jalad IZ-94-le

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

jalad IZ-94-le

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

sai soetatud selline relv vahetult enne põdrajahti,põdrad maas,siis vaja rebaseid nottida.Panin siis optika peale,mingid vene jald maksid 400.-
Lasin tiirus paika ,norm,kuid peale haavlilasu suutsin neljast repsist mööda lasta.sõitsin tiiru kontroll-lasud ja kõik ok,kuid peale järgmiste 6 -st repsist möödalasku avastasin,et jalad mõrasid täis ja optika liikus kuhu ise tahtis.Andke teada mehed kellel sama relv,et mis jalad panite ja kust ostsite?Ette tänades
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Re: jalad IZ-94-le

Postitus Postitas eeru »

4x4 Urukoer kirjutas:sai soetatud selline relv vahetult enne põdrajahti,põdrad maas,siis vaja rebaseid nottida.Panin siis optika peale,mingid vene jald maksid 400.-
Lasin tiirus paika ,norm,kuid peale haavlilasu suutsin neljast repsist mööda lasta.sõitsin tiiru kontroll-lasud ja kõik ok,kuid peale järgmiste 6 -st repsist möödalasku avastasin,et jalad mõrasid täis ja optika liikus kuhu ise tahtis.Andke teada mehed kellel sama relv,et mis jalad panite ja kust ostsite?Ette tänades

Mina võtsin algul optika hoopis maha ja kasutasin lahtist sihikut muidu surid kõik rebused naerust kõhuvalu kätte :wink: nahk oli kõhupealt kuni suunurkadeni lõhki :cry: ja siis ostsin Tapperist korralikud jalad ja maksid 1500.- :wink:
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

jalad IZ-94-le

Postitus Postitas tsuks »

Oma püssile ostsin Tikka jalad (1500 krooksu) 30-se optikatarvis samuti Tartust Trapperist.
Tegu sisuliselt kiirjalaga- kuid kuuskant võtmega (kaasas) saab päris kapitaalselt asja püssikülge kinni. Samas fikseerimiskruvikohale pead püssile väikse lohu sissepuurima- muidu kipub jalg ikka äraliikuma.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Hea oleks teada kas neid Tikka jalgu 25-seid kahh on.Ei tahaks nüüd jalgade pärast uut optikat ostma hakata:)Aga selge vist ,et Tartu tee tuleb ette võtta,aitüma.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

On ka 25-seid. Kuid enne sõitu võta tel. raamat ja kõlla ette- kohapeal moment ei pruugi olla.
tsuks nigu ma olen...
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

mul sako vanemat tüüpi 25sed jalad üle, küll madal versioon... kui huvi ja tartu satud anna teada
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Sako

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Sako jalgade ja mõõtude tabel:http: //www.sako.fi/pdf/specs/Optilockring.pdf
Sama kiirjalgadega: http://www.sako.fi/pdf/specs/Optilockquickmount.pdf
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

gunnar kirjutas:mul sako vanemat tüüpi 25sed jalad üle, küll madal versioon... kui huvi ja tartu satud anna teada


madalam versioon-ei saa alt vaadates lasta?Mul just oluline,et saaks ilma optikata kahh lasta.Kui näeb alt siis anna teada ehk saame kokkuleppele :wink:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

alt lasta küll ei saa ja minuteada (vabalt eksin) ei olegi sakol/tikkal selliseid jalgu kust saaks alt läbi vaadata.
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Aga kas te olete mehed ikka päris kindlad et sako jalad IZH 94 peale istuvad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sako uuemad jalad küll ei sobi
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ei usu mina, et sako jalg sobib. Need ju puha koonusega ja.....
Tikka jalg loomulikult võib minna, sest sial oopis teine süsa. Tikka jalga Sako piale ei topi-kaks oopis ise asja. Aga asjast-korraliku jalga sellele püssile peaks saama deerhunterist. Korralik saksa kaubamärk krt nimi läks meelest. Hind vist 1500 kanti oli.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

jalg

Postitus Postitas tsuks »

Tikka jalg kohe mitte ei võimalda alt sihtida- ainlt optika!

Ja eriti ei kujuta ette jalakonstruktsiooni IZ-94 mis seda (altpoolt sihtimist) võimaldaks- sest kinnitus ju latipeal on- mitte aga kõrval.
Ainuke, kui Tikka jala alumine osa ärakasutada ja ise miski samkompunn [ kujuga vahelüli teha.
Siin aga teine oht- optika võib väga kõrgele "ronida" ja jäädki enne lasku looma optiksat "otsima".
tsuks nigu ma olen...
kaavik
Postitusi: 45
Liitunud: R Dets 24, 2004 11:36 am

Postitus Postitas kaavik »

Otsi parem vene originaal jalad need peavad vastu olen näinud igasuguseid imesid selliste püsside peal. Ja mitte mingil juhul ära hakka kasutama los-7 jalgu need ka vene omad ja sobivad aga silumiin ei ole materjal sellise asja jaoks. Vene soon on 13 mm ja otsi teras jalgu
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kahest kohast sihtimine

Postitus Postitas Arles »

See optika alt sihtimise soov vähe kiuksuga tundub.
Kujutagu nüüd sellise sooviga hing ette:
Korralik asend, püss õlas ja silm sihtimiseks sobival teljel - kas see telg saab olla korraga 5 cm üleval ja allpool korraga?
Seega peab olema a) väga veider peakuju b) püss valesti õlas...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Suletud