Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

K천ik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 56 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor S천num
 Postituse pealkiri: Re: Jahimehe maine 체hiskonnas?
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 10:18 am 
Kasutaja Avatar

Kui n체체d arvestada sellega, et suured osad linnade servade haljasaladest on m천천detud jahimaa sisse, samuti nn virgestusalad (endised linnade rohev철철ndid) on k천ik jahimaad ja veel seda, et jahimeestele k채iakse pidevalt pinda, et k체ll on vaja kusagilt 채ra k체ttida k채rnas rebane, 천ueaiamaa segi p철철ranud seakari v천i maha lasta liiga julgeks muutunud p천der (n채iteks Haapsalu Paralepa metsa virgestusalal), siis ma ei n채e selles 짠 3-es muud s천nastust kui vaid seda
(2) Jahimaa hulka ei kuulu:
1) planeeringuga m채채ratud linna, alevi ja aleviku ning k체la selgelt piiritletav kompaktse asustusega ala (edaspidi tiheasustusala), samuti puhke- ja virgestusala, kus ohutu jahipidamine ei ole v천imalik; R천hk just sellel ohutu jahipidamise v천imalikkusel!
Kes otsustab selle 체le, kas ohutu jahipidamine on v천imalik? Jahimees otsustab! 횥hisjahil otsustab v천ib-olla ka jahijuhataja.

See 짠 25 lg 2 ei sobi minu meelest j채llegi seet천ttu, et r채채gib vaid kindlast kinnistust. Aga kui jahti peetakse teisel kinnistul? Naaberkinnistul? N채iteks - minul on 천unaaed ja Beretta on minu naaber. Meie majade vahe on 100 m. M천lemad asume oma kinnistuga nn jahimaal, mis on arvestatud mingi seltsi jahipiirkonna sisse. Mina k체tin oma kinnistul oma 천unaaiast j채nese. Kas ma siis olen rikkunud seda 200 m n천uet? Nagu ei oleks, sest ma ei pidanud jahti Beretta kinnistul, kus mul ei ole lubatud pidada jahti l채hemal kui 200 m majale kui me pole omanikuga kokku leppinud teisiti. Ja ma ei pidanud seda jahipidamist ka ohtlikuks, sest ei tulistanud kellegi ega millegi k천rvalise suunas.

J채채n selle juurde, et jahimees, kes selliselt jahti peab, on k체ll paras T횜LL, aga otsest jahiseaduse n천uete rikkumist ma ei suuda tuvastada. K체ll v천ib ta olla rikkunud nn "체hiselu reegleid" kui rikkus n채iteks Korrakaitseseaduse 짠 56 n천udeid (m체ra tekitamine 철isel ajal). Mis r채채gib ka veel "pideva m체ra" tekitamisest :D
Aga ega ma neid V천iste olusid ju t채pselt ei tunne ka :(

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 11:11 am 

Selle 200 meetriga oli mul juhus, kus KKI inspektor tuli kodaniku kaebuse peale v채lja ning m천천tis GPS-ga k체ttimiskohast majani ulatuva vahemaa 채ra. K체ttimiskoht ja kaebaja kinnistud asuvad k천rvuti. Jahikeeldu pole, lepingut pole. Ilmselt peetakse ikkagi silmas kaugust hoonest, s천ltumata kelle kinnistul sa hetkel viibid.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 12:09 pm 
Kasutaja Avatar

T채nases seaduse redaktsioonis 짠 25 lg 2 ei k천lba kuhugi. Kui hea Unt k체tib oma 천unaaias j채nese ja see on alla 200 meetri minu hoonest, n채iteks kemmergust, ja mulle kui m철lakale see ei meeldi, tuleb kohtusk채imist nagu Oru ja M채e peremeestel.
Seaduse eeln천u faasis tegin ettepaneku rakendada Soome jahiseaduse analoogi Mets채styslaki 짠25 Ilman rakennuksen omistajan tai haltijan nimenomaista lupaa el채int채 ei saa ampua 150:t채 metri채 l채hemp채n채 sellaista rakennusta, jossa asutaan. Ehk ilma omistaja loata ei saa tulistada ulukit l채hemal kui 150 meetrit sellisest hoonest, kus elatakse.
Ja oleksid k천ik peldikud, alajaamad, maakeldrid ja heinak체체nid automaatselt v채lja j채채nud.
Mis V천istes Sadama tn jahipidamisse puutub, siis korra olen juba pidanud akna klaaspaketti vahetama. Ei ole naljakas ega odav.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 23, 2017 12:25 pm 
Kasutaja Avatar

Vaatasin, et hea Beretta on vahepeal kirjutanud, aga see jutt on vastuseks Greenhorni kirjale.

