuumpea mootor see kõige õigem lahendus :D
Postitas unt
N Veebr 13, 2020 3:23 pm
Foorum: Laskemoon
Teema: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil
Vastuseid: 204
Vaatamisi: 98969

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Ma julgeks arvata, et hr Leivitsa teadmistes ja seisukohtades ei maksa väga kahelda. See on nii, meeldib see meile või mitte! Iseküsimus (ei ole ise saanud seda artiklit sealt Tartu Postimehest täies mahus lugeda), kuidas siis seda trofeede värki kirjeldati? Aga . . . kas näiteks hundi korjus, lihakeha, ei jää pärast nahastamist metsa? Kährik, rebane, mink, nugis . . ., šaakal . . . ? Mina olen küll neid korjuseid näinud alailma mingites peibutuspaikades/söödakohtades ja pole kuulnud, et keegi neid Väike-Maarjasse transpordiks?! Aga nende korjuste igapäevased külastaja on kotkad ja teised röövlinnud! Varesed, harakad muidugi ka. Väikekiskjad ise samuti. Seega tõesti, trofee (nahk, kolju) on eemaldatud ja korjus vedeleb metsa all! Ka põdra, hirve, sea, kitse puhul - puhas liha läheb inimtoiduks, kuulitabamuse ümbrus lõigatakse välja ja läheb kas koertele või prügimäele (solgiauku), kust plii pääseb siis uuesti ringlusesse läbi koerte, kasside, väikekiskjate ja teiste raipesööjate. Küsimus on pigem selles, et keegi meist ei ole seda plii ringlust sellisel kujul varem endale ette kujutanud. Keegi pole vaevunud selle peale varem väga mõtlema! Ja nüüd, kui keegi seda äkki teeb ja see meid väheselgi määral piirab või riivab, siis me vaatame sõnumitoojat kohe kui mingit fuuriat. Selle asemel, et endi ajale ja arengule jalgu jäänud arusaamu ja seisukohti muuta, tuleb loomulikult sõnumitooja maha teha või vähemalt mittepädevaks tunnistada! Sest me ise oleme ju nii kogenud ja nii targad :D
Postitas unt
K Jaan 15, 2020 5:47 pm
Foorum: Laskemoon
Teema: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil
Vastuseid: 204
Vaatamisi: 98969

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

lahti kirjutas:Kalamehed jätavad veekogude põhja pliid kes teab kui palju.Kala saab mürgituse ja vaene kotkas sööb kala ära.Jälle õnnetus käes.

See juba ammusõnastatud probleem. Ja kalameestel sama tee ees mis meil - plii kasutamine keelustatakse ära nii ehk naa. Ja päris paljud ärksamad sellid kasutavad juba praegu raskusteks messingut või midagi muud, aga enam mitte pliid. Oma silmaga nähtud :D
Postitas unt
K Jaan 15, 2020 11:10 am
Foorum: Laskemoon
Teema: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil
Vastuseid: 204
Vaatamisi: 98969

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Aga haavlitiirud? Kas sinna ka katus peale ja maapõuest vettpidava alusega eraldamine? Peaaegu võimatu missioon :P
Ma olen täiesti nõus, et jahipidamisel keelatakse plii ära. On ju iga uluki, mis lastud pliiga, jäätmed metsas peaaegu sama, mis oli omal ajal korjuste mürgitamine, et tappa röövloomi. Asi pliiga ainult vähe pikaajalisem ja ei tapa kohe.
Aga tiirud ja laskesport - no ma ei tea, vallidest on võimalik plii ka kokku koguda. Kui räägime laskespordis kasutatavast laskemoonast, siis peaks ju kogu militaarvaldkond samuti pliist loobuma?! Olin eelmisel nädalavahetusel jahil ühe militaarõppuse naabruses - seal anti hommiku varavalgest kuni pimedani välja. Julgen arvata, et kogu maakonna jahimehed ja laskesportlased kokku teevad aastas võibolla nii palju pauku kui sellel päeval sellel militaarõppusel, võibolla isegi vähem. Üleüldse, kui neid teadusuuringuid lugeda, tuleks igal pool pliist loobuda. Kas see aga reaalne on?
Aga metsas ja linnujahil jah, mida kiirem pliist loobume, seda parem on!
Postitas unt
N Nov 14, 2019 3:02 pm
Foorum: Filosoofia puiestee
Teema: Hundist ja Kaurist
Vastuseid: 35
Vaatamisi: 13345

