põdra pabulad

2005. aasta teemad
Suletud
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

põdra pabulad

Postitus Postitas Kristi »

nädalavahetusel metsas põdra pabulaid silmates tuli meelde, et nende kuju järgi oli vist võimalik põdra sugu määrata. et keegi teine ka asjast rohkem ei teadnud kui mina, siis küsin siit nõu.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Pullil ümarad,lehmal piklikumad
Kasutaja avatar
pine marten
Postitusi: 48
Liitunud: T Aug 03, 2004 11:04 am

Postitus Postitas pine marten »

Samas pidi nii olema, et vanal lehmal on pabulad ka juba suht ümarad. Mullikal ja noorel lehmal on küll piklikud ja eksimisvõimalus suht väike. Nii rääkis kunagi Harry Ling.
Säästev mõtlemine on üle kõige!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Olen venelaste õpetustest kuulnud just et tiinetel lehmadel on pabulad piklikud ja mida rohkem tiinuse lõpu poole, seda piklikumad. Suvel ei olevat mingit vahet.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et kui jutt põdrapabulatele läks, siis on fotokonkursile riputatud üks pilt põdrapabulatest (ei ole minu riputatud)
http://www.marandi.fie.ee/album/index.php?gallery=./Fotov%F5istlus&image=P%9Bder.jpg

Et siis mõistatamiseks kui tiine see lehm oli :D ja kas üldse lehm oli.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
maukar
Postitusi: 21
Liitunud: R Okt 22, 2004 4:11 pm

Postitus Postitas maukar »

olen samuti kuulnud et pidi kehtima ainult tiinete lehmade puhul, et muidu pole vahet nendel pabulatel.
Käi metsas vahel ka fiilingu pärast... , mitte liha pärast... ;)
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Raamatu järgi on jah erinevus sügistalvel,suvel siis järelikult pole vahet.Jahimehe käsiraamatus on kirjas ka erinevate vanuserühmade pabulate pikkused ja läbimõõt.Vanematel loomadel raamatu järgi pabul ebakorrapärase kujuga ja külgedelt lapikud.Peaks vist ise ka metsas neid tähelepanelikumalt vaatlema.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Minu arust saab neid põtru pabulate järgi eristada küll. Vasikal on üldse väiksemad ja korrapärased ümarad-piklikud. Lehmal on samuti ümarad-piklikud-korrapärased. Pulli pabulad on suuremad ja ebakorrapärase kujuga, sellised kandilisevõitu ja mitte nii piklikud. Mida suuremad ja kandilisemad, seda suurem pull. Kui on jälgi ka näha, on lisamääramisvõimalus: pulli jälg on suurem ja ümaram, lehma jälg on piklik ja sirgem. Ka jälje suuruses on muidugi vahe.
Mullikate pabulad ja jäljed jäävad kusagile sinna vahele, sõltuvalt soost.
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Postitus Postitas Kristi »

palju oli piklikke junne ja leidus ka täiesti ümmargusi
(mitte läbisegi muidugi ikka kenasti eraldi hunnikutes:P)
Viimati muutis Kristi, N Mär 03, 2005 4:54 pm, muudetud 1 kord kokku.
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

Laikal on küll piklikud ja mida rohkem söödad seda rohkem neid tuleb kas põder sööb ka oma pabulaid nagu jänes?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

teadlikult mitte
Suletud