cz-ti kvaliteet

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

aivar00 kirjutas: Alguses töötas ideaalselt, täpsus väga hea. Rooste kohta ka ei kurda, kuid viimasel ajal tekkinud selline jama, et põhiliselt poolmantel ei taha hästi rauda minna. Kipub luku lihtsalt kinni kiiluma mõndade padrunitega. Väliselt vaadates kõik okei. Mees otsustas lihtsama vastupanu teed minna ja müüb oma püssi maha. Sai padrunipesa ja etteandja üle vaadatud, kuskil mingit "tina" või vase tükki ees ei paista olevat.


Mul on TKKAga sama probleem Norma Oryxi padrunitega, tükivad ka kinni kiiluma. Lükad padruni pessa ja lukku alla litsuda ei jõua(pole väga kõvasti tahtnud murda ka) selle pärast on jäänud kaks siga laskmata. Teiste padrunitega pole probleemi.
Kas tuleb jaht???
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

aivar00 kirjutas:Sõbral samuti 308 CZ. Kümmekond aastat tagasi Soomest ostetud uuena. Püssi ostes töötas mees veel jäägrina. Alguses töötas ideaalselt, täpsus väga hea. Rooste kohta ka ei kurda, kuid viimasel ajal tekkinud selline jama, et põhiliselt poolmantel ei taha hästi rauda minna. Kipub luku lihtsalt kinni kiiluma mõndade padrunitega. Väliselt vaadates kõik okei. Mees otsustas lihtsama vastupanu teed minna ja müüb oma püssi maha. Sai padrunipesa ja etteandja üle vaadatud, kuskil mingit "tina" või vase tükki ees ei paista olevat. Praegult otsibki uut relva, kuid ei ole veel suutnud välja valida. Esmapilgul on talle meeldima hakanud vibulukuga kauboirelv, kuid mina sellist vahetust isiklikult küll ei teeks. Maitse asi muidugi.

Kui ostab suurulukijahiks vibulukuga "Marlin" .30-30 win on mees ämbris :cry:
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

jahimees kirjutas:
aivar00 kirjutas: Alguses töötas ideaalselt, täpsus väga hea. Rooste kohta ka ei kurda, kuid viimasel ajal tekkinud selline jama, et põhiliselt poolmantel ei taha hästi rauda minna. Kipub luku lihtsalt kinni kiiluma mõndade padrunitega. Väliselt vaadates kõik okei. Mees otsustas lihtsama vastupanu teed minna ja müüb oma püssi maha. Sai padrunipesa ja etteandja üle vaadatud, kuskil mingit "tina" või vase tükki ees ei paista olevat.


Mul on TKKAga sama probleem Norma Oryxi padrunitega, tükivad ka kinni kiiluma. Lükad padruni pessa ja lukku alla litsuda ei jõua(pole väga kõvasti tahtnud murda ka) selle pärast on jäänud kaks siga laskmata. Teiste padrunitega pole probleemi.


Kui luku kinni "vägistad" lükkab kuulile vintsoonejäljed peale?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Tean CZ meest, kel vene padrunihülss pärast pauku rauda kinni jääb, nii et ainult vardaga tagurpidi täie jõuga välja peksad. Teiste padrunitega tal muret pole.
Endal on Tikkaga kogemus - teisest püssist lastud Sako hülss ei lähe sisse, täpsemini ei lähe lukk enam kinni. Ju siis on padrunipesad ikka sedavõrd erinevate mõõtudega, niipaljukest välja venitanud.
Arvatavasti ongi selliste juhtumite puhul probleem padrunipesa ja hülsi mõõtude sobimatuses :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

honkomees kirjutas:Tean CZ meest, kel vene padrunihülss pärast pauku rauda kinni jääb, nii et ainult vardaga tagurpidi täie jõuga välja peksad. Teiste padrunitega tal muret pole.
Endal on Tikkaga kogemus - teisest püssist lastud Sako hülss ei lähe sisse, täpsemini ei lähe lukk enam kinni. Ju siis on padrunipesad ikka sedavõrd erinevate mõõtudega, niipaljukest välja venitanud.
Arvatavasti ongi selliste juhtumite puhul probleem padrunipesa ja hülsi mõõtude sobimatuses :?:

