Seda ma tean, et summutiga ja summutita lastes sageli tabamispunktid on erinevad, aga kui seda teha kord nii ja naa, et siis tuleb sisse imelik anomaalia, seda pole varem kuulnud.
Panen selle siia kirja, äkki keegid sellega ka kokku puutunud ja teavad milles asi.
Lasin püssi sisse summutiga. Grupp oli nagu olemas, mitte küll päris see, mida harjunud nägema, aga ikkagi, püss oli sisse lastud (millegipärast on summutita lastes grupp parem, kuigi eeldaks vastupidist). Võtsin ära otsast summuti ja tegin paugu. Kui eelmine päev lastes oli tabamispunkt summutita all kella 7 peal 3-4cm, siis nüüd vahetult peale summuti eemaldamist üleval kella 12 peal ca 6cm (pildil lask nr 1). Siis tegin kolm lasku veel ja need jooksid alla nagu varem, aga palju enam ca 6cm kella 7 peal (pildil lasud 2; 3 ja 4). Siis mõtlesin, et ototot, et mis toimub, keerasin summuti otsa ja lasin kolm lasku. Need olid keskpunktist natuke all pool ja ka kella 7 peal (pildil lasud 5; 6 ja 7). Siis keerasin summuti otsast ära ja opaa, lask oli jälle üleval kella 12 peal 4-5cm tsentrist. Peale seda tegin uue lasu summutita ja see jooksis vana grupi juurde alla kella 7 peale ca 5cm. Lasin veel summutita kaks lasku ühte kleepsu. Need ka kenasti samas piirkonnas. Vaatasin muidugi, et raud päris tuliseks ei lähe kogu laskmise kestuse.
Praegu mulle tundub, et summutiga ei saa sellist asja teha, et kord on laskmise ajal otsas ja siis jälle pole jne, et ta peab olema otsas või siis mitte. Aga millest selline anomaalia, et kõigub sedasi ülesse alla, st peale summuti otsast keeramist virutab esimese lasu kohe ülesse ja teised siis jooksevad alla? Mingi raua kuumenemise teema, et summuti kuumutab rauda otsast ebaühtlaselt? Osa summutist on raual peal ja katsudes on summuti rauast kuumem.

Püssiks Tikka T3, kal 308Win. Optika Swarovski z8 ja summutiks Stalon W145