M천te on v천ib-olla isegi selline olnud. Aga s천nastus ei ole mitte!

Teisest k체ljest, kui n체체d hakata laiemalt m천tlema, mis see viljakasvataja siis tegema peaks kui tema mitme ha suuruse viljap천llu k천rval on kinnistud, millel hooned. Sead k채ivad vilja rullimas, aga pauku teha ei tohi, sest hooned on l채hemal kui 200 m. Mine p천llu millisesse nurka tahad, aga ikka on m천ni hoone l채hemal. Ja 체tleme, et sellel korral on viljakasvataja ka jahimeestele teada andnud, et soovib, et jahiselts tema viljap천ldu valvaks ja hiljem tekkinud kahjud, kui need tekivad, ka h체vitaks? Kui n체체d sedasi m천elda, siis see minu poolt pakutud variant eelmises kirjat체kis, et iga mees on ikka peremees omal kinnistul, oleks nagu 천ige.

T천si, eks see pardi pl채rtsutamine ja viljap천llu jaht on tegelikkuses ikka kaks t채itsa erinevat asja, aga seda mitte seaduse silmis - m천lemad on jahipidamine :-). Ja veelkord, et Beretta minu pihta suurt체kituld ei hakkaks andma, olen ma n천us, et selline pardi pl채rtsutamine majade juures on t철llmokkade p채rusmaa. Aga t철lle ei paranda k체ll 체kski seadus ega seaduse muudatus. 횥he v천tad maha, kaks tuleb asemele.

Profiil  
PostitusPostitatud: E Aug 27, 2018 9:13 am 
Kasutaja Avatar

Jahimeeste maine 체hiskonnas s천ltub eelk천ige ikka jahimeestest endist. Nagu vanas천na 체tleb: "Tilk t천rva rikub potit채ie mett".

횥ks tuttav tegi hiljaaegu oma talus k체ttepuid: l천ikas jahikantsli halgudeks. Kusjuures ei saa seda talle ka pahaks panna. Asjaolud on j채rgnevad.
1. Jahikantsel rajati tema maale ilma, et omanikuga oleks isegi r채채gitud.
2. Jahikantsel rajati majast sajakonna meetri kaugusele.
3. Jahikantsli luuk tehti maja suunas.
4. Jahikantsli inspekteerimisel leidis ta sealt hulga kasutamata padruneid ja kasutatud konjakipudeleid vedelemas.

Sestap hoian minagi oma jahimehestaatust enda teada. T천rva tilgutajad on oma t철철d ikka liiga palju teinud.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Aug 28, 2018 12:34 pm 
Kasutaja Avatar

Jahimees 체hiskonnas pole miski maav채line olend, vaid enamasti lihast ja luust inimene - osake rahvast, pisike k체ll, aga siiski osake... :D. Seega ei hoia mina oma jahimehe staatust vaka all. Samas ei tassi ka 천lgadel l채bi linna verist sokku. Noh igaks juhuks v천i nii.
K체ttepuid (t천en채oliselt) 천igustatult teinud inimeselt aga uuriks, kas ta ka kellegiga enne v천ttis vaevaks ise suhelda? Minu kinnistul ei 천nnestuks k체ll kellegitel midagi s채채rast korraldada. Ja ma ka ei inspekteeri omal maal, vaid katsun seal ennast looduse keskel h채sti tunda.

Profiil  
PostitusPostitatud: T Aug 28, 2018 10:37 pm 
Kasutaja Avatar

[quote="aadu kadakas"] osake rahvast, pisike k체ll, aga siiski osake...
... https://www.youtube.com/watch?v=AwPCz3PWHeU

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 29, 2018 8:45 am 
Kasutaja Avatar

Mida rohkem enda "staatust" varjata, seda rohkem seda varjama peab. H채bilugu ju :)
Minu hinnangul oleme j천udnud sellisesse faasi, kus enda olemuse (jahimeheks olemise) varjamine annab tuld ainult ainti-hunteritele, igasugustele veganistidele ja loomakaitsjatele ja n채itab neile rohelist tuld, et nad nagu ajaksidki 천iget asja.
See, kui mingid kodanikud enda maine maha teevad kellegi silmis, ei t채henda ju et k천ik sellised on. Olen minagi kuulnud, kuidas keegi kuskil midagi valesti tegi, isegi oma seltsis olnud m천ned juhused, ent v천tta enda peale teiste pahategude s체체 ja vastutus... See oleks sama hea, kui m천ne rumala koeraomaniku p채rast peaksin hakkama oma koeraga v채ljas salaja pimedas k채ima, sest 채kki keegi n채eb ja saab teada, et mul ka koer on ja siis minust ka kohe raudselt halvasti m천tleb. :)

