http://news.hot.ee/vaata_uudis.php?id=157862

2005. aasta teemad
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

http://news.hot.ee/vaata_uudis.php?id=157862

Postitus Postitas metsas »

metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas metsas »

Kas karujahiks pisut hilja pole?
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

No teiste uudiste järgi lasti siiski enesekaitseks seajahi käigus:
http://www.delfi.ee/archive/article.php ... 1108332000
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Seda on siiski väga raske uskuda :( Ikka meelega, ei tule see karu kallale midagi, et tarvis maha kõmmida :(
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mina seda siiski ei välistaks.Ühes teemas ma siin rääkisin kuidas meie jahimees sattus seajahi aegu karukoopasse ja kui poleks koera olnud oleks mees juba "parematel jahimaadel".Aga kunagi ei saa kindel olla
kui ise pole juures olnud.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Karud on üldse kuidagi rahutud (sitt talv, mis muud). Mul onu näiteks nägi üleeile Põlvamaal karujälgi (sic!). Praegu võib neil kõht päris tühi olla ja poegi on karud alati tarmukalt kaitsnud.
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Ja kuidas ta sinna karu koopasse sattus, vaatas et kena maja astus sisse ja siis tuli väja et hoopis karu oma :lol: nojah mina arvan, et lasti ikka nii, et mis liigub kohe tina
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kes seda olukorda teab. Aga tean, kuidas ülesaetud emakaru tegi petterünnaku tuttavale jahimehele poole meetri peale (ja kui ma õieti mäletan, lõi vist püssi ka käest, aga pole selles enam kindel- ei mäleta).
See oli Kohtla-Nõmme mees. Karupoegi käis hiljem palju rahvast vaatamas. Meest karu siiski ei rünnanud, selle sööstuga asi piirdus. Nii et kuidas võtta- usun küll. et karu võib rünnata ja ega närv ei peagi igal mehel vastu pidama kui karu paari meetri peal- ja kas peabki pidama?
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Selle karu pesa oli ühe kuuse all, võsastiku ääres.Sinna oli nats oksi alla pandud ja muud ei olnudki.Samas kõrval no poole kildi kaugusel käis metsatöö täie hooga, niiet karu uni oli juba mõnda aega häiritud.Koer läks ligi haukuma ja jahimees liiga lähedale ja nii see kurvalt lõppeski.Meil kõigil oli kahju.Ma arvan, et see mees ei hakanud emakaru niisama maha kõmmutama.A las selle asjaga tegelevad eksperdid.Me võimegi siin väitlema jääda.Nii nagu öeldi, kui ise seal ei olnud, ei ole ka mõtet naakuda.Vot nii!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Olen sinuga nõus, Volli. Naaksuvad harilikult need, kes karuga eriti kokku puutunud ei ole. Raske on mõista tõesti, et metsas elav karu pole karupoeg Puhh - kaisukaru.
Karud ei maga korralikult nende vastikute metsaraiete tõttu. Need karupojad, kes on ära külmunud,sest metsatööde tõttu on emakarud pesa maha jätnud, on alles üles lugemata ja ilmselt neid ei loetagi. Karu enamasti ei nähtagi või kui nähaksegi, kes siis sellest teatada tahab ja endale probleeme tekitada.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

väga õige märkus Tedre poolt, et metsaraide tõttu hukkunud karupoegadest pole mingit ülevaadet ja sellepärast satuvadki suurema tule alla jahimehed, kes suudavad pool oma praagist ehk päästa. lugesin kommentaare selle artikli kohta nii postimehe kui ka delfi leheküljelt. postimehe lehte paistab lugevat ja kommenteerivat väheke intelligentsem rahvas...delfi kommentaatoritel on iga teine sõna sõnavaras -värdjas. midagi see igatahes näitab või siis vastupidi-ei näita mitte midagi :D
HONG
Postitusi: 40
Liitunud: R Veebr 11, 2005 3:01 pm

Postitus Postitas HONG »

Tegelikult oli asi seal sedasi et peale karukoopa avastamist lahkusid kõik jahimehed aga üks vennike mõtles et lähen ja sorgin veits toikaga koopas.Loomulikult tõusis karu üles ja siis see pauk käis.Kuna samal päeval oli seal külalisjahimehi kah pundis siis edastati see uudis koheselt edasi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

HONG kirjutas: aga üks vennike mõtles et lähen ja sorgin veits toikaga koopas.

:D :D :D Hea jutt :!: Oled ka näinud milline see karu kobas välja näeb?
Kivi kotti!
HONG
Postitusi: 40
Liitunud: R Veebr 11, 2005 3:01 pm

Postitus Postitas HONG »

Olen küll.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Karu nn.koobas ,vähemasti need mida mina näinud,on lihtsalt okstest lavats mis asub kuskil rätsikus v maani okstega puu all .Siiski leitsime ükskord raiesmikult kasevõsast ka ühe pesa ,lavats nii poole m kõrgune.Arvan ,et kellegil nüüd toikaga karu suskima küll minna ei õnnestu :D ,nii kõvasti ta nüüd ka ei maga.Küll aga võibolla võimalik poegadega emakaru rünnak ,kui keegi talle liiga ligidale tuterdama läheb
Kivi kotti!
Suletud