Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ain Aavik »

tihane kirjutas:
Ain Aavik kirjutas:Ülevaade Keskkonnakomisjonis toimunust.


Arusaamatuks jäi ministrile, keda esindab Mõttekoda - kui palju on rahvast selle ühenduse taga .. või nõukoda, nagu minister väljendas.


Ja mis vastus oli?


Allan.

Selle asjaga on nii, et Mõttekoda esindab kodanikualgatuse arvamust.
Edasi tuleb mõelda enda rikutuse kohaselt :wink: ...
Mida siis Allan ise on kodanikuna ette on võtnud, et seda süsteemi parandada ja kodanikuna oma arvamus kuuldavaks teha?
Viimati muutis Ain Aavik, K Veebr 06, 2013 1:14 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sammal.habe »

Mõttekoda on vabakondlik ühendus mis esindab ainult neid, kes ennast sellega identifitseerivad.
Seega on EEML väide, et nüüd on miski uus esinduskogu tekkinud, pehmelt öeldes otsitud ja eksitav.
Demokraatlikus ühiskonnas võib oma arvamust avaldada inimene tänavalt, ka siis kui tal on taskus jahipilet.
Tooksin paralleeli - keda esindab näiteks ühendab liikumine Aitab Valelikust Poliitikast?

Loodan, et Ain umbes selles võtmes neile ka vastas.

Uus aeg nõuab uusi formatsioone. EJS tundub oleva oma struktuuris mõnevõrra kivinenud ja ei suuda paindlikult EEML osavale kampaaniale vastanduda. Lp. hr. president, kes peaks jahimeeste huvide asjus eesliinil olema, vaikib sel teemal kõnekalt nagu kult rukkis ja räägib hoopis jahieetikast...
Samas, olemuslikult ei olegi samas kaalukategoorias harrastajate MTÜ ja ärimeeste lobigrupp.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas H:Owl »

Pealegi on olemas vana ja äraproovitud viis "altpoolt" tuleva initsiatiivi tapmiseks - tuleb see ära organiseerida ja siis juhtima hakata!
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas tihane »

Ain Aavik kirjutas:
tihane kirjutas:
Ain Aavik kirjutas:Ülevaade Keskkonnakomisjonis toimunust.


Arusaamatuks jäi ministrile, keda esindab Mõttekoda - kui palju on rahvast selle ühenduse taga .. või nõukoda, nagu minister väljendas.


Ja mis vastus oli?


Selle asjaga on nii, et Mõttekoda esindab kodanikualgatuse arvamust.
Edasi tuleb mõelda enda rikutuse kohaselt :wink: ...
Mida siis Allan ise on kodanikuna ette on võtnud, et seda süsteemi parandada ja kodanikuna oma arvamus kuuldavaks teha?


Ma ei saa aru, miks on vaja mind rünnata, kui ma üritan aru saada, kes on nii pretentsioonika nimega kodanikualgatuse taga? Mis siis vastati ministri küsimusele? Või oli see "vale" küsimus?
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Mägilanna »

Ok, kohalviibijana saan öelda, et ministri poolt esitatud küsimus jäi retooriliseks :)
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

tihane kirjutas:
Ja mis vastus oli?

Ja mis sa ise pakud,kui ma siin rääkisin toetajaskonna väljaselgitamise vajadusest ,mis pasapott siis ümber lükati? :M Kes tahtis LIHTSALT RAHULIKULT jahti pidada,kes hakkas juuriidilist keha otsima.....jne! Eespoolt on kõik loetav! Ja huvitav huvitv nüüd tulevad needsamad mehed aruandlust nõudma! :M
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas H:Owl »

Tihane kirjutas:
"... ma üritan aru saada, kes on nii pretentsioonika nimega kodanikualgatuse taga? "

Mina saan asjast aru nii, et hetkel on selle algatuse taga mitte niivõrd "kes", kuivõrd "mis". Taga on nimelt seisukohad ja põhimõtted, mis on ka avalikult välja öeldud. Kes nende seisukohtade taga tunneb ennast olevat ja kui palju neid on (seda on vajalik teada avaliku huvi kaalumisel), peakski antud juhul selguma sama avalikest toetusavaldustest või ka kriitikast. Siinses, kogu ühiskonna mõõtkavas nurgataguses foorumis virisemine ei lähe arvesse! Ja kui pretensioonika nime all ja kui sügavates tagatubades need seisukohad seekord sündinud on, ei oma minu jaoks antud kontekstis ja antud hetkel mingit tähtsust.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas sooviku »

Ahto Kattai kirjutas:Ja mis sa ise pakud,kui ma siin rääkisin toetajaskonna väljaselgitamise vajadusest ,mis pasapott siis ümber lükati? Kes tahtis LIHTSALT RAHULIKULT jahti pidada,kes hakkas juuriidilist keha otsima.....jne! Eespoolt on kõik loetav! Ja huvitav huvitv nüüd tulevad needsamad mehed aruandlust nõudma!


Tundub,et Mõtlejatele ei mahu kuidagi teisitimõtlejad hinge.Eks see ole ka arusaadav.Oli kunagi sakslastelgi :wink: nii,et aarialased ja teised.
Naine võib olla,koer peab olema!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Üllar Tamm »

tihane kirjutas:Ma ei saa aru, miks on vaja mind rünnata, kui ma üritan aru saada, kes on nii pretentsioonika nimega kodanikualgatuse taga?


