Laikad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

Esimene hooaeg Astroga nüüd käimas ja esimesel päeval keskmine on kuskil 15 km,kiirusel 12-14 km/h.Kõige rohkem on olnud midagi 25+ km kanti.Teisel päeval on läbitud distants umbes sama,aga keskmine kiirus 9-10 km/h...otsinguga läheb veidi kauem,aga kuhu see kiire on :D :wink:
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Need läbitud km ei näita põhimõtteliselt muud kui selle päeva jahi iseloomu.Kui minna hommikul kindla luure järel kusagile metsatukka kus sead sees,siis võib teinekord madistada õhtuni seal samas ja km koguneb vähe.Samas kui loomad põgenevad pikalt siis tuleb ka km hulga.Kõige rohkem korjab km kui minna lihtsalt laapima ja koeral peale kähra muud võtta pole.Teinekord kisub sinna 50 alla lahedalt ära.
Ka põdrajahiga korjab km usinalt.Põder teeb vahest pikki sööste ,enne kui kusagil paigale jääb ja kui kütid õigel ajal ette ei jõua ,siis võib km päris hulga koguneda.Kui päevas mitmel põdral sedasi järel olla,siis õhtuks ikka tõsine summa kogunenud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas kakuke »

Mul lihtsalt tekkis uudishimu, et palju need päriskoerad siis maha ka jooksevad, kuna enda koeralaadne (taks) tegi eile isikliku rekordi 22.2km ja kesmiseks kiiruseks tuli üle 7km/h. Enamus aega olid põdrad ees ja lõpus oli madinat sigadega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas puugi »

Hundikütt seletas kõik lahti.Kõige suurema numbri saab kui põdrad lasuga lendu ajada ja siis on hea kui koera kätte saad. :lol:
jyri

Re: Laikad

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Kõige suurema numbri saab kui põdrad lasuga lendu ajada ja siis on hea kui koera kätte saad. :lol:

Sama kogemus hirvedega :M
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas puugi »

jyri kirjutas:Julgen oletada,et Maapähkel ja palju palju teisigi ei tee vahet ajujahi ja koertega jahi vahel.Ekslikult arvatakse,et kui ajujahis koerad kaasas,siis see automaatselt jaht koertega.Vot ei ole nii.Ajujahti juhivad( :VS ) inimesed,ehk on statsionaarne kütiliin ja(omaaarust :D ) selle suunas liikuvad ajajad.Üks ei tohi kõrvale minna,teine mööda.Mina pole oma koertele suutnud selgeks teha,miks peab liikuma sinna,kus kütid ees,mitte sinna,kuhu uluk liikus,seepärast ajujahist osa ei võtagi.Koertejahiga teine lugu-liikumise suuna annab ette koer ja jahimehed peavad kes järgi minema,kes ette.Olukorda nagu soomlastega,mida paljud kindlasti näinud,kus kütikohast tehakse minibaar tooliga, termosega, võilebade ja muuga :lol: jahiks koertega nimetada ei saa.Aga Maapähklil paistab metsas ulukite tihedus olema suurem,kui loomaaias,kui koerad muud ei tee,kui hauguvad paigal :D 50 korda 60 minutis ühes kohas 1 min.Super. Lausa kadedaks teeb.Minu omad jooksevad vahest üle 30km maha(Astro220 järgi) ennem,kui uluk leitakse.Omal kaaslastega samal ajal üle 10km kõnnitud.See on jaht koertega!Häid Jõule kõigile! :)

EI tundugi enam Jyri jutt nii ulmeline? :lol:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Pole see Jyri jutt kunagi ulme olnud.Minul üsna sarnased arusaamad ja põhimõtted.Mõni aasta tagasi oli siin enamus risti vastu nendele tõekspidamistele ja väidetele ja naerdi välja,kui proovisid midagi tõestada.Nüüd tundub,et paara aastat ,,harimist,, on hakanud mõjuma :D Või ollakse aru saanud ,et teatud tüüpidega polegi mõtet vaielda :VS :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas puugi »

Hea,et vanad lood alles on! (b)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas sooviku »

hundikütt kirjutas:Või ollakse aru saanud ,et teatud tüüpidega polegi mõtet vaielda


(y) No see lause on küll puhas kuld :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas puugi »

Hiljuti üks koeraostja seletas,et olid 40 km koeraga põtra taga ajanud.Koeraks oli 2,5 aastane emane laika.Ta vaatas pärast Astrolt kilomeetrid.
nokasmaius
Postitusi: 91
Liitunud: T Aug 09, 2011 4:50 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas nokasmaius »

kakuke kirjutas:Mul lihtsalt tekkis uudishimu, et palju need päriskoerad siis maha ka jooksevad, kuna enda koeralaadne (taks) tegi eile isikliku rekordi 22.2km ja kesmiseks kiiruseks tuli üle 7km/h. Enamus aega olid põdrad ees ja lõpus oli madinat sigadega.

Ma pole küll taks, kilomeetreid kogunes mul ühel põdrajahi päeval (jalgsi) 11,9 :D
Teeks äri, aga aega ei ole; tööl peab käima.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas TRG »

Ei tahtnud Soome püstkõrva teemas hakata laikadest rääkima seega panen siia video lingi,kus laikad parte veest välja toovad: http://www.youtube.com/watch?v=H5IULhkMRmE& :D
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Soome püstkõrv ju ka laika- karjala-soome laika.
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas Henz »

TRG kirjutas:Ei tahtnud Soome püstkõrva teemas hakata laikadest rääkima seega panen siia video lingi,kus laikad parte veest välja toovad: http://www.youtube.com/watch?v=H5IULhkMRmE& :D

Oleksid võinud mureta selle püstkõrva teemase panna :)
Just seda sama ma linnujahi ja suleliste kokku korjamisel silmas pidasingi :) Ainult et sellist rapsimist, nätsutamist ja hüppamist ma ei lubaks :x Lind linnuks selle naha ja sulgedega ei tehta midagi aga kui linnu asemel on nugis v miski muu karusloom? Nahk ju hukkas ja sellega ei tehta midagi :M Ja näiteks kui lõkse koeraga kontrollima minna ja lõks nii madalal, et koer loomani ulatab hüpata.... hüppab loomale külge ja tirib üldse pooleks enne kui jaole saan :VS
Olen paljudes (nugise ja soobli) videotes täheldanud, et koeral lastakse looma närida ja nätsutada ja isegi õrritatakse koera kätte saadud loomaga. :roll:
Mina igatahes oma koeral seda teha ei lubaks...
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laikad

Postitus Postitas hundikütt »

Hea on targutada,et lubatakse seda või teist :mrgreen: Kuskile maale tuleb siiski noorel koeral lubada,et ta paremini asjast aru hakkaks saama,millist tulemust soovitakse.Selge,et kusagil peab piir olema aga see tunnetamise küsimus.Vanemal,õigesti õpetatud koeral ei tule pähegi mingi nätsutamine või rebimine.
Vasta