Otsing leidis 2764 vastet

Postitas Feen
E Mär 09, 2020 2:19 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Ilves
Vastuseid: 296
Vaatamisi: 146512

Re: Ilves

Tasulise looga olla teavitatud. Nälgas, alakaaluline, parasiite täis. No, mis seal ikka, kui inimene sekkuda ei tohtinud, siis läks nii nagu need asjad looduses lähevad.
Postitas Feen
T Veebr 25, 2020 4:46 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Väikekiskjad
Vastuseid: 1569
Vaatamisi: 606273

Re: Väikekiskjad

Mul eelsöötmise ajal jäi mulje, et kaste külastatakse väga kehvasti. Mingi aeg tuli natukene külma, panin mõned rauad peale, sain ühe väga kärnas nugise. Kõik. St, nädalaga korjasid rauad ära, sest talv sai otsa. Natukene söötsin veel.. ei olnud erilist käimist ikka. Seega, nendes oludes tavapärane meelitamine hästi ei taha toimida, hiiri ka kõik kohad täis. Maisisiirupi asja peaks proovima. Aga siis kui järgmine hooaeg külmaks läheb.
Postitas Feen
T Veebr 25, 2020 4:07 pm
Foorum: Päevakaja
Teema: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?
Vastuseid: 356
Vaatamisi: 167014

Re: Mis ajal korbas hetkel väljas käib?

On nähtud ka kella 10 ajal, päeval. Üldiselt, kuna ikka paras kevad olnud, siis tasub käia ja vaadata, kiiguvad igasugustel aegadel. Nüüd natukene talve ka, äkki... see võib asja muuta aga kui muutus läbi saab, siis jälle igasugusel ajal... kui ei käi, siis ei saa :D
Postitas Feen
L Juul 13, 2019 12:42 pm
Foorum: Noored ja rohelised
Teema: Eksam Tartus LR.22 laskmine.
Vastuseid: 56
Vaatamisi: 20350

Re: Eksam Tartus LR.22 laskmine.

Lasketiirus näeb kenasti ära, et suurem osa rahvast tegelikult lasta ei oska. Kuidagi venitatakse see eksam ära, siis venitatakse kuidagi laskekatse ära ja siis kuidagi kobastatakse vahepeal mõni uluk ka ära.
Postitas Feen
E Mär 25, 2019 7:43 pm
Foorum: Päevakaja
Teema: kevadine hanejaht
Vastuseid: 42
Vaatamisi: 19178

Re: kevadine hanejaht

Panen ühe pildi tänasest esitlusest. Ise seal ei käinud (ei olnud mahti aga kuna meil ka heidutusjahti pidama hakatakse, siis info natukene liigub), pilt laenatud. Meie jahipiirkonda jäävatel põldudel teeb kogu aruandluse põllumees. Meie mure on käia kohapeal ja mõned haned lasta, pilt ning põllumehele edastada info toimunust. Ei murra konti just. Põllumees teeb kontrolltiirud ise sel puhul kui meilt keegi ei jõua. Mõnel jahimehel on põllud üsna elamise ligi... käiks nagu sauna taga jõest haugi noppimas reklaamipauside ajal.. või noh, antud juhul hane. Sea arvukus on 0, kobrast natukene on aga hane laskmisel omad võlud... ei pea alati põllust neid kümnete kaupa tampima, mõni päev 1, siis teine... natukene tuleb mõelda mida selle projektiga saavutada tahetakse ning seda suunata tulemini mis pigem jahimeestele meelepärane oleks (lisaks põllumeestele). Ei saa küll öelda, et mingi hirmus pugemine või kellegi eest töö tegemine algab. Aga eks näis, kui hooaeg mingil maal, eks ma siis muljetan jälle.
Postitas Feen
L Aug 18, 2018 10:53 am
Foorum: Koertest
Teema: Koertega koprajahid
Vastuseid: 102
Vaatamisi: 75661

Re: Koertega koprajahid

Pilt ka juurde
Postitas Feen
L Aug 18, 2018 10:48 am
Foorum: Koertest
Teema: Koertega koprajahid
Vastuseid: 102
Vaatamisi: 75661

Re: Koertega koprajahid

Minu avajaht. Koprad kolisid uuele lõigule. Maaparandusega survestati neid omajagu ning omal ajal õnnestus suure vaevaga 2 looma kätte saada. Paar aastat vaikust ning terve pesakond asemel. Eks kopp jälle tegutses, kolisid siia ja sinna, lõpuks maabusid sellisesse kohta, et noore koera õppejahiks ideaalne. Läksin päris optimistlikult sinna kohale, hea, et labidas ja kummikud kaasas olid (Lapimaalt saabumine ning ei viitsinud miskit põhjalikku organiseerida). Olgerd võttis ühe tulirelva, teine mees ka. Nuga sai samuti kohale.