K채isime hiljuti Soomes, kus on osades piirkondades ca 60% elanikest jahimehed/naised ja n채iteks naisi tuleb j채rjest enam jahindusse. Ei h채beneta, ei varjata, pigem tuuakse vastupidiselt v채lja hoopis jahinduse paremaid/eetilisemaid tahkusid ja tehakse selgitust철철d tavainimestele, kuidas asjad tegelikult k채ivad. :wink:

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 29, 2018 12:02 pm 
Kasutaja Avatar

Kui p체stitatud teema pealkirjas p체sida, siis omalt poolt v천in 철elda, et eks see s천ltub ikka jahimehest endast ka, millise kuvandi ta enda tegevusega enese 체mber ja oma tuttavatele loob.
Oma t철철kohas 천huv채e staabis olen ainuke jahimees ja eks alguses oli seda nokkimist k체ll, et ma olen "igavene verejanuline m천rvar" jne. Hoopis ilusat ja kiitvat juttu tuleb kolleegide poolt aga siis, kui n채iteks omatehtud metssea v천i p천dramaksa pasteeti koos paari p채tsi saiaga t철철 juurde kolleegidele maitsmiseks toon.
Loomulikult on olnud vaja olla kannatlik ja teha selgitust철철d, kuidas ja miks jahti peetakse. N채iteks mis on valiklaskmine, kuidas tehakse valikud loomakarjast kindla looma laskmisel jne jne... Samuti jutud fantastilistest piltidest looduse keskel viibimisel ja pajatused loomade k채itumisest kas jahil v천i lihtsalt metsas viibides. Valdav osa linnainimestest on loodust n채inud linnapargis. Kuulatakse muidugi suud ammuli ja k체sitakse ohtralt seinast seina k체simusi. Eks see ongi see koht, kus saab 체mbritsevaid inimesi jahipidamise teemadest tutvustada ja jahimeeste mainet parandada.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Aug 29, 2018 3:10 pm 

횥hinen pktaksi ja Preestri arvamusega. Meil hoovikohvikute p채eval oli kohvik ka jahimajas. Ja rahvast... oi kui palju. Kuigi jahimaja on alevist 3 km v채ljas. Lapsed lustisid lihtsalt kenas nn. pargis, kes tahtis sai tiirus 천hup체ssi lasta, r채채giti loomade elust metsas, n채idati pilte, topiseid. Ja sokukotletiga burgerid - neist parem ei r채채gigi.
Lihakarnis inimesed lausa k체sivad - sa ju jahimees, ehk on "leti all" miskit toodangut metsloomast... Ja need kes on saanud mekkida n천uavad aga juurde.
See on analoogne h채benemine nagu eilses 횛htulehes oli kellegi 25 aastase poisi pihtimus - ta pole 6 aastat naist saanud... K천iges s체체di feministid. Mina oleks tahtnud k체sida - kas sa midagi oled selleks ise ette v천tnud, et naisterahvast saada? Ikka h채beneme ja varjame, et naisepeksjast loomakaitsjad saaksid ainult vahutada...

Profiil  
PostitusPostitatud: N Aug 30, 2018 8:05 am 

Kui me hakkame h채benema seda kes me olema, varjama, sest kardame mingeid "reaktsioone", siis oleks juba targem loobuda. See on mingi uue aja t체lgastav viis asjadele l채heneda, et h채beneme ja piitsutame iseennast. Oleme iseenda prokur천rid, kohtum천istjad ja timukad, terve see haige EU toimetab nii. No ei, olgem jahimehed ja jahinaised ja uhked selle 체le. Meid on hea hulk tuhandeid siin riigis ja on statistiliselt v천imatu et kena hulk rumalaid ja hoolimatuid inimesi meie hulka ei satu, aga see pole mingi p천hjus ise ennast hakata karistama. Meie t철철 on oma huvigrupis korda hoida ja vasta kuklapekke peksta neid kes aru ei saa mis on 천ige ja mis mitte. K체ll siis ka maine paraneb.

Profiil  
N채ita postitusi eelmisest k체lastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 56 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

K천ik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 k체laline

Sa ei v천i postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei v천i vastata selle foorumi teemades
Sa ei v천i muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei v천i postitada manuseid selles foorumis

Otsi: