Laika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas honkomees »

hundikütt kirjutas:Koeri muidugi igasuguseid aga normaalne koer kannatab võõra välja....Aga peaksid teineteisega harjuma küllalt ruttu.... teineteist maha ikka ei murra,üks annab enne alla agahaiget võivad saad küll tublisti.Siis peavad omanikud julged olema jakaklejad jõuga lahutama.

Kui ikka on 2 iseloomuga tegelast, siis ei harju midagi. Aastaid kaklevad, kumbki alla ei anna. Metsas tõesti kaklema ei lähe, aga tasub võõral koeral teise peremehe lähedale sattuda, nii et oma seda näeb - kohe tormab kohale ja läheb andmiseks. Mul püssipära näritud ja korduvalt ka pureda saadud lahutamise käigus, kuna mitme mehega koerad õhku tõstetud, aga lõuad vastastikku krampis teise kõri vms ümber, tuleb jõuga laiali tõmmata.

Mul ka kodus 2 isast, eri tõugu. Naisega-lastega saavad koos käidud jalutamas, pole probleemi. Aga mind peavad mõlemad "kaitsma" teise eest ja hambad sisse.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

Kui kaks kanget kokku saavad,siis ilmselt nad oma kaklemist ei jätagi...metsas või kus iganes-vahet pole.
Õnne peab olema
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Seda ma ju räägingi,et koeri igasuguseid.Kui paelaotsas peremehe juures on tõelised murdjad,siis sama koer lahtisena ei pruugi teisest väljagi teha.Ja kaklema minnakse ikka peremehe läheduses.Kui ei katseta,siis teada ei saagi.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

yldislet annab igat koera sotsaliseerida olgu ta ,siis 1a või 10a või kui kange tahes.... on ka teine variant las tõmbavad seni kuni yks alla annab varem või hiljem annab...
sotsaliseerimisest veel nii palju ,et asi toimib vaid, siis kui seda teevad mõlema koera omanikud mitte vaid yhe koera omanik...katsuge lihtsalt koertega rihmas otsas jalutamas käia las harjuvad teine teisega vaikselt....
sinu nukker noku!
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas TRG »

MLP kirjutas: on ka teine variant las tõmbavad seni kuni yks alla annab varem või hiljem annab...

Kurja,ei pruugi :M ...ravikulud läevad liialt hinnaliseks siis ja kaotaja võib hakata vimma kandma :roll:
Õnne peab olema
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

MLP kirjutas:yldislet annab igat koera sotsaliseerida olgu ta ,siis 1a või 10a või kui kange tahes.... on ka teine variant las tõmbavad seni kuni yks alla annab varem või hiljem annab...
sotsaliseerimisest veel nii palju ,et asi toimib vaid, siis kui seda teevad mõlema koera omanikud mitte vaid yhe koera omanik...katsuge lihtsalt koertega rihmas otsas jalutamas käia las harjuvad teine teisega vaikselt....

Sotsaliseeritakse kutsikaid,mitte vanu koeri! :VS
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:
MLP kirjutas:yldislet annab igat koera sotsaliseerida olgu ta ,siis 1a või 10a või kui kange tahes.... on ka teine variant las tõmbavad seni kuni yks alla annab varem või hiljem annab...
sotsaliseerimisest veel nii palju ,et asi toimib vaid, siis kui seda teevad mõlema koera omanikud mitte vaid yhe koera omanik...katsuge lihtsalt koertega rihmas otsas jalutamas käia las harjuvad teine teisega vaikselt....

