koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas andrus »

Kui lollakas vidin siis lollakas vidin,käi kaarega mööda!! Mina tahan seda saada ja ilmselt ka paljud teised.
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas hundikütt »

Kui tahad,siis tahad.Ei vaidle vastu. :lol: Aga mis see sulle annab.Kontrollima lähed ju nagunii,siis kuuled ka kui haugub.Minuarust on tähtis teada koera asukohta ja olekut,ülejäänu tuletad juba ise.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rajaleidja »

Iga koer ei pea siga kinni vaid kõnnib järgi ja haugub. Kari püsid teinekord pidevas aeglases liikumises. Siis ei seisa koer paigal. Põder püsib ka pigem liikumises. Ja kui koer 1-2km sinust eemal, siis haukumise andut täitsa asja eest
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas hundikütt »

:D No ei saa ma aru,mis see mulle annab,et tean piiksude järgi kui koer haugub.Tean ju niigi,kui on looma juures,siis haugub.Kui põder ees liigub,siis ei haugugi aga kui näen,et koer pikalt läheb,siis tal liikuv loom ees.Ei lippa koer niisama tühja.See ka kaardilt näha kas tegu otsinguga või on loomal järel.Liikumine hoopis erineva trajektooriga.Ütlen veel korra,et peab tundma oma koera ja oskama lugeda ta tegevust ekraanilt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas kakuke »

Hundiküti jutus iva sees, aga kõik koerad pole laikad ja kõigil ei pruugi olla palju kogemusi. Eks neile, kes tunnevad, et seda vaja, neile see mõeldud ongi. Mõni äkki omab alles esimest koera ja õpib koeramaailma.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas rajaleidja »

Tunnen oma laikat ja reeglina saan ekraanile vaadates aru, mis teeb ja mis toimub. Mitte küll alati. Meenub kohe eelmise aasta jaht Aivari juures, kui koer pani kohe alguses üle maantee kuhugi põldude peale suvilate juurde. Koera otsima minnes, oli suur üllatus, et koeraga on ka siga kaasas. Tundsin ka oma laikat, kes nüüdseks parematel jahimaadel. Aga vot noort norrakat, kellel esimene hooaeg metsas, ei tunne veel. Küll olnud juhuseid, et koeral põder kerges liikumises ees, haugub, aga ise nii kaugel, et ei kuule. Et noort koera tundma saada ja õpetada(kohe haukumise peale juurde minna ja loom eest ära lasta), on selline lisavidin ehk isegi abiks. Hetkel ise seda lisafunktsiooni taga ei nuta ja rihmasid välja vahetama ei hakka. Aga kindlasti on neid, kellele sellest palju abi
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

hundikütt kirjutas::D No ei saa ma aru,mis see mulle annab,et tean piiksude järgi kui koer haugub.Tean ju niigi,kui on looma juures,siis haugub.Kui põder ees liigub,siis ei haugugi aga kui näen,et koer pikalt läheb,siis tal liikuv loom ees.Ei lippa koer niisama tühja.See ka kaardilt näha kas tegu otsinguga või on loomal järel.Liikumine hoopis erineva trajektooriga.Ütlen veel korra,et peab tundma oma koera ja oskama lugeda ta tegevust ekraanilt.

Küsitakse kütiliinist kas koer haugub.Näed,et koer on paigal,aga ise ei kuule midagi.Kährikut ei haugugi,aga kui siga on ka paigal?Oli juhus kui laupäeval koer kohapeal haukus.Ei liikunud paigast ka,aga kaugus oli suur ja ei kuulnud midagi.Kult ootas risus niikaua kui mees ta sealt välja hirmutas.
Hagijaga oli ka nii,et liikus ja ?,kohe oli selline pilt nagu koer käiks vahepeal urus.Urud olid kahjuks mõnikümmend meetrit eemal.
Aga haukumisega tead kas su koer üldse elus on või veetakse teda mööda metsaalust edasi tagasi?
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas hundikütt »

OK,jäägu teile teie arusaamad.Kel vaja seda lisavidinat ja arvab,et sellest talle kasu,las kasutab.Mina olen viis aastat kasutanud ilma selle lisata ja endale ei näe ma sel ka mingit mõtet.Ja kui koera veetakse juba mööda metsa ringi,siis pole haukumis andurist enam ka abi.
Mind vaevab aga hoopis teine mure.Omades Astro 220 ja dc40,siis mis saab sel juhul,kui rihm näiteks otsad annab.Nagu ma olen aru saanud,et dc50 ei pidanud sobima Astro 220-ga.Minu rihmal on küll veel aastane garantii,aga neid ei pidavat enam turustatama.Või kui ma tahaks lisa rihma teise koera tarvis soetada.Enamus kasutab praegu ju 220,kas need siis on sunnitud kõik omal välja vahetama.No ei ole ju loogiline
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas puugi »

DC 40-d on veel täitsa olemas.Kahjuks 220 enam ei toodeta.320 käsiseade näitab õnneks 30,40 ja 50-t.
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tankist »

Olen sama probleemi ees, mis hundikütt. Gepsuks täiesti toimiv 220, aga rihmadest tunnistab see mudel vaid DC 30 (mida enam ei toodeta ja ei minu teada uuena ka ei turustata) ning DC 40 (seda rihma õnneks veel kaubanduses liigub). DC 40 rihma hinnaks on 200 raha ringis. Kardetavasti ei ole aasta pärast ka DC 40 enam saada.... aga selleks ajaks ehk juba uued seadmed ja mõistlikumad hinnad.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas andrus »

siis tuleb ebayst osta mis osta veel on.
jahismurf
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas tankist »

Sai ka sealt uuritud, aga enamus USA sagedusega. Kas neid ümber ei anna häälestada?
jyri

uus

Postitus Postitas jyri »

Teemast mööda- kuidas saab GPSsi iseeneset tulla "võõras koer"? Enne peab ikka olema vahetu "kontakt" rihma ja Astro vahel?
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Teemast mööda- kuidas saab GPSsi iseeneset tulla "võõras koer"? Enne peab ikka olema vahetu "kontakt" rihma ja Astro vahel?


Ei pea.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Laika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Jyrile.Arvasin ka ise ,et peab olema enne vahetu kontakt rihmaga,nagu juhendis,aga eile öeldi mulle,et neil on kõik IDd sisse löödud.Kui selle idga rihm tuleb levisse,siis kohe näha.Ise jagan asja vähe ja ka rohkem ei süvenenud.Kas siis sees on need samad 1-10 nr.,mis rihma ja vastuvõtjat omavahel seadistades sisse lõõd.
Vasta