Re: Hundist ja Kaurist

kakuke kirjutas:
H:Owl kirjutas:Nonii! Kõigest eeltoodust lähtudes olen aru saanud et:
1. Kui usun ja väidan siiani, et 2x2=4, olen kummitempel oma hallist kardinalist matemaatikaõpetaja käes. Noh olgu nii! ...

Pigem on asi ikka selles, et kui jahimees annab kätte 2+2 mis peaks võrduma 4, siis ametnik teeb sellest vähemalt 3 ja tema on ilmeksimatu.

Ei, ametnik ei ole ilmeksimatu ja ilmselt ei arva ta ise enda kohta ka seda. Aga ta teeb ettepaneku küttimismahu osas tuginedes oma parimatele teadmistele. Pean silmas siin hetkel just KAURi. Keskkonnaamet otsustab ettepanekute põhjal kui palju ta annab siis limiiti jahimeestele. Arvestades KAURi ettepanekut. Miks KeA ei võta arvesse jahimeeste poolt pakutud andmeid, et nende põhjal anda limiit, võin ma vaid oletada. Oletus on see, et need teised andmed on liialt vähe usaldusväärsed. Seda toetab ka olukord metsas - alati on KAURi ja jahimeeste arvamus erinenud kuni 2x. Seega, kui võtta arvesse, et hunte ongi nii palju kui palju pakuvad jahimehed ja seda, et kütitud on ikka aasta-aastalt KAURi arvestuse kohaselt, siis peaks meie metsad hunte täis olema (jääks neid ju alati alles ca 2x rohkem kui KAUR arvestab) ja uluksõralised täitsa kadunud olema (või vähemalt peaks neid tikutulega taga otsima). Aga pole ju nii! Ma ei ole oma elus mitte kunagi varem pidanud küttima (tapma on siinjuures vist õigem sõna!) nii palju põtru, sigu ja kitsi, kui seda on tulnud teha viimased 3-4 aastat. Jah, piirkonnad on erinevad ja huntide asustustihedus piirkonniti on erinev. Loomulikult on juba üks hundi murtud lammas või voonake, paari kitse või põdravasika murdmine talumehe/jahimehe jaoks liig, aga egas siis selle järgi ei saa teha huntide ohjamiskava või otsustada, et neid on liiast. Need mehed seal KAURis teevad tänuväärset tööd ja mul on hea meel, et neid on selle eest ka tunnustatud! Sellist soppa, nagu neid siin foorumis üle valada püütakse, ei ole nad kaugeltki ära teeninud.
Postitas unt
R Nov 08, 2019 1:51 pm
Foorum: Filosoofia puiestee
Teema: Hundist ja Kaurist
Vastuseid: 35
Vaatamisi: 13345

Re: Hundid

Ülo Vooglaiu mõttetera on muidugi asjakohane. Aga mitte selles teemas ja nende meeste puhul, kellele selles teemas nii palju tähelepanu on pööratud. Need mehed pole kindlasti tundmatud, nende tegevus ei ole varjatud ja nende tegudel on eesmärk ja ka tagajärg. Ja seda täiesti teadlikult! Et natukenegi mõista, peab natukenegi asjale kaasa mõtlema ja natukenegi asjast aru saama. Kui ei saa, siis pole midagi teha. Paha on see, et kui asjast aru ei saa, siis ei saa ka väidelda. Kui asjast aru saada, siis ei pea ilkuma, siis saab väidelda. Jätke selline tekstist väljarebitud katkete esitamine poliitikutele ja nende arvustajatele. Ja neid täna meie ümber on :wink: :mrgreen:
Postitas unt
R Okt 18, 2019 9:51 am
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 659023