Selle teema alguses ju hõikas Ain kõigile välja Mõttekoja kokkusaamise koha ja aja :!:
Paides püssimeest uksel polnud :lol: sisse võisid astuda kõik, kes pidasid vajalikuks kohale tulla. Kohvi ja küpsiseid pakuti ka tulijatele, tänud pererahvale meeldiva vastuvõtu eest (y)
Minu tähelepanekul said sõna kõik, kes käetõstmisega oma soovist teada andsid. Kuna koosoleku ajaks oli planeeritud ca 2 tundi, lepiti alguses kokku, et sõnavõtja üritab mahutada oma jutu 3 minuti sisse. Minu arust see enamusel ka õnnestus.
Ainuke tingimus oli, et sõnavõtja tutvustab ennast oma tegeliku nimega ja ei kritiseeri teisi anonüümse kasutajanime tagant. Ja oli ju ette ka teada, et koosolekul on kohal ka kaameramees :wink:
Kes kohale tuli, sai minu arust oma küsimustele ka vastused.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kirp »

Meie foorumi mõju ei tasu alahinnata. Ja ilmselt pole väga vale väita, et ka Mõttekoja kujunemisele ja seal väljendatud arvamistele on see väike „nurgatagune“ foorum kõvasti kaasa aidanud. Mis väiksusse-tähtsusetusse puutub, siis alles hiljuti avaldas üks tuttav arvamust, et jahiseaduse ümber toimuv on vaat et esimesi pretsedente, kus suuremat sorti osa Eesti rahvast selja sirgeks lööb ja „tagatubades“ toimuvale avalikult vastu julgeb hakat. Või viitsib. Sestap arvangi, et müts maha Aini ja teiste ees, kes paljude ühise huvi eest väljas on. Küll ka toetus suurus selgeks saab kui sobiv aeg käes ja kui õige asja eest võideldakse. Ja märkimata ei saa jätta sedagi, et Mõttekoja kokkusaamised ilusti ja avalikult EJS kodulehel üleval on. Igatahes jõudu ühises võitluse ehk korrates kuulsat lauset „kunagi võidame niikuinii!“

PS! kohe mõnus oli lugeda K.Rüütli õhku visatud küsimust Postimehes - Briti aadel versus Šveitsi vabad mägilased.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kakuke »

Mingis mõttes oli ju ministri küsimus õigustatud, kuna sama asja heidame kogu aeg ette EML´ile, et esindab tegelikult vaid käputäit maaomanike, kuigi tikub kõigi eest rääkima. Esmalt oli Paides välja reklaamitud päevakorras punkt sees, kus keskkonnakomisjonile edastatakse kogutud allkirjad, aga paraku see mul endal siis ununes, et pärida kuhu see jäi. Seda oleks võinud ju kasutada näiteks seal komisjonis ka sellena, et esindatakse neid allkirja andnud jahimehi, kes pole antud olukorraga rahul ja tagant järgi tarkusena oleks see kindlasti ka mõjuvalt mõjunud.
Sealt ka minu ääremärkus, et kaval on enda jaoks asjad esmalt läbi mõelda, olgu selleks siis planeeritav jur keha või mis iganes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Eks see mõttekoda ole siis EJS opositsioonon, nagu see riigikoguski on.Ja kes teab millal opositsioon koalitsiooni üles kaalub!?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas kakuke »

Mulle jäi meelde, et Paides päris nii ei arvatud või vähemalt mõned lootsid, et see nii pole, aga eks ta üks ora p..s ole. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas JOOSU »

kakuke kirjutas:Mulle jäi meelde, et Paides päris nii ei arvatud või vähemalt mõned lootsid, et see nii pole, aga eks ta üks ora p..s ole. :)

Eks aeg NÄITAB ! Ütleks enda inimeste poolt nii palju et Paides toimunud oli OK ! Aga televisioon ei taha millegi pärast Otsesest probleemist ehk Erametsliidu Jahinduse eesmärgist inimkonnale rääkida. Kohalikud maaomanikud ja jahimehed on nurka surutud- Pole sõnaõigust omal Eesti pinnal
JOOSU
Postitusi: 82
Liitunud: E Veebr 28, 2011 9:19 am

Re: Jahimeeste Mõttekoda annab teada.

Postitus Postitas JOOSU »

Käisin isegi Paides ja ütleks omalt poolt nii:
Tere!
Jahindus on olnud juba ammustest aegadest kus esivanemad selle lõid. Kas või näitena Eesti Vabadussõda kus vanaisad võitlesid oma maa kätte, selle nimel et tulevastel põlvedel oleks mida teha. Minu isa on olnud Jahiseltsi esimees aastast kuskil 1958-59, kus ta pani tugeva vundamendi. Nüüdseks on ta juba 77 aastane ja niisugustel inimestel tuleks au anda, kes on palju ära teinud jahinduses. Teab ja tunneb maad kui oma viit sõrme, samuti ulukite populatsiooni. Me ei pea jahimeesteks jahimehi kes näeb Suurt Tuluallikat. Meie käime jahil liha, kui ka kodust välja saamas, närvi puhkamas. Ühesõnaga tahaks öelda et meie eesti rahvas on Jätkuvalt Ikke all, kus otsustusvõimet ei anta. Meie ülesehitatud kenad tavad tahetakse porri tallata. Vahel on niisugune tunne et võta oma pere ja sõida lihtsalt kaugele minema, kuna ma ei tunne kodus EESTLASENA.
Soovin Teile Jõudu, jaksu ja vastupidavust.
Tervitades
Joosu
Viimati muutis JOOSU, P Mai 05, 2013 3:35 pm, muudetud 2 korda kokku.
Vasta