Pardijaht läänerannikul

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Pardijaht läänerannikul

Postitus Postitas Feen »

Tuli meelde, et on veel üks võimalus foorumlastega lahedat asja teha. Nimelt pardijaht Lääne-Eestis, sai kunagi sel teemal Berettaga suheldud. Äkki Beretta kirjutab sel teemal. Et siis seltskonnaga sinna, pole ka eriti kulukas, ja põnevust on samuti kuhjaga.

Ps. aga pardijahi jaoks on kindlasti magusam aeg pärast augustit.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mere ääres kindlasti pärast augustit, pigem rohkem nagu oktoobris. Kuigi ka siis võib, olenevalt ilmastikust, magnetväljade tugevusest ja partide endi subjektiivsest kõhutundest korralik ränne sobivas kohas olemata jääda ja lasta saab ikkagi üksikuid peamiselt kohalikke sule- ja lestalisi.

BM
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

olen ise va Läänemaa mees ja partidega lugu selline, et augustis lendab seal suht koht kohalik part. Ränne saabub sept lõpu poole. Jaht on tore kui on kujud kaasas. Päris ilma ei tohiks jääda. Kõige valusam on muidugi 20 augusti hommik kui mereääres on lausa vabadussõda ja partidele kütiliin ülesseatud. Padruneid kulub nagu putru.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, selle võtab siis õigel ajal plaani (st, oktoobri algus). Selle võiks enda vedada võtta keegi kohalikest, kellel asi selge ja olemiskoht ka mingisugune.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Viimati vahetasime Feeniga kirju sellel teemal jaanuaris ja siis see idee idanema hakkas. Jutt käis Pärnumaal Võistest. Kindlasti on mõnigi foorumlane seal jahti pidanud. 20. augusti üritus on oma jahindusklubi meestele juba reserveeritud. Aga septembris leiaks aega küll. Kõikse magusam aeg on küll oktoobri algul (mineva aasta oktoobri algul esimese öökülma hommikul 15 parti kotis ja tükki 5 viis tuul merele) aga siis ju põdrajaht täiega peal.
Ööbimise variante peaks kah Võiste kandist leidma (Jõulumäe, Tahku Tare jne). Kardan ,et enda elamist ei jõua suurema seltskonna jaoks selleks ajaks veel korda saada- jaanuaritorm käis majast läbi ja viis pottahju koos mööbliga.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Septembri lõpp sobiks, põdrajaht tuleb ju hooga peale ja sealt ometi puududa ei saa, vähemalt esimesed päevad. :D
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Esimesel põdrajahi päeval tahaks ära käia, pärast seda on vabam. Nii et mina tuleks küll, olen selle poolt, et minna sel kõige magusamal ajal, eks kohalikud tea paremini. Siis peaks vist olema ka mingi ööbimine.
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

Kindlasti oleks huvi. Võtaks mõne koera ka kaasa, ei peals ise pardi järgi käima :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kuidas oleks september 24-25?
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mulle sobib. 8)
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

p6him6tteliselt olen huvitatud. kui sel ajal kodumaal viibin, muidugim6ista. millal t2psemad kuup2evad paika saavad?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise olen ka suure tõenäosusega käpp. Eks aeg veel näitab. Aga asja on hea varakult ajama hakata (sellest ka teema).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Feen kirjutas:Ma ise olen ka suure tõenäosusega käpp. Eks aeg veel näitab. Aga asja on hea varakult ajama hakata (sellest ka teema).


No patt oleks Feenile kuupäevi meelde tuletada, aga kas mitte nüüd poleks peramine aeg asjalood käima lükata...kel sealkandis väge on. Oleks kah tegemas, nüüd veel terve rida linnukoeratreenijaid abiks :!: :?:
Või tuleb jälle oma kummi-almadega kõrkjatuttepidi käia?
Keegi mainis nagu Võistet. Kui pikk rannariba seal kasutada oleks?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Beretta pakkus välja küll 24-25 september millalgi, kuid tänavu paistab ainult kohalik part kohal olama. Äkki on sealkandis veel võetud-võtmata nisupõlde.... Või hoopis vee all olevaid, kui kelgi kahju ei hakka teavet avaldada.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Olukorra hinnang linnuvaatleja J. Tammekännu abiga...6 septembril ajavaheikul 7.15- 8.45 esines:
1) piilparte 11 tk
2) sinikaela 25 tk
3) viuparti 410 tk...!!!
Vasta