Olen näinud CZ .243 win millest lastud hülss pani lausa mõtlema... :cry:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

eeru kirjutas:
honkomees kirjutas:Endal on Tikkaga kogemus - teisest püssist lastud Sako hülss ei lähe sisse, täpsemini ei lähe lukk enam kinni. Ju siis on padrunipesad ikka sedavõrd erinevate mõõtudega, niipaljukest välja venitanud.
Arvatavasti ongi selliste juhtumite puhul probleem padrunipesa ja hülsi mõõtude sobimatuses :?:

Olen näinud CZ .243 win millest lastud hülss pani lausa mõtlema... :cry:


probleem on reeglina pigem selles, et ise laadides ei kalibreerita kasutatud ja väljaveninud hülssi korralikult ära enne. peale uhiuute just laadimiseks toodetud tühjade kestade on kõige parem kasutada ikkagi samast püssist lastud kesti, kuid ka need reeglina ei lähe ilma kalibreerimiseta vabalt sisse või ei lase vähemalt lukku korralikult ja ilma pingutuseta sulgeda. kalibreerimine (resizing) on asja võti siinkohal. ning loomulikult hülsi pikkuse korrektuur.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ei saanud päris hästi aru ,kas rauda ei lähe ka uued poe paugud?
Mul üks vanem winchester(polt lukuga )venitas ka kesti välja,luku ja lukukoja vahe oli mõningal määral kulunud ja lukk ei lükanud padrunit küllalt sügavale rauda ja teistele minu ümberlaetud padrunid rauda ei läinud.Laetud oli muidugi "põlveotsas"-ilma kalibreerimatta.Uute padrunitega ei tohiks reeglina probleemi olla ,muidugi kui padruni pesa roostes pole.
Kivi kotti!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu tuttaval ei lähe tehase padrunid samuti kõik rauda. Padrunipesa küll roostes ei tohiks olla. Vähemalt, kui mina asja kaesin, siis ei olnud. Mees üldiselt pidevalt relva korralikult puhastanud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Mul tehase moon, püss alati puhastatud ja küllalt uus veel teine ja probleemiks ainult ühte sorti padrunid.
Kas tuleb jaht???
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

äkki on sel tikkal padrunipesa ja soonestatud relvaraua vahel olev väike ilma vintsoonteta osa rauast, kuhu padrunis oleva kuuli ots peaks otsapidi sisse ulatuma, jäänud mingi vea tõttu üldse tegemata ja seetõttu pikema v rohkem välja ulatuva kuuliga padrunid kohtavadki sel kohal takistust laadimisel, ulatudes otsapidi juba vintsoontega raua vastu? piisab ka mõnest sajandikust millimeetrist, eriti kui püss uus on. hiljem, kui lukk on veidi logisema hakanud (mis on muidugi paha paha iseenesest) võib see häda ära langeda, kuid ega relv sellest paremaks ei muutu.

kas see probleemne oryx on 11,7 gr st suur ja pikk ?

BM @ mõtiskles niisama... :)
Viimati muutis baddmann, N Mär 03, 2005 9:39 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

baddmann kirjutas:
kas see probleemne oryx on 11,7 gr st suur ja pikk ?

BM @ mõtiskles niisama... :)


Just nende padrunitega
Kas tuleb jaht???
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kui lühemate kuulidega padrunitega seda probleemi ei esine,siis soovitaks pöörduda spetsialisti poole. või nu spetsialisti poole pöörduda igal juhul ikkagi :) kui püss uus,siis võib esineda isegi võimalus garantiinõudeks vms....aga mis tikka mudeliga sul tegemist ?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

TIKKA M-595 308 Win
Kas tuleb jaht???
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

huhh....vähemalt mitte väga uus partii.....ma ise nimelt tikkat ühe valikuna hetkel silmas pean, mida osta endale ;)
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas metsas »

otse metsast kirjutas:Oman CZi kolmandat hooaega ja palju kurta pole.See lukk veits loksub,kuid edasi-tagasi liigutamisel see küll erilist mõju ei avalda. Kuu aega peale ostu oli hoopis teistsugune jama.Nimelt logises välja püssirihma hinge hoidev kruvi,peaaegu oleks relv vastu kruusateed prantsatanud.Õnneks leidsin kruvi üles.Kodus avastasin,et teine oli ka täiesti lahti.


Mul sama jama juhtus. Kuid püss igati täpne ja hea relv.
Vasta