Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

Pauli kirjutas:Mina sain küll aru, mida Beretta kirjutas. Sugugi ei taha selliseid asju must-valgel kirja panna – mõni, kellele seda sugugi vaja pole, võib targaks saada – aga tegelikkus on selline, et maaomanik saab küll teistel jahipidamise keelata ja ise seejuures edasi küttida. Sest seadus ütleb, et maaomanikul on õigus seada piiranguid või jahipidamine keelata. Ja siis seabki sellised piirangud, et jahti tohib pidada ainult väikeulukitele (praeguse seaduseparanduse valguses ka metsseale) ja maaomaniku poolt heaks kiidetud nimekirja alusel. J.O.K.K.
Kui maaomanik kirjutab lihtsalt "jahipidamine keelatud", siis saab jah väita, et ta ise ka ei tohi. Kuigi niikaua, kui pole kohtupretsedenti, ma selle peale kihla ei veaks.


Ja kuipalju neid piiranguid siis seatud on ? Kuipaljudele maaomanikele sa siis vatijopes kükke teed ? Ühesõnaga mõttetu hala. Kõik taandub vastastikule lugupidamisele. Ei ole mul midagi selle vastu kui maaomanik minu asemel siis sigadega võitlema hakkab. Ainuke asi mis tõsist uurimist ja vastust vajab on see et kuna sarnaselt koprale on maaomanikul võimalik siga küttida, et mis saab siis kahjude hüvitamisest ? Nüüd on ju põllu omanikul/rentnikul 100% võimalused oma vara kaitsta.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

see, et praegu "kükke" ei tehta, ei tähenda et tulevikus kellelgi sedasorti unikaalseid ideid ei tuleks.

ent katku asjus, siiski, on nii eesti riik kui ka ejs tabatud n.ö. püksid rebadel.
iseäranis Kuristiku ärradele meenutaks, et "head koostööpartnerid" ministeeriumist on asjade tõsiseks minnes teile - ja teie kaudu ka meile kõigile - vee peale tõmmanud. parafraseerides klassikut: kui Margus ministeeriumisse jõudis, oli kõik juba otsustatud...
http://www.ejs.ee/kohtumine-keskkonnaministeeriumis/
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

Ekstrapoleerides Sammalhabe poolset Oskar Lutsu parafraseerimist pakuks lauset:
Kui Eesti riigi ( naer saalis) juhtkond ( lakkamatu naer, kõik tõusevad püsti) kogunes "situatsiooni arutama", oli Brüsselis juba kõik ära otsustatud.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ehkki Margus Puust kutsuti jahimeeste poolseid seisukohti esitlema selgus kohapeal, et menetlus on sellises etapis, et muudatusi hetkel enam sisse viia ei ole võimalik. Puust oli sellisest asjade käigust hämmeldunud ja soovis, et jahimehed oleksid kaasatud sellises faasis, kus nende arvamustega oleks võimalik arvestada.

Edasi liigub eelnõu Riigikokku, kus selle menetlemine jätkub. Jahimeestel on oma ettepanekud võimalik esitada ka selles etapis Keskkonnakomisjonile, mida Puusti sõnul kindlasti ka tehakse. Lahendust vajab näiteks kahjude teema. Tegutsemine toimub ühise eesmärgi nimel, et võimalikult efektiivselt katkuga võidelda.

Tuginedes eelnenud aastate praktikale, peab tõdema, et mainitud ''võimalus esitada muudatusettepanekuid jahimeeste poolt'' jääb võimaluseks jutumärkides.
Nii oli siis ja nii on ilmselt ka praegu.
Aga elame näeme, kas on nii, et suured otsustajad sealt mäe pealt miskitki arvesse võtavad, või lähtuvad sellest, mis neile kuskilt ette kirjutatud on.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Beretta »

Eelmisest korrast mäletate, kuidas IRL särgi lõhki rebis ja sööstis jahimehi kaitsma.... täpselt nii kaua kui said Mardile Eesti Panga nõukogu esimehe koha.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

Kuidas sellest rasvaselt kirjutatud tekstist nüüd aru saada? Poodi ja püssilampi ostma, kuna juba lubatakse küttida ka mootorsõidukist? Ei loe kusagilt seda lambi kasutamise lubamist vaid pukist? Krt, enam ei julge põldu hiilima minnagi, järsku hakkab mingi mega tulede sähvimine ja turmtule andmine pihta. Tiba ohtlikuks kisub nagu? :M

Jahiseaduse muudatused (eelnõu kohaselt):
lubatakse edaspidi metssigu küttida mootor- ja maastikusõidukist (nt ATV), mille mootor ei tööta ning samuti seisva mootoriga sõidukit muul viisil kasutades (nt lasketoena);
lubatakse kasutada küttimisel tehisvalgusallikat. Tehisvalgusallika kasutamine võimaldab täpsemalt lasta. Eriti oluline on see hilissuvel ja sügisel;

Allikas: http://www.envir.ee/et/sak
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Indrek_I »

Miskit miinivälja ei saa seadusesse kirjutada? Saaks pagulased ka ühe hoobiga...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas rajaleidja »

http://www.ejs.ee/noupidamine-veterinaa ... tooriumis/
Kas nüüd ma pean hakkama veel ise paberimajandust ka täitma??? Kust **** mina tean, kas proov saadetakse RLTP, GHB või HIV uurimisele.
Meenub viimase korra katseklaaside järel käimine. Küsisin katseklaase. Anti kaks tükki. Küsisin juurde. Anti veel kaks. Ütlesin, et andke ~20, ma ei viitsi siin kogu aeg käia. Eriti rohkem neil neid ei olnudki. Küsiti: Aga kas tood järgmine nädal proovid tagasi? Kui küsisin, kas käin nende arvates Selveris sigade järgi, pööritati silmi...
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TiitR »

rajaleidja kirjutas:http://www.ejs.ee/noupidamine-veterinaar-ja-toidulaboratooriumis/
Kas nüüd ma pean hakkama veel ise paberimajandust ka täitma??? Kust **** mina tean, kas proov saadetakse RLTP, GHB või HIV uurimisele.

