Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mina ei ole kunagi numbrit teinud,kui kellegi lõks juhtub minu omaga lähestikku.Eks nugis läheb selle kasti kel parem sööt.Pange tähele,enamus neid uusi nugisekütte lõpetab varsti selle jahipidamisviisiga tegelemise ära.Kui nad saavad aru,et iga päev nugist ei saagi ja lõksuringile kulub rohkem kütuseraha,kui sealt tagasi saab,pannaksegi rauad müüki :) .Ja järgi jäävad ikka need vanad püüdjad.Noh,mõni visam noor ehk ka.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Täpselt nii juhtub.Olen ka kurtmisi kuulnud.See nugisepüük on alati fanaatikute asi olnud.Saab odavalt raudu osta! (b)
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

hundikütt kirjutas:Maido,oled sa kindel,et see sööda omanik ise ei püüa oma sööda juurest.Kui nii,siis oledki m... ja mehel õigus pahandada.Mina kupataks ka minema kui keegi oma kastid mu sööda juurde veab.Ja kraaklemisega ei tee sa midagi paremaks.Kui oled värske jahimees,siis enne kui midagi teed,uuri ja küsi kuidas seltsis asjad toimivad ja tavadega tuleb kaasa minna.Ei ole nii,et tulen ja toimetan kuidas ja kus tahan.Oma koht tuleb välja teenida :wink:



Minu arust võin panna kuhu tahan omas piirkonnas. On olemas kõik paberid nagu neil ja maksnud kõik maksud nagu kõik. Ja nüüd pean küsima kõigi käest kuhu tohib ja ei tohi. Ja meil ainult kolm meest sellega tõsiselt tegelevad ning nendega olen iga nädal praktiliselt metsas kokku saanud ja vestelnud. Nemad teavad kus on minu kastid ja nad ei ole midagi öelnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Väga õige, ega alati saagi koogutada ja kummardada. Iseteema, kui kellegi eramaal oled. Mul ka kama2, kui keegi oma kasti minu kasti kõrvale paneb. Saagi saab ikka see, kes osavam või kellel õnne rohkem. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

kakuke kirjutas:Väga õige, ega alati saagi koogutada ja kummardada. Iseteema, kui kellegi eramaal oled. Mul ka kama2, kui keegi oma kasti minu kasti kõrvale paneb. Saagi saab ikka see, kes osavam või kellel õnne rohkem. ;)

Kui tuleb mõni mees ja teeb sinu sea söögi kõrvale 100m vahega teise söögi ja käib ka nv samu sigu taga ajamas kas see ka ei häriks sind ja suhtuksid sellesse samuti ,et kellel on rohkem õnne see laseb?! Elementaarses viisakusest noored peaks oma naha tagasi tõmbama ja ootama oma aega ja kohta,mis need mehed siis tegema peaks kes on elupäevad oma jahimaadel teinud kõike selleks ,et saaks rahulikult jahti pidada ja on seisnud hea selle eest ,et oleks ka tulevastel põlvedel koht kus jahti pidada(püssid kappi panema?) ei käi need asjad elus nii ,et tulen ja olen kõige vägevam. Nii pole mitte kuskil töö juures ka ei saada direktoriks kohe enne tuleb see koht välja teenida..... :!:
sinu nukker noku!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Oli omalgi kunagi selline jama,et üritati minu koeraga kährikute ja nugiste püüdmist piirata.Ma ajavat sead minema. :D Aeti mind isegi sellega kurjaks,et mul polnud kutsikal jahikoera passi.Läksin tegin Jõhvis keset talve näituse ära ja pass nigu naksti olemas. 8)
Küll üritati ajudele käia,aga aeg tegi oma töö.Kogusin omale just noortest jahimeestest jüngrid,keda igati õpetasin.Nüüd 12 aastat hiljem teeb see asi isegi nalja.Nüüd on ainult noored lojaalsed tegelased alles.
Kohati võivad kitsarinnalised kiusupunnid ülekohut teha küll?
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas MLP »

puugi kirjutas:Oli omalgi kunagi selline jama,et üritati minu koeraga kährikute ja nugiste püüdmist piirata.Ma ajavat sead minema. :D Aeti mind isegi sellega kurjaks,et mul polnud kutsikal jahikoera passi.Läksin tegin Jõhvis keset talve näituse ära ja pass nigu naksti olemas. 8)
Küll üritati ajudele käia,aga aeg tegi oma töö.Kogusin omale just noortest jahimeestest jüngrid,keda igati õpetasin.Nüüd 12 aastat hiljem teeb see asi isegi nalja.Nüüd on ainult noored lojaalsed tegelased alles.
Kohati võivad kitsarinnalised kiusupunnid ülekohut teha küll?