Re: Hundid

Loomulikult võib jahil juhtuda nii üht kui teist. Ja juhtub praegu ja juhtub ka tulevikus! Ja kõik halb mis juhtub, ei ole alati tahtlik. Aga hundijahi puhul tundub mulle küll, et õigustused on alatihti sellised, et "no mis ma siis teha sain ?!". Ja loll on ju see, kes õigustusi ei leia. On ju nii?!
Kui ma poisikesena jahtidel kaasas hakkasin käima, siis oli suuruluki jahil selline kord, et kui pauk oli looma pihta tehtud, siis tuli luba ka maha kanda. Polnud vahet, kas tabati või ei tabatud. Raadiosaatjaid polnud ja jahid käisidki esimese pauguni. Selles ei olnud midagi enneolematut! Tõsi, hunte võis siis aasta läbi küttida ja nende kutsikaid tappa. No mis teha, meie arusaamad ja arengutase olid siis sellised :M
Mis puudutab seda osa antud arutelust, et mõni mees ei kasuta raadiosaatjat ja tahab õigustada oma mittekasutamist sellega, et seadus seda ju ei nõua, siis see ongi ju signaal jahijuhatajale - kui meie pundis on mitteraadiosaatjaga mehed, siis toimub jaht esimese pauguni! Siis kontrollime ja otsustame edasise jahi. Või ei luba jahijuhataja sellised mittesaatjaga mehi üldse kütiliinile. Selline õigus on tal ju jahi korraldamisel täitsa olemas ja tema vastutab jahi seadusliku korraldamise eest!
Huntide load antakse võimalusega küttida nii mitu isendit, mitte kohustusega küttida nii mitu isendit. Seega ei ole ka kohustust just nii palju küttida kui mahtu antud on.
Seega on selle ajaleheartikli põhjal veel liiga vara otsustada, kas antud tegu oli süüline või polnud seda mitte. Õigustusi leiab igale teole, aga kas need õigustused ka veenvad on ja menetluse käigus paika jäävad, on juba omaette teema.
Postitas unt
N Aug 01, 2019 3:43 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 659023

Re: Hundid

Ilmselt ei saa seda mitte kunagi teada, kas ründaja oli hunt või ei olnud seda mitte. Jääb sedasi, nagu poliitikas, milline huvigrupp kõvemini karjub, see jääb peale. Praegu tundub, et see grupp, kes arvab, et oli (pidi olema!) hunt, kisab ikka kõvemini. Mõistus ja teadmised surutakse tahaplaanile. Aga ka see "mõistus ja tagaplaan" ei suuda ju ilma faktideta tõendada, et see ei olnud hunt. Faktid, kõik mis võimalikud olid, on aga miskipärast hävitatud, kadunud või pole neid olemas olnudki. Ja seda juba enne spetsialistide nn sündmuskoha ülevaatust.
Postitas unt
E Juul 29, 2019 3:12 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Šaakal
Vastuseid: 298
Vaatamisi: 173325

Re: Šaakal

draiwer kirjutas:Saakal jõudis ka Soome. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006184834.html


Huvitav, kas nüüd need, selle foorumi "uskmatud toomased" hakkavad möönma, et šaakali levik on looduslik või peab šaakal enne Teravmägedele välja jõudma :P
Postitas unt
L Juul 27, 2019 7:46 am
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 659023

Re: Hundid

rixa kirjutas:
GC kirjutas:Tegelikult lõhnab see lugu väga halvasti!
Väga kurb kui peaks tõele vastama, et tollele inimesele on "sõnad suhu pandud"!


