Relva soetamine

Siin võiks esitada küsimusi , mis puudutavad jahindus- ja relvaalast seadusandlust ,et oma ala tundvad inimesed saaksid teile vastata.
Vasta
Siilik
Postitusi: 2
Liitunud: P Jaan 29, 2006 2:02 pm

Relva soetamine

Postitus Postitas Siilik »

Tere !
Tekkis selline küsimus. Nimelt on kavas soetada relva kaitseliidu malevast. Seaduses on, et kui relv soetatakse kauplusest, kas siis seda võib samaväärsena võtta?

Natukene segane sai, ehk saate aru. :roll:
Päikest!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Natuke segane küsimus küll!
Küsiks vastu, et kas meil on tegemist järjekordse kaitseliitlasega, kes hakkab ennast ja kodumaad kaitsma metsloomade võimaliku ründe vastu.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Võtad selle relva omaniku koos müügiloaga ja sina politseist oma paberitga Trapperisse ja maksad 100.-pluss relva maksumus ning relv on sinu.Sõber soetas samuti relva malevast läbi kaupluse.
võimalikult suurem ports
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

mis laseb auulikul koi-h2rral sedasi arvata?
segane oli see algne postitus kyll. :roll:
ent mina lugesin kyll v2lja et relva tahetakse osta kaitseliitlase k2est, kes seda siiani KL registris pidanud on.

puukoi kirjutas:Natuke segane küsimus küll!
Küsiks vastu, et kas meil on tegemist järjekordse kaitseliitlasega, kes hakkab ennast ja kodumaad kaitsma metsloomade võimaliku ründe vastu.
Siilik
Postitusi: 2
Liitunud: P Jaan 29, 2006 2:02 pm

Postitus Postitas Siilik »

aulikul Sammal.habel on täielikult õigus.
Point selles, et sõber kaitseliidust kaotas relva loa ning hetkel seda ei saa uuesti taotleda. tahtsin ära osta kuna tal mingi vana aegne TT, tundub olevat põnev.
ja samas Sammal.habe mul tekkis küsimus, kas siis kui sõber on kaotanud oma relva saab ta oma müügi loa kaitseliidu malevast??

to koile: ma ei hakka kedagi kaitsma ega ulukeid kõmmutama, selleks on olemas teiesugused metsamehed;)
Päikest!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Küsitakse,mis annab alust arvata, nagu eelpool toodud!
Kahjuks meie kandis kagunurgas võib suve teisel poolel sokujahi ajal õhtuti kuulda siin-seal tihtipeale 5-6-seid kiirlasu seeriaid, vahel valanguidki.
Kohalikud teavad mehi isegi nimepidi, aga kõva häälega rääkida ei taha.
Võib juhtuda, et maja, või auto õuel läheb juhuslikult põlema või muud taolist. Ei ole endal au mehi nägu- ja nimepidi tunda, aga olevat just need mehed, kes väljendavad rahva kaitsetahet.
Sellest ka see küsimus küsimusele, mis iseenesest segane ja kaitseliiduga seotud.
Viimati muutis puukoi, P Jaan 29, 2006 7:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Uuri järele, TT ei tohiks olla tsiviilkäibes lubatud nii et väljapoole Kaitseliidu süsteemi sa seda endale tõenäoliselt osta ei saa.

BM
joosep
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 9:48 am

Postitus Postitas joosep »

Jahipaunas on muide TT padrun letis. Ja kas mitte kuskil telekas hiljuti räägiti, et on nüüd lubatud küll.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Relva soetamine

Postitus Postitas jorr »

Osta ja müüa võib igasuguseid vidinaid. Relvad ju vabalt müügis aga osta tohid aint vastava loaga.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

t6epoolest, TT-l ei ole 6iget kaitseriivi, seega on ta tsiviilk2ibes keelatud relv. (eks Pollar parandab, kui vahepeal reeglid muutunud olema peaksid, ise ei saa kontrollida, olen kodumaast kaugel)
kyll aga saavad teda hankida kaitseliitlased isiklikuks relvaks. siis on ta KL, mitte politseiregistris. padrunit v6ib kaitseliitlane vabalt jahipaunast ostmas k2ia...:wink:
ja samas Sammal.habe mul tekkis küsimus, kas siis kui sõber on kaotanud oma relva saab ta oma müügi loa kaitseliidu malevast??
uups??? kuidas saab s6ber seda relva myya mille ta on 2ra kaotanud?
ma nyyd m6istatan j2lle - s6ber on kaotanud relvakandmise 6iguse KL-s. seega ta peab oma pystoli kas KL-le andma v6i maha myyma relvaluba omavale isikule? sel juhul peaksid ise KL-u astuma, et seda TT-d osta.