On ka kindlasti selliseid kes jonnivad tühja tähja pärast,aga sellegipoolest ei saa tulla mingi noor naga kes esimest aastat jahimees teha oma söök sinna ja torkida seda tukka ja toda metsa. Enne peaks siiski sektsiooni eluga ennast kurssi viima jne ja see kõik ei juhtu kindlasti 2a jooksul....
sinu nukker noku!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

puugi kirjutas:Oli omalgi kunagi selline jama,et üritati minu koeraga kährikute ja nugiste püüdmist piirata.Ma ajavat sead minema. :D Aeti mind isegi sellega kurjaks,et mul polnud kutsikal jahikoera passi.Läksin tegin Jõhvis keset talve näituse ära ja pass nigu naksti olemas. 8)
Küll üritati ajudele käia,aga aeg tegi oma töö.Kogusin omale just noortest jahimeestest jüngrid,keda igati õpetasin.Nüüd 12 aastat hiljem teeb see asi isegi nalja.Nüüd on ainult noored lojaalsed tegelased alles.
Kohati võivad kitsarinnalised kiusupunnid ülekohut teha küll?


Teema hakkab küll kuskile sohu vajuma, aga ka meil oli mingil ajal teatud massiivides PÜSTKÕRVALISTE jahikoertega nädala sees jahipidamine keelatud (või noh, äärmiselt taunitav). Samas lontkõrvaliste jahikoertega (ja nende erinevate variantide kummaliste ristanditega) võis seal küll igal ajal kõiksugu ulukeid ajada.

BM
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Seasööta ja raua panekut ei tasu oma vahel eriti võrrelda kuna seasöödad registreeritud ja päris nii ikka ei ole,et iga vant söödab seal kus tahab.
No ja see noored ja nahad tagasi ja koht tuleb välja teenida teema....mõnele algajale kellel pole veel pabereid ega midagi piisab peale vaatamisest kui juba võib aru saada,et see vend on asjalik.Mõni vana ei teeni kogu oma elu jooksul välja mitte kui midagi kui ainult selle,et teda üheks vigisevaks vanameheks peetakse.
See,et vana kaebama läks jahipealikule näitab juba selgelt millise mehega tegemist on.Omal lihtsalt ei ole mune,et julgeks tulla asjast rääkima.Sellised tulebki sirgelt p.rse saata ja mitte midagi ei juhtu.Juhtuda saab ainult see,et mingil hetkel saab ta ehk ise kah aru,et ei ole mõtet krägiseda,nagunii midagi ei muutu.

BM.....meil oli sama teema,et nädala sees ei tohi jne.Enamus vingujaid on mehed kes kunagi tegid seda ohtralt ise.Muidu taovad rusikaga vastu rindu aga õhtul viina klaasi taga kiitlevad kui kõvad mehed nad kunagi olid.
Mina olen selle kõik meelde jätnud ja kui kuskil keegi vinguda julgeb(otse ei ole julgenud siiani keegi öelda,ikka selja taga krägisevad)siis on varukast vastused valmis. :wink: Ega keegi üldiselt enam eriti ei kobise kah,kui siis mõni üksik kes vingub nagunii iga asja peale.
jahismurf
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

maido kirjutas:.....

Minu arust võin panna kuhu tahan omas piirkonnas. On olemas kõik paberid nagu neil ja maksnud kõik maksud nagu kõik. Ja nüüd pean küsima kõigi käest kuhu tohib ja ei tohi. Ja meil ainult kolm meest sellega tõsiselt tegelevad ning nendega olen iga nädal praktiliselt metsas kokku saanud ja vestelnud. Nemad teavad kus on minu kastid ja nad ei ole midagi öelnud.