Mina jätsin samuti need lahtrid täitmata, kuna ma ei tea siiani millega tegu. Tegin risti vaid "klassikalise seakatku uurimisele".
Küsisin esimene kord kohalikust klubist samuti 10 ampulli...ega sinna väga palju rohkem järele ei jäänudki (50-ne karp oli vist)...kuid jahiseltse klubist ikka omajagu kah. Sama lugu selle deso pulbriga. Terves klubis on ca. 10l ämber, kuid ise võtsin juba 10 liitri lahusejagu pulbrit kaasa. 25 ml=1 liitrile veele. Kui ühekordseid kindaid küsisin, siis vastati, et VET amet olla esimene kord andnud 3 paari kindaid kaasa (klubile siis), mille suurus naiste S või XS! :lol:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas Välek »

TiitR kirjutas:
Jahiseaduse muudatused (eelnõu kohaselt):
lubatakse edaspidi metssigu küttida mootor- ja maastikusõidukist (nt ATV),

Valgusallika ostmine on käkitegu. Sa mõtle, kui kiire võib juhilubade ja sõiduki soetamisega olla, kui kütil neid pole, aga on kange tahtmine mootorsõidukist tulistada. Jama selles, et sead võivad enne otsa saavad, siis võetakse see seadus ka ära ja tivoli jääbki proovimata. See ju sarnane mure nagu saksa propapestud sõjaväelastega, kes kartsid, et sõda saab enne rindele jõudmist läbi.
jyri

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas jyri »

30000 metssiga Eesti peale tähendab ca. 2000 igale maakonnale. Tähendab katseklaase peaks ka olema 2000/ maakond ehk siis 40 karpi. Kas tõesti usutakse, et lisaks proovide ampullidele soetatakse ka kaitsevahendid vajalikus koguses?
Mina ei usu. Selle raha eest võib ju niimõnigi asjapulk kuskil ülitähtsal konverentsil ära käia. Austraalias näiteks. Aga katseklaaside soetamine võiks igale jahisektsioonile( seltsile) omakohustuseks määrata.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas gunnar »

http://www.postimees.ee/3302727/vorumaa-jahimehed-soovivad-metssigu-kuttida-maksimaalsel-hulgal

Teks on kangesti stiilis "viisaastak nelja aastaga". Selline loosung et lase olla: "Seltsi juhatus leidis, et iga Võrumaa jahtkond peab seisma nakatunud metssigade leidmise eest ja matma nad nõuetekohaselt. Samuti peavad jahtkonnad tagama taudivastaste desinfitseerimisvahendite olemasolu jahtkonnas ja teavitama liikmeid nende kohustuslikust kasutamisest."

Vähe sellest et saadetakse ülevalt mingi paskvill kohustuste ja ähvardustega, nüüd on juba iga seltsi kohus deso vahendid osta ja jagada. Surnud sigu otsida ja matta. Kust see aeg ja vahendid võetakse? Võrumaal tundub et on jõukad jahimehed :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas andrus »

Viimane aeg Võrukatel oma "kolhoosiesimehed"välja vahetada.

Riik aga toodab s.tta ja võrukad tormavad ummisjalu seda sööma.
Head isu teile!! :D
jahismurf
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas TRG »

"Vastuvõetud põhimõtete kohaselt tuleb kütitud metssead töödelda metsas, mitte jahimajas, kus toimub teiste kütitud ulukite liha töötlemine." :lol: :lol:
Õnne peab olema
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas tony »

Pauli kirjutas:Mina sain küll aru, mida Beretta kirjutas. Sugugi ei taha selliseid asju must-valgel kirja panna – mõni, kellele seda sugugi vaja pole, võib targaks saada – aga tegelikkus on selline, et maaomanik saab küll teistel jahipidamise keelata ja ise seejuures edasi küttida. Sest seadus ütleb, et maaomanikul on õigus seada piiranguid või jahipidamine keelata. Ja siis seabki sellised piirangud, et jahti tohib pidada ainult väikeulukitele (praeguse seaduseparanduse valguses ka metsseale) ja maaomaniku poolt heaks kiidetud nimekirja alusel. J.O.K.K.
Kui maaomanik kirjutab lihtsalt "jahipidamine keelatud", siis saab jah väita, et ta ise ka ei tohi. Kuigi niikaua, kui pole kohtupretsedenti, ma selle peale kihla ei veaks.


Selle keeluga minu arust ka segane asi. Samas kui ma keelan naabrimehel oma naist põrutada, kas siis ma ise ka ei tohi? Või pean mingid piirangud seadma :lol:
Vasta