Tere! Kuulsin, et PPA-is müüdavaid relvi pidi nägema ka internetis kuskil Muidu ikka on pakutud kui relvaluba teed või muid relvaga seotud toiminguid käid tegemas. Kas asi vastab tõele ja kui siis ehk keegi oskab täpsustada ?
Pärnu politseist öeldi sarnase küsimuse peale,et nemad relvaäriga ei tegele.Ja seda öeldi päris tigeda häälega nii,et ei julenud täpsustavat küsimust esitadagi
Meie politsei ei suuna ise midagi müüki. Ikka relvaomanikud või pärijad. Muidu vahime ikka Soome poole ja kirume nigelat laekumist riigieelarvesse. Ent konfiskeeritud, pärand- jm relvad laseme ikka ära hävitada. Selmet politseioksjonil maha müüa nagu ülelahe tehakse. Mõne aasta eest sattusin tuttava reserviläise relvakogu vaatama. Taat pajatas ka milliste rahade eest need oksjonilt soetatud. Kurbtus valdas mu meeli... Seda enam et tegelasel oli isiklik 300m laskepaik maja taga... Miks meie nii ei saa?
sammal.habe kirjutas:Meie politsei ei suuna ise midagi müüki. Ikka relvaomanikud või pärijad.
Värskelt kogemus tuttava näol olemas. Nimelt suri töökaaslase jahimehest isa ja Valga pollarid võtsid relvad+moona endaga kaasa. Väitsid, et saadavad Tartu PPA-sse. Kuna ühte vanat sileraudset soovis töökaaslane endale "mälestuseks", siis uuris ka kahjutuks tegemist, jne.. Seepeale vastati, et oodaku natuke, kuna hetkel tobe seadusandlus ei luba pärijal relvaga midagi teha lasta (pole tal relvaluba ega midagi), et a`la müü enne vastava relvaloa omajale maha, siis tema saab lasta alles kahjutuks muuta, jne... Aga uuel aastal pidavat ses suhtes midagi muutuma. Teise relva ostis talt ära meie jahiseltsi liige ja kätte sai ta selle Trapperist.
Kahju, et sellise jutuga sind eksitati. Kui relvaloata inimene saab pärimise käigus relva omanikuks ja soovib seda relva nn. mälestusesemena enda valduses hoida peab ta taotlema politseist relva laskekõlbmatuks tegemise loa. Selle loa alusel tehakse vastavat litsentsi omavas töökojas relv laskekõlbmatuks ning võid siis kodus seinale riputada. On veel võimalik taotleda kollektsioneerimise luba, kuid ka need relvad peavad olema laskekõlbmatud juhul kui kollektsionääril vastava liigi relvaluba puudub. Sinult kui relvaloata relvaomaniku (pärandina saadud) omandiõigust relvale politsei võõrandada ilma sinu nõusolekuta ei saa. Seetõttu soovitataksegi relvaomanikul endal leida relvast huvitatud ostja. Kui sa ostjat ei leia, siis palutakse sinul täita avaldus relva hävitamiseks. Selle alusel relv saadetakse hävitamisele. Võid taotleda ka relva komisjonimüüki panemist, kuid sellisel juhul tahab kaupmees saada oma osa ning väheväärtusliku relva müügis hoidmine läheb tavaliselt kulukaks. Siin ka link vastavale loablanketile riigi teatajas: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa8.pdf#
aivar00 kirjutas:Kahju, et sellise jutuga sind eksitati. Kui relvaloata inimene saab pärimise käigus relva omanikuks ja soovib seda relva nn. mälestusesemena enda valduses hoida peab ta taotlema politseist relva laskekõlbmatuks tegemise loa. Selle loa alusel tehakse vastavat litsentsi omavas töökojas relv laskekõlbmatuks ning võid siis kodus seinale riputada. On veel võimalik taotleda kollektsioneerimise luba, kuid ka need relvad peavad olema laskekõlbmatud juhul kui kollektsionääril vastava liigi relvaluba puudub. Sinult kui relvaloata relvaomaniku (pärandina saadud) omandiõigust relvale politsei võõrandada ilma sinu nõusolekuta ei saa. Seetõttu soovitataksegi relvaomanikul endal leida relvast huvitatud ostja. Kui sa ostjat ei leia, siis palutakse sinul täita avaldus relva hävitamiseks. Selle alusel relv saadetakse hävitamisele. Võid taotleda ka relva komisjonimüüki panemist, kuid sellisel juhul tahab kaupmees saada oma osa ning väheväärtusliku relva müügis hoidmine läheb tavaliselt kulukaks. Siin ka link vastavale loablanketile riigi teatajas: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... lisa8.pdf#
Kuidas tänasel päeval nende politseisse viidud relvadega on? Sooviks endale korralikumat vana siledat kaheraudset. Arvan et ppa-sse tuuakse neid omajagu. Kas nad üldse annavad mingit infot või pean juba ise enne teadma mis relv ja kelle poolt sinna viidud?
Oleneb, näiteks Jõhvis(vist ka Rakveres) oli olemas nimekiri relvadega, mis neil olemas/hoiul. Relvur tuli näitas ilusti relvagi ära. Seejärel anti kontakt ning edasi pidid asja ise edasi ajama. Saades relva omanikuga kokkuleppele, tagasi jaoskonda, natuke paberitööd(eeldusel muidugi et sul on olemas vastava relva soetamisluba). Kui soetamisluba niikuinii tegema lähed siis uuri ilusti ja kenasti kas neil on selliseid relvi ja mis sinu soov oleks.