M.O.T.T. Pange tähele, Maidole helistas seltsi esimees, mitte "elupäevad jahimaadel kõike teinud tüüp" ise. Otse näkku öelda ilmselt polnud julgust või mis tõenäolisem - polnud alustki.

Vastuseks MLP-le: need "elupäevad jahimaadel kõike teinud tüübid" ilmselt soovivadki, et noored tuleksid, teeksid paberid, maksaksid kõik maksud võrdselt teistega, aga saaksid selle eest ainult põdrajahi ajuliinis ja väljaveoköie otsas rassida. Jumala eest, kui noorjahimees midagi oma peaga julgeb mõelda ja mõne väikeuluki veel lisaks püüda suurest hasardist ja pealehakkamisest! Jumala eest, äkki keegi avastab sealt "elupäevad jahimaadel kõike teinud tüübi" sööda lähedalt mõne mitteametliku verepiisa ja äkki ta siis oma naiivsuses arvab, et tegemist on mõne seltsivälise salakütiga ning helistab kuskile ! Ega siis "elupäevad jahimaadel KÕIKE teinud tüüp" ju ometi ei pea end vaevama sellega, et mõelda, millise sündmuse järel tuleb jahiloale märkeid tegema hakata!

Aga vot vastus sellistele: ärge siis võtke endale konkurentsi seltsiliikmeiks, kui teile tegelikult noorte juurdetulek ei meeldi. Makske aga ise liikmemakse ja vaadake ise, kuidas suudate jahindusnõukogudele meeldida. Kui aga siiski võtate, siis tehke oma reeglid selliseks, et need oleksid selged, arusaadavad, kõige parem kui kirjalikud ning kõigile võrdsed ja mis samuti oluline - kritiseerimiseks kõigile avatud igal ajal! Arvestage võimalusega, et see noorjahimees, kellele te täna jalaga ja rivitult annate, saab näiteks 10 aasta pärast hakkama ka 1000 - 2000 eur aastamaksuga, teie aga enam ei pruugi saada!

BM
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas baddmann »

Ilmselgelt kirjutasime Andrusega samal ajal :)

BM
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas hundikütt »

Paljudes seltsides on piirkonnad ära jagatud,ka rauapüügi piirkonnad.Noor peab lihtsalt ennast kurssi viima ,mida võib ja mida mitte.Ja seltskonda tuleb sulanduda,mitte rind ees laiama minna.Normaalne mees võetakse varsti omaks aga kes seltskonna tavadele vilistab,see jääbki üksi.Selge,et ka koogutada pole vaja aga käituda tuleb nii,et oma tegevusega teisi ei häiri.Jahtkond on ka omaette sõpruskond ja koos ei peeta ainult jahti,kes aga tahab oma seltsi sellist inimest ,kes teisi ei austa.
Nüüd läks väikekiskjatest küll väga kaugele :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas andrus »

Vanadel algajate austamis kohustus puudub eks ole....
Selline mees kes ise ei julge sõnagi öelda vaid kuskilt kellegi kaudu asju ajab ei ei vääri nüüd küll ühestki otsast austust ega lugupidamist.
jahismurf
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Olgerd »

hundikütt kirjutas:Paljudes seltsides on piirkonnad ära jagatud,ka rauapüügi piirkonnad.Noor peab lihtsalt ennast kurssi viima ,mida võib ja mida mitte.Ja seltskonda tuleb sulanduda,mitte rind ees laiama minna.Normaalne mees võetakse varsti omaks aga kes seltskonna tavadele vilistab,see jääbki üksi.Selge,et ka koogutada pole vaja aga käituda tuleb nii,et oma tegevusega teisi ei häiri.Jahtkond on ka omaette sõpruskond ja koos ei peeta ainult jahti,kes aga tahab oma seltsi sellist inimest ,kes teisi ei austa.
Nüüd läks väikekiskjatest küll väga kaugele :)
Austus tuleb välja teenida mõlemapoolselt, miks peaks noor austama kõiki vanemaid liikmeid ühise lati järgi, kui kõik ei pruugigi seda väärt olla.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas puugi »

Olgerd pani praegu kümnesse! (b)
Vasta