Mõndagi huvitavat siiski KKA dokumendiregister näitab. Allpool siis MTÜ selgitustaotlus KKA-le , mis on esitatud 07.12. Palju küsimusi rivis, mõningad neist üsna sihitult st konkreetse piirkonnaga seotud ``mure``
Nr 12 küsimusele DNA uuringute osas loeks isegi vastust, kui see kuskil olemas on.
MTÜ Eesti Suurkiskjad 7.12.2020
Harjumaa Kose vald
1) Kas hundi toidubaas on paranenud viimastel aastatel? Palun viidet seireandmetele (uuringutele, dokumentidele, mis tõestavad hundi toidubaasi olukorda). Kui hundi toidubaasi seiredokumendid ja uuringute kokkuvõtted on olemas, palun saatke need dokumendid.
2) Kas kärntõbi on vähenenud viimase 5 aasta lõikes? Palun saatke seireandmete dokument(did) (uuring, seire, miilles kokkuvõte kärntõve levikust (viimane olemasolev).
3) Kas kevadel 2020 esinenud koerlaste taud võib ohustada ka hunte?
Milline on prognoos selles osas? Palun esitage viide teaduslikul uuringule, mille alusel võib tõestada, et kevadel 2020 esinenud koerlaste taud võib ohustada ka hunte.
https://bioneer.ee/eestis-levimas-koerte-katk4) Keskkonnaamet on väitnud, et Eestis huntide poolt tehtud kahjustuste arvu ja hundi arvukuse vahel on seos. Palun Keskkonnaameti väite tõestamiseks viidet teaduslikule uuringule, kui selline teave on tõestust leidnud. Palun vastust küsimusele, kas saab ALATI seostada hundi tehtud kahjustuste hulga kasvu ja hundi arvukuse tõusu piirkonnas ? Kui, siis palun teaduslikku tõestust selle väite kinnituseks.
5) Kas küttimine on viimase 5 aasta jooksul vähendanud kariloomadele tehtud kahjustuste hulka? Palun viidet seirele või uuringule.
Tooge palun näide mõne piirkonna kohta - palun Kose ja Kõrvemaa piirkonna analüüsi.
6) Kas Järvamaa ohjamisalal, kus on antud kõige rohkem lube hunte küttida on välistatud hundikarjade küttimine, kes kahjustusi toime ei pane? Kuidas tehakse kindlaks, milline hundikari kahjustusi põhjustab?
7) Mille alusel otsustatakse, kas kahjustuste hulk on piisav, et seal piirkonnas hunte küttida? Palun esitage seaduslik alus (täpne seadusakti nimetus ning paragraaf), määrus või ettekirjutus, mille alusel hin-natakse kahjustuse hulk ja sellest tulenev huntide küttimisarv. Palun esitage teaduslik alus, ehk seire või uuringu tulemused, mis määravad ära erinevate piirkondade kahjus-tused ning sellest tulenevad küttimissoovitused.

Näide - kui hundikari on murdnud aastas 2 lammast ja 2 jahikoera, siis kas see on piisav kahjustus, et hunte piir-konnas küttida? Kust tulenevad piirid, millistest kahjustustest alates antakse luba hunte küttida? Palun viidata juhendile, mis määrab ära, milline on seos kahjustuste ja küttimise määra vahel.
9) Kas vastab tõele väide, et 2019. a (eelneval aastal) huntide küttimislimiidi täitmata jätmine on tõstnud hundipopu-latsiooni üldist tõusu? Palun viidet dokumendile, mis sellist väidet kinnitab (küttimise mõju hundipopulatsiooni arvukusele)-
Kas hundipopulatsiooni arvukust mõjutavad ka muud looduslikest tingimustest tulenavaid seoseid ja põhjuseid, mitte ainult küttimine,palun viidet uuringule?
10) Kas küttimismahu määramisel võetakse aluseks kinnitust leidnud pesakondade arv või prognoositavad pesa-kondade arvud ?
11) Kas väitele hundi jahi lõpetamisel suureneb salaküttimine on ka mingi teaduslik viide või läbiviidud uuring Ees-tis ? Palun saatke see.
12) Eestis viidi läbi huntide väljaheidete kogumine ja siis DNA- uuring, et loendada ära Eesti hundid ja uurida nende geneetikat. Mis on selle uuringu tulemus ? Palun saata uuringu tulemused.
Lugupidamisega
(allkirjastatud digitaalselt)