No mina liigitaks selle poldi mahajätmise pseudoprobleemide alla. Miks ma peaks kodus üldse poldi välja võtma ja nö. riiulisse panema? Püss seisab mul komplektsena click sees.
Sama hästi võib võib ju moona või jahipileti maha unustada ja jälle jääb jaht pidamata. Selliselt tundub, et see on tõeline lotovõit, kui kõik vajalikud asjad kaasas ja ükskord ka jahti saab pidada.
Heino kirjutas:... Aga see oli ka esimene tõsine eelis, et maksta vähemalt 1000 EUR juurde
Huvitav, seal vene lehel väitis saksas elav mees, et neil maksab Merkel rohkem kui Blaser. Kõige odavamas variandis Helix 2300 millegagi ja Blaser R93 Prof 1700 millegagi minu mälu järgi.
R8 on standardis u 500 EUR kallim, R 93 on 200 kallim, kui Eesti esinduste hinda võrrelda
mrr kirjutas:No mina liigitaks selle poldi mahajätmise pseudoprobleemide alla. Miks ma peaks kodus üldse poldi välja võtma ja nö. riiulisse panema? Püss seisab mul komplektsena click sees...
No miks! laupäeva õhtul peale väsitavat jahti sai ju püss puhastatud, kuivama sätitud ja pühapäeva hommikul kotti ning jahile. Aga luku puhastamisel jäi see väsimusest tingitud tähelepanematuse tõttu püssi külge panemata, puhastustarvete karbikeses õlipudelite ja harjade vahel ning hommikul ei pannud tähelegi. Dokumendid ikka sätin juba reede õhtul jahiriiete tasku, ehkki on ka need maha ununenud ja tulnud järgi sõita (miks peab ainukesena Eesti riigis jahipapreid kaasas kandma, kui kõik ülejäänu saab ID ära tõestada, nii juhiloa kui auto?)
Vaadeke Marali reklaami. Merkeli kiirtuli samakiire kui mitte kiiremgi. Kuna Marali mees ainukesena lasi ilma optikatta. üllatas vuntsi päästikunäpp https://www.youtube.com/watch?v=92W9co11dng
Huvitav, mis kaliibri või moonaga lasti. Tagasilööki nagu polnudki. Asi siis "tikkida" kui püss peale pauku vaevu nõksatab. Laadimine otseveoga lukuga ilmselt mõnus.
Räven kirjutas:Huvitav, mis kaliibri või moonaga lasti. Tagasilööki nagu polnudki. Asi siis "tikkida" kui püss peale pauku vaevu nõksatab. Laadimine otseveoga lukuga ilmselt mõnus.
Räven kirjutas:Huvitav, mis kaliibri või moonaga lasti. Tagasilööki nagu polnudki.
Ilmselt kasutati mingeid väga kergeid kuule. Pole ise otseveo lukuga püssi proovinid,aga kuidagi selline kujutlus tuleb ette ,et vibulukuga oleks nagu käepärasem !? Kaks esimest meest ,nagu lükkasid lukku tagasi ka ,viimane lasi lukul ise tagasi joosta.
See, et Blaser aeglasem, on igati loogiline. Merkelil lukukäik 1:2 ülekandega ja Browningul vaja lukku ainult tagasi tõmmata. Huvitav oleks teada, mis kuule ja mis laenguid kasutati. Ilmselt ülikerged kuulid ja miinimumlaeng. Vaadates relvaraua suudmeosa olematut tõusunurka lasuhetkel, tundub tagasilöök täiesti puuduvat. Samuti tundub pauk kerge kilakana, kuigi hülsi pikkus ja kaela nurk tundub 30-06 kujuga või sinna lähedale. Kindlasti on asi väga kaugel jahilaengutest. Mis nobenäppudesse puutub, siis siin tegemist tunduvalt särtsakamate vuntsidega, kuigi relvad veidi teised: https://m.youtube.com/watch?v=r7HN7THecwg https://m.youtube.com/watch?v=WzHG-ibZaKM Ja kadunud vanameister Tom Knappi show: https://m.youtube.com/watch?v=jpv0yZC3iMM
Vabandust jahifoorumi eesmärkidega mitte päris teemakohaste linkide pärast, aga minu arust lahedad vennad ja imetlusväärne tase.
Koreamehele eraldi lühikese vintrauaga versioon ka - Helix Tracker, kus ülemine rihmakinnitus on vinraua suudme juures ja alumine kaba küljel. Ennast hakkas ka see relv huvitama. Kas Eestis näeb Merkelit vaid Jahipaunas või mujal ka? Kuangi müüdi vist Trapperis ka aga nüüd e-poes pole midagi näha.
Baltic Armamentsi mõned kuud tagasi helistades sain vastuseks ,et nemad Merkeliga enam ei tegele ja nüüd on maaletoojaks Jahipaun. Trapperist on võimalik tellida ja ka Anomest peaks olema võimalik saada.