Esimene kobras tuli urust välja kui ma kogemata jalaga urusuuet nügisin. Õnneks läks teisse urgu ootele. Ootasime ja valasime kuni vesi suht all ja siis jaht. Volli käis selles urus ja veetis omajagu aega. Seegi edastamine võrreldes eelmise aastaga. Tobi kinnitas, et seal looma pole. Natukene eemal tulid juba 2 kobras ise välja. Vollil natukene meeleolu aga siis läksid loomad urgu. Tobi sai ka valla päästetud ning tema tegeles ühe looma hoidmisega. Vollile katsusime selgeks teha, et lühikeses käigus paistev kobras vajaks tähelepanu. Ei miskit enne kui kopra välja ajasime. Siis tegeles küll. Tobi valvatav loom kippus vahepeal käike vahetama ning kippus koera augustama. Põhiaugud sai ta siis kui me katsusime kaevates labidat Tobi ja kopra vahele saada aga ei õnnestunud. Järgmise looma võttis Tobi ette sealt kus kohast need 2 tulid ning seal ei saanud ka Volli löögile. See nö esimene ja tabatutest viimane tuli kaevamise peale ise välja. Vesilukk ja koerad sisse ei saanud. Ehk, Vollile miskit kogemust juurde aga kuidagi tuleks aega leida ja enne septembrit veel harjutada.
Postitas Feen
E Aug 06, 2018 12:23 pm
Foorum: Üldfoorum
Teema: Jahilubade andmebaas
Vastuseid: 35
Vaatamisi: 26413

Re: Jahilubade andmebaas

Ma nt kasutan juba suuresti seda virtuaalset varianti. Väga mugav. Saaks sealt selle paberi ka veel vahelt ära (1. jaanuar peaks see aset leidma), siis poleks vigagi. Tellid loa, kinnitatakse, olemas. kannad maha, kohapeal punkt kirja ja tehtud. Loenduse osa ka mugav. Probleem selles, et kui näed põllul nt 57t metskitse.. ja vaatluses tahetakse teada, kui paljud sealt kitsed, sokud, mitu talle mingil kitsel :D või siis loendad lambiga öösel neid kitsi... selge, et kits... aga kõik see loendatud 312 looma... hakkan leiutama mis soost mõni oli? Sigadega natukene lihtsam aga üldiselt on kitse loendus ikka nii, et nende parema loendamise jaoks on vaja ideaalsetes ilmaoludes teha mõned öised tiirud. Siis näeb ikka ühes jahimaa nurgas ära selle koguse loomadest mis mõned kogu jahimaa arvukuseks arvavad. Suurkirkjate osas on väga mugav, tagantjärgi meenutada ja otsida, kus kohas miski loom olla... brrr... aga kohe märge kaardile ja tehtud.
Postitas Feen
R Juun 15, 2018 2:01 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Sokk 2018
Vastuseid: 20
Vaatamisi: 14376

Re: Sokk 2018

Kolavad tõesti kitsedega koos, ajavad isegi taga ning omavahel nügimist on. Me hakkasime muidugi kohe selle arvukuse ohjes hoidmisega pihta aga pole liiga hästi tulemusi andnud. Ileveseid pole ka näinud nii palju kui hetkel. Samuti karusid... ning mõni rändav hunt sekks. Liiklusest on juba korjatud limiidilähedane arv loomi ära, karud ei kurvasta. Eile vaatasin ka natukene ringi, oli ilusat noort, oli medalisarve, oli selliseid nii ja naa loomi ning eks mõni viletsam ka. Tunniga nähtud u 10t sokku. Kitsed lisaks.
Postitas Feen
K Mär 07, 2018 12:43 am
Foorum: Ulukid
Teema: Hundid
Vastuseid: 1466
Vaatamisi: 659023