Sotsaliseeritakse kutsikaid,mitte vanu koeri! :VS

tehakse seda ka vanade koertega ja päris edukalt kus juures :VS
kui tahad seda oma silmaga näha, siis palun tule vaata iga teisp ja neljap minu maja taga tyhermaal seda tehakse, umbes 30 koera ja sama palju koeraomanike..
nb: või äkki on mõni mu peen sõna kuidas selle kohta öelda? N: õpetan oma koera mitte hammustama oma jahikaaslase koera...et tegelen ,siis millega?...koera koolitamise ,õpetamise või sotsaliseerimisega?
sinu nukker noku!
jyri

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas jyri »

Käisin oma esimese isasega jahil koos teise kuti draathaariga. Kui meie, peremehed, koos, läks julmaks lööminguks. Aga jahti pidasime siis nii, et teise peremehega hoidsime distantsi 100+ m, ligemale teineteisele ei tulnud! Koerad vaatasid üle õla, et peremees "appi ei tõtta" ja läksid 1 paremale teiene vasakule. Sai jahti pidada küll. Teises kohas oli aga veneeurooplane "võrdne" minu läänekaga. Iga jaht käis madin ja "võitja" oldi kordamööda. Olin sunnitud selle koeraga koos jahti mitte pidada, kordamööda ajudesse. Laikadel on väga pikk mälu (y) , ja kisma põhjus võib vabalt olla mingis "eelmise aasta" intsidendis, kasvõi emase sabaaluse nuusutamises "väljaspool järjekorda" !
Kuna mainitud karmikarvalise saksa linnukaga elasime naabermajades, võis vaenu põhjuseks vabalt olla teise "märk" mingi emase kusel-nendele on see ju nagu lahtise raamatu lugemine.
Oma isaste vanusevahe 8 aastat ja mina ise karjajuhiks- :VS :VS :VS pole lööminguid olnud (b)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Koera sotsialiseerimine algab kutsikast peale!No on ikka mõtetu tegevus kahte täiskasvanud alfaisast koos tööle panna.Kui on nii,et üks on kakluse alustaja annaks veel midagi teha,aga kui mõlemad,siis on see peaaegu võimatu.Ja ikka närivad üksteise jalad ja pea puhta puruks kui lasta ise klaarida.
Kui üks on nõrgem ja annab alla ei pruugi teine seda teha ja lammutab lamaja laiali(tapab isegi ära)!Aga kui on võrdsed vastased kestab lööming päris pikalt.Ja mis,siis veel juhtub kui loom maha lastakse? :roll:
Oman kahte sellist isast kes võimalusel maid jagama kipuvad ja kokku nad ei saagi,sest mõlemad peavad mind peremeheks ja üksi selliseid lahutada ei viitsi enam. :D
MLP-kui sul reaalselt selline heinamaa olemas on,siis anna teada kus ma tahaks ka näha kuidas 30 laikat sotsialiseeritakse.Võtaks oma kaks lolli ka kaasa. :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Koera sotsialiseerimine algab kutsikast peale!No on ikka mõtetu tegevus kahte täiskasvanud alfaisast koos tööle panna.Kui on nii,et üks on kakluse alustaja annaks veel midagi teha,aga kui mõlemad,siis on see peaaegu võimatu.Ja ikka närivad üksteise jalad ja pea puhta puruks kui lasta ise klaarida.
Kui üks on nõrgem ja annab alla ei pruugi teine seda teha ja lammutab lamaja laiali(tapab isegi ära)!Aga kui on võrdsed vastased kestab lööming päris pikalt.Ja mis,siis veel juhtub kui loom maha lastakse? :roll:
Oman kahte sellist isast kes võimalusel maid jagama kipuvad ja kokku nad ei saagi,sest mõlemad peavad mind peremeheks ja üksi selliseid lahutada ei viitsi enam. :D
MLP-kui sul reaalselt selline heinamaa olemas on,siis anna teada kus ma tahaks ka näha kuidas 30 laikat sotsialiseeritakse.Võtaks oma kaks lolli ka kaasa. :D

seda foorumit lugedes jääb alatihti mulje ,et see laiak on ma ei tea ,mis ime koer .....on ka teisi ja veel raskemaid tõuge kui laika ise olen omanud ameerika staffordshire terjerit ja hetkel oman ameerika pitbull terjerit kes on eriti raske iseloomuga ja ongi aretatud võitlus koerteks . nu kui ma olen suutnud need 2 lolli niivisi õpetada ,et lõugu laiali ei aeta kui teist koera silmatakse kuskil,siis kaldun arvama ,et sina laikade tunnustatud kasvataja lihtsalt kas ise õpetajana oled nõrk või, siis annab selline suure karja kasvatamine tunda ,et loomad ei saa piisavalt tähelepanu....
sinu nukker noku!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas andrus »