Kübarseppa pead silmas või? Talle pole küll sõnu suhu panna vaja. Ma arvan, et tema eluajal me näeme isegi hundi DNA-ga koera ära veel.


Niipalju, kui minuni infot on jõudnud, tundub GC väljaöeldu üsnagi tõelähedane. Ajakirjandus seisukoht, et "faktid ei tohi head lugu segada", sobitub üsnagi hästi ühe organisatsiooni seisukohaga, et miks mitte kaagutada kui "põõsas midagi sahises"! See fakt, et keegi tegelikult ka midagi asjast jagab, mõtlen siin all esmajoones Kübarseppa huntide käitumise seisukohast, ei saa loomulikult seda "head lugu" ju rikkuda ja tuleb jätta kõrvale või lausa maa sisse tampida. Jõudu rixa!
Postitas unt
T Juul 09, 2019 9:25 am
Foorum: Päevakaja
Teema: Kadunud hunt
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 8873

Re: Kadunud hunt

H:Owl kirjutas:Härra owel`i kohta ei oska midagi öelda. H:Owl ei ole KAUR-iga seotud isik. Lihtsalt jääb arusaamatuks, miks inimene ei või oma oletustest rääkida, kui oletustest? Nimetamata sealjuures (muide) kordagi jahimehi (niipalju kui minuni jõudnud materjalist näha võib). Vastupidi, mitmel korral rõhutatakse, et KAUR ei ole juurdlusorgan ja süüdistust kellegile ei esita. Soovitaks samasugust korrektsust ka nii mõnelegi siinse foorumi liikmele, kes oma kindlat arvamust teaduslikust teooriast tingimusteta tõesemaks suvatseb pidada.

Ai-ai-ai! Nüüd läksid küll üle piiri! See oli kuradima valus lugeda. Sul tuleb aru saada, et ametnik saab ju "nende" käest palka ja peab laulma seda laulu, mis "neile" meeldib! Üks erakond väidab ka, et isegi kohtunik peab tegema selliseid otsuseid, millised on "neile" meelepärased. Ja neil on tuline õigus! Ei ole sellel ametnikul mingit oma arvamust! Ja kui on mingigi (parem ikka kui ei oleks!), siis peab see olema ka naise eest salajas. Pea nüüd ja igavesti meeles, et kõik on seni J.O.K.K.! Keegi pole midagi tõestanud ja keegi ei tohi isegi mõelda, et äkki see oli salakütt! Või, hoidku issand, paberitega jahimees. Mis siis, et ka selles foorumis on mõni liige väitnud, et ". . . kui ikka ette tuleb, teen ära ja olen vait!". Sama hästi võis seda hunti tabada meteoriit . . . või välk, praegu äikeseperiood. Või äkki ikkagi oled üks nende KAURIDE hulgast, ah?*

* see jutt on üksnes märkus H:Owl`ile ja ei midagi enamat
Postitas unt
L Mai 04, 2019 8:52 am
Foorum: Päevakaja
Teema: Salaküttimine Lääne-Virumaal
Vastuseid: 68
Vaatamisi: 41726

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Julgen arvata, et olen jahiseadust "läbi lugenud" vähemalt 30 x, võibolla ka 300. Mida rohkem loed, seda suuremaid ebakõlasid ja vasturääkivusi leiad. Ja saad aru, et kellelgi on olnud meeletu soov asja detailideni reguleerida ja sealsamas on jälle lihtsalt (näiteks kasvõi mõistete defineerimisega) asjast üle lastud.
Julgen arvata, et asi võiks (peaks!) olema palju lihtsam ja palju üldisem. Milleks kottida seaduskuulekat inimest, kes püüab kõikidest seaduse nüanssidest aru saada ja neid ka täita. Need, jahinduse mõttes siis salakütid, neid ei koti, kas neid nimetatakse küttideks või jahimeesteks ja kas nad kütivad või peavad jahti. Mõneti üsna eluterve mõtlemisega inimesed :V . . . erinevalt seadusekirjutajatest :D