Ilves

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Ats »

Teema on ilves ja mehed jahuvad kährikust!
Pole looma, pole probleemi!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Väike teema värskendus!
Nagu uudistest kindlasti olete näinud on Türi linnal nüüd oma päris ilves. Peaaegu iga päev tuleb linna erinevatest paikadest teateid. Kellel magab aias õunapuu all ,kellel kuuri katusel . Töökaaslasel oli lõuna tunnis kassiga õue peal maid jaganud . Oli ära ajanud ,poole tunni pärast oli tagasi olnud. Need härrad kes selliste loomadega peaks tegelema soovitavad ---" ajage minema" , "tehke haiget" . Härra Peep oli öelnud, et tal uinutipüssi moona ainult põdrale ,et tema ei saa midagi teha ja ega loom pole ju VEEL kellelegi kurja teinud. :P Sõber ütles ,et püüdis siis teist õhukaga õuest minema ajada ,arvas et ei saanud pihta ,aga käigu oli kiirema sisse võtnud küll. Sedasi aga võib jälle see tinamürgituse jama kallale tulla , :) ei teagi kohe mida teha. Kui keegi soovitab 1313 ,siis pole abi ,need andsid Peebu numbri..... jne.
Ühesõnaga ,fotograafid ----Türile ilvese safarile
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas sax »

Õhukaga?
Kõlab nagu jaht keelatud vahendiga :mrgreen:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Türi linna ilves siis nüüdseks leitud ühel hommikul surnuna, tuttava majaomaniku trepilt! Eks näis kas avalikust ka surma põhjusest teavitatakse?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Feen »

Tasulise looga olla teavitatud. Nälgas, alakaaluline, parasiite täis. No, mis seal ikka, kui inimene sekkuda ei tohtinud, siis läks nii nagu need asjad looduses lähevad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas sax »

Väga eetiline iseenesest niimoodi surra lasta (y)
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Siili »

Palju aastaid tagasi,tuli loomakliinikust tervenenud ilves tagasi metsa.Ta vajas kosumist,nii saigi antud lisasööta talle metsas.Kahjuks ei saanudki temast elulooma.Alati ei olegi kõik must või valge.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Siili kirjutas:Palju aastaid tagasi,tuli loomakliinikust tervenenud ilves tagasi metsa.Ta vajas kosumist,nii saigi antud lisasööta talle metsas.Kahjuks ei saanudki temast elulooma.Alati ei olegi kõik must või valge.

Minu nägemust mööda ei peakski linna/inimeste hulka, pikaks ajaks, eksinud looma hakkama metsa tagasi integreerima. Kui sellist looma ei taha ükski "turvakodu" ja ta on parasiitide ja haiguste poolt nagu nii hukule määratud, tulebki looma piinad võimalikult ruttu lõpetada! Miks asjaomased ametid antud juhul asjaga ei tegelenud, vaid lasid paar kuud potentsiaalsel haiguste levitajal linnaruumis kolada, jääb minule mõistmatuks :!:
oliver
Postitusi: 79
Liitunud: E Sept 25, 2006 9:25 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas oliver »

Ole nüüd, tänapäeval ei julge ükski ametnik öelda et lõpetame selle looma piinad... Kohe oled pahapaha, vägivaldne sadist, ühiskonna karm kriitika jne. Lihtne talupojamõistus on kadunud...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas aivar00 »

Tegelikult peaks justnimelt nendelt ametnikelt läbi meedia küsima miks niimoodi loomal piinelda lasti. Ehk siis Männil&Co hakkab tulevikus koos teiste ametnikega kiiremini liigutama.
Keski ei taha õppida teiste vigadest - ikka meite ametnikud nagu maiasmokad - ikka läbi enda tagumiku kõik koolitükid vaja teha. Eesti keeles öeldes meestel ei ole "mune" , et õige otsus vastu võtta.
EJS ju samuti suure suuga kiitles- eetiline jaht jne. Ei olevat viisakas vigasel, haigel või haavatud loomal piinelda... Nüüd aga vakka nagu kult rukkis.
ikka lõbusalt
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas sax »

Mis see peep neist munadest teab.
Meenutades siin aastatetagust lugu siis ta pole teadlik munade olemasolust isastel
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Ilves

Postitus Postitas lahti »

Neil on praegu mure kuidas hundi kutsikad koerte katku vastu vaksineerida muu on suht kama.
Vasta