Karmid koerad vanas eas veel võtnud. :D
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas puugi »

Miks ma peaksin oma kahele omavahel vaenulikule koerale mingit õpetust jagama ?Kui ma neid kunagi koos jahile ei võta.Neil on oma kana kitkuda,sest üks oli 6-nädalane kui toodi ja teine kahe aastane.Ma ei näe lihtsalt põhjust neid peksuga lepitada,sest mind kuulavad nad mõlemad ja inimeste vastu kurjad ei ole.
Aga sinul on veel rohkem koeri ju?Laika,terjer,3norrakat ja nüüd veel staf ja bitbull jne.Või seletad kellegi teise koertest? :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Miks ma peaksin oma kahele omavahel vaenulikule koerale mingit õpetust jagama ?Kui ma neid kunagi koos jahile ei võta.Neil on oma kana kitkuda,sest üks oli 6-nädalane kui toodi ja teine kahe aastane.Ma ei näe lihtsalt põhjust neid peksuga lepitada,sest mind kuulavad nad mõlemad ja inimeste vastu kurjad ei ole.
Aga sinul on veel rohkem koeri ju?Laika,terjer,3norrakat ja nüüd veel staf ja bitbull jne.Või seletad kellegi teise koertest? :D

kes on norrakates rääkinud????nooruke trg räägib ilmselt asjadest millest aru ei saa....!2 laikat ja terjer on tõesti isa kasvatada....staffi enam pole venehagijas heitis hiljuti hinge ja seda ilmselt on varsti tegemas ka taks kes on samuti isa kasvatada...ja päris ausalt oman ise hetkel pitbulli....teiste koerte kasvatamisest olen hoolega osa võtnud ja ilmselt teen seda ka edaspidi kuna koerad on kyllaltki hingelähedane teema..... aegu tagasi on veel õnnestunud kaukaaslaste seltsis mõned head aastad veeta....ja need pole ainukesed koerad...võin öelda ,et midagi koertega seonduvast on sisse jäänud ja yht teist erinevatest tõugudest tean....ei pea ennast spetsialistiks ,aga midagi siiski tean...
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas Feen »

Oh, kas isa juba natukene vana pole, et laikat ja terjerit kasvatada...??? oma jutu järgi sa 78 aastat vana (1934 aasta mees ikkagi :D). Isegi kui isa väga noorelt asja ära tegi, siis 93-95 võiks ta ikka olla.

Kuule, enne kui sa, arvatavasti põhikooli põnn, siin teisi poisikesteks ja noorukesteks kutsuma tuled ja siia oma raamatutarkuste (oh, see oli ka juba kunagi teemaks) najal laiama tuled, nii kui nii kõik teadmised jahist pärinevad isalt, katsu oma pakutud aastad ära elada ning tarkusi päriselt koguda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas MLP »

Feen kirjutas:Oh, kas isa juba natukene vana pole, et laikat ja terjerit kasvatada...??? oma jutu järgi sa 78 aastat vana (1934 aasta mees ikkagi :D). Isegi kui isa väga noorelt asja ära tegi, siis 93-95 võiks ta ikka olla.

Kuule, enne kui sa, arvatavasti põhikooli põnn, siin teisi poisikesteks ja noorukesteks kutsuma tuled ja siia oma raamatutarkuste (oh, see oli ka juba kunagi teemaks) najal laiama tuled, nii kui nii kõik teadmised jahist pärinevad isalt, katsu oma pakutud aastad ära elada ning tarkusi päriselt koguda.

sinu sugused jutumehed toovad alati naeru näole :lol: ....
sinu nukker noku!
Vasta