ja hr. Puukoile - mina olen samuti metsast kiirtuld kuulnud. teatavasti saab Saigale jt. jahi-poolautomaatidele ysna pika salve alla panna. see ei ole muidugi seaduslik, kuid selleks ei pea tingimata KL liige olema et nii teha.
Võib juhtuda, et maja, või auto õuel läheb juhuslikult põlema või muud taolist. Ei ole endal au mehi nägu- ja nimepidi tunda, aga olevat just need mehed, kes väljendavad rahva kaitsetahet.

kui tohiks paluda, eti auulik koi-h2rra r22giks ikka nendest, keda n2gu-ja nimepidi tunneb ja ei k6mistaks kylajutte.
muide, ka mina "v2ljendan rahva kaitsetahet", olles juba 12 aastat KL-i kuulunud. nagu ilmselt m6nedki teised kaasfoorumlased.
eks v6i ju musti lambaid olla KL-u j22nud ka peale m6ne aasta tagust ridade puhastamist - sestap, kui on midagi konkreetset KL-lastele ette heita, siis palun. kasv6i privaats6numina.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

TT on keelatud tsiviilkäibes seetõttu, et tal on relvaraud vahetatav, st toru on korpusest eraldi detail ja toru peal pole numbrit. Samuti on TT ainuke relv, mis läbistab probleemideta kuuliveste, tema tulejõud on tunduvalt suurem kui teistel käsirelvadel. Lisaks ka eraldi kaitseriivi puudumine. Muidu väga mugav ja täpne püstol, pikema toruga, korpus suht õhuke.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sammalhabe soovis nimesid, nagu eelpool toodud, ei ole mulle volitusi nimede edastamiseks antud. Põhjused ikka samad. Kui sa nüüd uuesti tähelepanelikult loed, mis kirjutasin, siis ei OLE au isiklikult tunda. Mis puutub kiirtulesse, siis meie jahtkonna meestel ei ole poolautomaatrelvi. Kui endal, kes ma olen seda lahingumelu koduvalt kuulnud, tõesti õnnestub kuidagi ennastsäästvalt fakt edastada, siis teen seda kindlasti.
Aga nii kurb kui see ka ei ole, ikka läheb Kaitseliidus midagi kaduma, varemalt relvad, siis paberid, ja lõpuks tahe. Mitte et ma KL vaenulik oleks, aga lõpmata kurb on, et see nii on, nagu just on.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

vähendan hämmingut ja teatan, et TT on kehtiva relvaseaduse ja seda täpsustavate määruste järgi tsiviilkäibesse lubatud. Lisaks pole see vastupidiselt eelpool väidetule ainus relv, mis probleemideta kuuliveste läbib. Pigem võib tal just raskusi tekkida IV klassi kuulivestidega, millega saavad vabalt hakkama sellised moodsamad püstolid nagu FN Five-seveN.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kui ma ei eksi, siis TT oli selline lugu, et 9 mm TT ei tohtinud tsiviilisik omada. Ainult kaitseliitlane. Tsiviilisikul aga võimalus osta (7,62 vist oli kaliiber) Hiinas toodetud TT. Üks tuttav ostis endale umbes 5 aastat tagasi Sitisecist Tallinnas. Poiss ka snaipri koolitust saanud ja käsi tal hea. 50 meetri pealt andis kilukarbile nii et vähe polnud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Pollar
Postitusi: 45
Liitunud: E Mär 21, 2005 9:33 am

Postitus Postitas Pollar »

Tere
Tänase päeva seisuga on tsiviilkäibesse lubatud nii TT, PSM kui ka CZ 52. Probleem nende relvade puhul polnud mitte relvaraua vahetavatus (ka Glockil, CZ, Sigil jne saab vahetada), kaitseriivi puudumine (puudub paljudel) vaid legaalselt soetatav laskemoona tüüp. Nimelt loeti seni nende relvade puhul kasutatav 7,62x25 ja 5,45x18 lahingmoonaks ja käsitleti neid relvi sõjaväe - või teenistusrelvadena. Alates detsember 2004 (täpset kuupäeva ei leidnud kohe üles) loetakse need relvad tsiviilkäibesse lubatuks. Kes soovib pikemat ja täpsemat selgitust siis, palun privaat sõnumina.
Selgituseks veel nii palju, et määravaks sai kvalifitseerimine KarS § 418 lg 1 ja § 418 lg. 2 järgi. Siiski ei tähenda see, et kõik seni sõjaväerelvaks loetud relvad oleksid nüüd tsiviilkäibesse lubatud. Iga relva puhul lähenetakse tüübikinnitusel personaalselt.
Lubatud on kõik, mis pole keelatud....aga kontrollida tasub alati !
Vasta