Re: Hundid

Uudistes öeldi, et need 2 asulahunti said märgi külge ja võib küttida. Kui kuulata USO juttu, siis Eestis üle 2 hundi vist polegi ning kõik muu on üle loendus. Liiguvad ka ühest maakonnast teisse ja kolmandasse jne ka. St, et kui keegi kus iganes hunti näeb, siis need peaks vist olema need samad, kes külas koerakest puresid ning võib lasta?
Postitas Feen
K Sept 13, 2017 11:15 am
Foorum: Üldfoorum
Teema: Tuvijaht
Vastuseid: 18
Vaatamisi: 16212

Re: Tuvijaht

Mul on lisamata sinna, et näomask on väga oluline. Tuvi on usin märkama valget näolaiku. Eriti kui varje on põllus ja tuvi istub natukene eemal metsas ning jälgib olukorda.
Postitas Feen
T Sept 12, 2017 7:52 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hirv 2017
Vastuseid: 19
Vaatamisi: 13639

Re: Hirv 2017

1.5 aastane pull. Karvased sarved. Selliseid on paar tk veel, natukene lühemate sarvedega.
Postitas Feen
T Sept 12, 2017 7:50 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hirv 2017
Vastuseid: 19
Vaatamisi: 13639

Re: Hirv 2017

See hirvedest ikka mõningase sarvega. Kroon kül kahvel ja sarv lühikene, vanust 2.5 aastat aga kena ikkagi.
Postitas Feen
T Sept 12, 2017 7:32 pm
Foorum: Ulukid
Teema: Hirv 2017
Vastuseid: 19
Vaatamisi: 13639

Re: Hirv 2017

2. sept lasin Saaremaal hirvelehma kellest oli pull antud ööl natukene vallatlenud. Vaatlus vähemalt sellise mulje jättid. Häält praktiliselt pullid ei teinud. Kusagilt kaugelt oli miskit kuulda. Üldiselt oli ilm pigem tuuline, vahepeal vihmane jne. 1. õhtul küll oli vaikne aga noh, see ei aidanud kaasa.

Samas, kui juba hirv teemaks, siis vahelduse mõttes mainiks, et Tartumaalt küttisin ka 2 pulli. Kohe kui 1. sept saabus, siis läks korda.

Lugu ise selline, et sai nö ketis peetud ühte kuuest punti. Pisikene tukakene põldude vahel, käisid rapsis. Raps võeti ära ja hirved kolisid teisele poole nisusse. 31.august võeti nisu ja randaaliti rapsipõldu. Kuigi hirved tulid enamasti välja natukene enne 12t (öösel), siis sel korral ei tulnud. Siiani kusagile ära matkanud. Läksime eelneva info põhjal ühte põldu sigu vaatama. Metsa servas aga seisis hirv. Pime natukene juba oli (linn aitab siin valgusega hästi kaasa) aga lõpuks siiski julgesin lasta. See hirv kukkus jalalt aga selle peale jooksis metsast teine pull ka välja ning minust mööda, seejärel jäi seisma ning pakkus ennast igati. Kuna sarve pikkus ja olemine olid sellised Saaremaa mõistes valiklaskmise jagu, siis noppisin tema ka ära. Igaks petteks on meil juba mitu aastat hirveluba välja võetud (kuigi mõni on korduvalt öelnud, et pole mõtet unistada), seekord võtsin lausa 2 luba välja... nagu näha, oligi vaja. Neid hirvi polnudki enne näinud. Küll aga nähti peatselt ühte 5-6 karja veel. Pullid erinevad, noorloomad erinevad. Üldiselt pigem noored loomad, ühel natukene sarve juba on ning ühel mullikal on piik ülevalt hargnenud juba. Samal ajal on mõlemas karjas karvane piik olemas ning minu esimene pull oli samuti karvase piigiga. Tundub, et Tartu külje all on hirv ennast ikka väga sisse seadnud.
Postitas Feen
L Mär 25, 2017 6:34 am
Foorum: Artiklid
Teema: Jahimehed nägid haruldast kiskjat
Vastuseid: 16
Vaatamisi: 13397

Re: Jahimehed nägid haruldast kiskjat

Vaatasin otseallikat ka, nii jälg kui pilt loomast on ikkagi selgalt ahm. Postimehesse on vähemalt nüüd 1 illustreeriv ahmi pilt leitud.