Siga liiga kaugel

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas SUURKOER »

Kui võimalus vii vilja puhastus jäätmeid, selle haisu peale peaks sead ikka vaatama tulema ja küll nad selle koha ülesse leiavad, kui neid liikumas on.Ja, kui käima hakkavad viska nisu ja hernest ka sinna lisaks.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Feen »

probleem oli selles, et 500 m pole sead käinud. Sellest loen mina välja, et sigu tahetakse tema loomulikust käimise kohast päris palju eemale meelitada. Viljarada sellise pikkusega on ikka paras tegu vedada. Kui toimuvad söödad on veel lähedal ka, siis võibki meelitama jääda. Kui tegemist on veel mingisuguse maja kõrval oleva metsatukakesega, siis jäädki meelitama. Tulevad kohale, söövad ja lähevad ära. Süsteemset toimimist pole ning esimese sea laskmise järel ei anna see kari enam kaua näole.

Mais vs herned... no, see vahe paistab ikka suur olevat. Kui herne, kartuli, tammetõru jms osas ikka räägitakse, et siin meeldib, seal ei meeldi. Arutatakse mis aastaajal meeldib jne, siis maisi osas pole küll kuulnud, et keegi peaks sigadele selgeks tegema, et see süüa kõlbab. Igal juhul mais, igast asendist söövad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Eohippus »

Kui jahust rääkida, siis siga sööb jahu vast isegi paremini kui vilja. Omal on 3 sööta jahu peal juba üle 2 aasta. Tehtud automaatsöötjad, et ise valgub peale, kui alt ära söövad. Nii ei lähe jahu plögaks vihmaga, kuid näljaga söövad isegi selle plöga ära. Jahuga on see veel hea, et seda ei lähe niipalju, sest sead ei saa korraga palju süüa, jahu jääb kurgulakke kinni. Algul võib siga jahust eemale peletada ka see, et jahu süües tõmbab ta selle endale ninna, hiljem harjub sellega. Hea on kui sööda lähedal on vesi. Alguses ei tahtnud ka eriti, aga kui ära harjusid, siis nüüd ainult anna peale.
Iga lõpp on uue algus...
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas tireb »

Kas seal kandis mingis lähiraadiuses sigu ikka kunagi käinud on.
ega neid ei pane ikka sinna tulema kuhu neil asja ei ole kunagi olnud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas kakuke »

Päris nii ei ütleks, et mais on igast asendist üle hernest ja herne puhul peaks valima aastaaega. Mul paar sööta, millede vahe on no mingi 2-3km max. Ühel söödal on automaatsöötja maisiga, teisel viskan peoga ise maha hernest. Maru hea pildi toimuvast annab lives pilte saatev kaamera. Mul nimelt maisiga söötja ja vili ühel joonel ja kenasti näha, kuidas sead peale tulevad. Esmalt tullakse nisu juurde ja süüakse see ära, siis minnakse maisiautomaadi alla ukerdama. Teises kohas, kus täpselt see sama nisu (korraga varustan mõlemat kohta) ja taga pool peoga maha visatud hernes, siis siga läheb ja nokib enne herne ära ja alles siis tuleb nisu kallale. Maisi häda peibutamisel võib olla veel see, et linnud veavad selle minema. Meil vana esimees pani tähele, et pasknäärid suutsid tal söödatorust päevaga ämbritäie seda minema tassida. Kui söödalt hernes läinud, tean ma kindlalt, et siga käinud, maisi puhul krt seda teab, kes oli.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas sokk »

Huvitav oleks teada põrssa hinda :M :lol:
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas puugi »

Ma ostsin 150 euri tükk. :DMõelge kui palju te seajahiga raha vastu taevast loobite.Suuremad on kallimad!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga Puugi, miks sa selle põrsa ostsid, mitte ei püüdnud ise oma koertega metsast :)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas sooviku »

:) Eks kalamees käib ka enne kojuminekut Rimist läbi.
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas Välek »

rajaleidja kirjutas:Aga Puugi, miks sa selle põrsa ostsid, mitte ei püüdnud ise oma koertega metsast :)
Ehk olid sead otsas ja koerad väsinud :D
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas puugi »

rajaleidja kirjutas:Aga Puugi, miks sa selle põrsa ostsid, mitte ei püüdnud ise oma koertega metsast :)

Metsast püütud põrsad on väga tänamatud ja põgenevad esimesel võimalusel igaveseks metsa tagasi.Farmist toodud on palju rahulikumad.
Olen katseid teinud.Ja keegi ei saa mu käsa väänama tulla,sest vajadusel saan paberi kustkohast ja kelle ostsin.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas sax »

no kui sa ütled et ümbruses jälgi pole siis ma küsin kas kunagi on üldse olnud?
võiks ikkagi valida sellise koha kus looma liigub ja kulgeb see asi palju valutumalt. kui siga kuskil ei taha käia siis ta seal ka käima ei hakka. metsad on söötasid tihedalt täis, on mille vahel valida
jyri

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas jyri »

rajaleidja kirjutas:Aga Puugi, miks sa selle põrsa ostsid, mitte ei püüdnud ise oma koertega metsast :)

Olen üritanud kah oma koertega aedikule põssa hankimisel kaasa lüüa, aga enne kui jõutakse pärale, on põssa (varjatud) vigastused nii suured, et see enam pikalt ei elagi! :P
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Siga liiga kaugel

Postitus Postitas plaaster »

jyri kirjutas:
rajaleidja kirjutas:Aga Puugi, miks sa selle põrsa ostsid, mitte ei püüdnud ise oma koertega metsast :)

Olen üritanud kah oma koertega aedikule põssa hankimisel kaasa lüüa, aga enne kui jõutakse pärale, on põssa (varjatud) vigastused nii suured, et see enam pikalt ei elagi! :P

Kahjuks annavad ka ilma vigastusteta otsad- stress.
Vasta