Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Mina jätsin tõhu elama.Tegutseb mul maja all ja püüab hiiri nii et põrandalauad kerkivad.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Mul koer püüdis ühe metsas kinni,aga tahtlikult ise tõhku ei püüa.Ja ega mul neid palju ei liigu ka.
Kasutaja avatar
Mägilanna
Postitusi: 197
Liitunud: L Mär 03, 2012 10:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Mägilanna »

Minul kokku 3 nugist, esimene jäi ka kehvas valguses pildile, ilus suur isane :)
Manused
P1020257.JPG
P1020252.JPG
"The more you practice the luckier you get!"
Fred Bear
võsa sahistaja
Postitusi: 23
Liitunud: R Mai 04, 2012 9:27 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas võsa sahistaja »

tere! küsimus nugise küttidele, kas päeval jooksus olevat nugist on üldse mõtet jällitada?
sai 8 kuuse läänekaga peale lume sadu metsas tiir teha ja avastasin värsked nu jäljed. varsti tuli uus jäljerida vastu aga liikusin mööda esialgset rada. varsti tegi nu paar pikka hüpet ja suure kuuse otsa. latv nii tihe, nii alt kui ka kaugelt vaadates, et midagi ei näe ja ümber ringi suured kuused edasi, sai siis jälgitud kõiki ümbritsevaid puid aga ei midagi. ka suur ring ümber selle asukoha u 200m raadius ei andnud nu aimu. otsustasin, et vaatan neid vast tulevaid jälgi, mis enne olid. nugis oli pika jooksu järel suure tuulemurru alla suundunud. tegin ringi ümber ja enne lõppu ikka välja läinud. aga pikkade hüpetega u50m ja otse suure jämeda kuuse otsa okstel ilusti käpa kohad näha. jälle ei midagai selle puu ega u100m raadiuses midagi kahtlast. nüüd tegin igaks juhuks paugu puu otsa, et äkki lööb vahemalt kuskilt ta lendu aga ei midagi. nende suurte kuuskede ümber oli ka paksult orava jälgi. asusin kodu poole ja edasi oli nu jälgi igat pidi risti rästi sellest ka selline küsimus. seekord nugise võit eks peab jahimehe tarkusi edasi õppima :)
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ikka tuleb ette,et nugis jääb võidumeheks.Lihtsalt on selliseid peidukaid kust on raske teda tabada.Eks see üks kavaldamiste süsteem olegi,et teda kätte saada.Mul on nugised isegi inimeste elamistesse pagenud kui saavad aru,et metsas kisub elu kehvaks. :D
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Nii,nüüd on siis asi nii kaugel,et tänu heale kokkuostu hinnale püüavad juba suvalised jorsid nugiseid.Ei tähenda enam aeg ega see millega püütakse.Ka vanade taldrikutega ja maast.On kuulda,et nii mõnigi kiidetud nahavaruja :wink: võtab mittejahimehe käest ka naha vastu :evil: .Kas see on ikka õige,et aprillis ostetakse veel nahku kokku ja kuulutusel on mustalt 60-ne eurone nugise hind.Selle looma jaht lõppes ju veebruariga ära.Krt küll,iga hea asjaga kaasneb ka midagi halba. :(
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aadu kadakas »

Show the money ja kõik muutub vägagi palju. Ma täheldanud nugiste arvukuses ka kohe muutusi, kui hind tõusis. Vähemalt teatud paikades. Ühest küljest on ju see looduse tasakaalule hea, kuid ebaõiged võtted - kurja, seda vist ei soovi riik eriti kontrollida ehk suutlikkus ja võimekus on nadi.
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

See, et aprillis nahku ostetakse on küll normaalne. Ise lasen tavaliselt märtsis hulga rebaseid ja kährikuid veel ning siis on aprillis hea kõik korraga letti lüüa.
Trophy Hunter
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Ostmine ostmiseks,mis vahet seal on millal ostetakse aga küttimine tuleb ikka õigel ajal ära lõpetada.Ise korjasin rauad viimasel päeval kokku ja ka kährikule ja rebasele olen halastanud.Kui talvel oled ise loru olnud ,siis pole mõtet ju kevadelgi kõva meest mängida. :VS
alokauber
Postitusi: 250
Liitunud: R Jaan 08, 2010 8:40 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas alokauber »

Ei saa küll loogikast aru et märtsis rebase ja kähriku küttimine vale oleks või näitaks et oled talvel loru olnud või et see kõva mehe mängimine oleks. Märtsis kährikud kenasti urust välja pugenud ja käivad aktiivselt söötadel. Nahad vähemalt poole märtsini korralikud. Ise olen terve karusnaha hooaja aktiivne. Jõudsin isegi ajateenistuse kõrvalt see aasta üle 60 naha lauale lüüa.
Trophy Hunter
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Ärge hakake jälle siin...!Iga loaga mees teab ise,millal kährikuid hävitab.Probleem on selles,et kokkuostjad võtavad nahku vastu kõiksugustelt nägudelt.Sedasi pole kaugel aeg,kui hakkavad jälle koerad taldrikraudadesse jääma.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

See mees kes taldrikud kuhugi sokutab peaks mõtlema mis tast saab kui koeraomanik ta kätte saab.Üks läänesiberi laika on tänavu taldrikutesse jäänud!
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Täpselt,pole vaja alustada :) Pole öelnudki,et märtsis rebase -kähra küttimine vale oleks,mainisin ainult,et ise ei küti.Aga mis puutub salaküttidesse,siis oma maadel peab ikka silm peal olema.Tähistamata rauad tuleb ära korjata ja vähegi kahtlased metsa minevad jäljed järele vaadata.Vähemalt mul on selline loll komme ja üsna tihti on raja lõpus sitahunnik :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Ma isegi ei tea kas kokkuostu kuidagi kontrollitakse ka.Ma ei usu,et suuremad kokkuostjad ostavad nahku teab kellelt.Aga märgistused on kõigile püünistele kohustuslikud ja peavad olema loetavad kogu hooaja jooksul.
Eks see üks keeruline asi on.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sokk »

Võibolla oleks õigem müüa nahku ainult väikeuluki loa alusel, sest nugise hind on krõbe ja teenida tahaks kõik. Sügisel, kui ma müügikuulutustes ringi vaatasin olid paar kuulutust sellised: Ostan kokku taldrikraudu. :(
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Vasta