TINAHAAVLID-TERASHAAVLID!?

2004. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

TINAHAAVLID-TERASHAAVLID!?

Postitus Postitas kütt »

Kuda siis on, Euroopa Liit, ja uued korrad või ei, millal tuleb vana kaheraudne nurka visata, kuna ta ei pidavat kannatama terashaavleid? Äkki oli kunagi kusagil juttu asjast, sorry, ei leidnud üles ja panin uue teema! 1.mai ukse ees juba, kas tinamoon kaob järkjärgult ka ära, peab hakkama krt varuma, mis muud, jah...
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Re: TINAHAAVLID-TERASHAAVLID!?

Postitus Postitas tsuks »

kütt kirjutas: Euroopa Liit.... mis muud, jah...


Kütt- see on üks tore teema- see EL.
76mm 12 kaliibril - magnum pauk- just seda üldist Pb reostust vältida eeldabki- sellejaoks- et ...

Aga millejaoks- et? saemehel metsas tina lõikamisel kett vähem kulub...
Uluki ületinastamisel?

(Kummaline on kuulda miskist jahimeeste plii reostamisest- looduse reostamisest- se sama plii on viimane element- mis kaitseb meid radioaktiivsuse eest. Aga kui palju reaktoreid on Läänemeres- näiteks?)

Fiocci osa pauke 4/00 ja 6/00 näiteks olid vasetatud- sileraudse toru oli poolepuhtam.
Samas- enamus haavlipauke on konteineris.
Tinahaavlepauke.
Konteineris.

to Kütt:
Kui rauahaavlid akkavad tulema ka konteineris - kama2 ju?
Tuleb teha ettepaneku- et need veel roostevabad oleks?
Ja miski antibiootikumi kihiga kaetu- et loom veremürgitusse ära ei sureks?

Akkame ju lennukiga... vabandan- akkatakse lennukiga keski Zoo bio molekularu- kes pole metsaski käind... 11 milooooooni vabariigi raha tasku pistma.
Miks ta muidu meid solvas???
Jahimehi?
Tal - sel "loomateadlasel" on oma lennu firma- või vaktsiini maaletooja ainuõigus- a tegelt-
-ajas asju mitu aastat- elas riigi rahalt- pani kohustuse pääle ka edaspidi riigil maksta- sõimas jahimeestel näo täis- ja projektijuhina- saab kena kopika!
Aplaus-
A Postimehe leht- kas tõesti tendentslik?
See ei ole ju nii..???
Viimati muutis tsuks, E Jaan 19, 2004 12:11 am, muudetud 1 kord kokku.
tsuks nigu ma olen...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO TSUKS: viitsid, valgusta kellest loomateadlasest jutt, viita, kuhu...millega hakkama sai?
Aga see tinahaavli keskkonnakahjulikkus, see siiski tõsine asi, väidetakse et siiski ei pea need vene relvad sellele terashaavli paukudele vastu, krt seda teab...Ma teataval määral nõustun su arvamusega, et meil nagu ei oleks tõsist põhjust keelata ära neid tinahaavleid ja tõesti, saemehed ja muu, uluki ületinastamine, ehehehee...
KUID, kardan et saade mida nägin ja kus väideti siiski probleemi tõsisust ja seda Inglismaa, Prantsusmaa, ühes. Euroopa, rannaaladel, kus ikka väga suur linnujaht ja just siis uuriti seda tina ladestumist ja leiti järglaste verest neid ühendeid, mis just sinna vette kuhjunud jahi käigust?! Eks siis ikka Eestiga võrreldes seal tugev linnujaht käima peab, ei tea ise, pole käinud aga teades engelsmannide ja sealse rahva vanu traditsioone, äkki tõsi selles on.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Aru ainult ma ei saa ,see ju suht kohalik probleem.Milleks suruda peale tina asemel rauda teistele,kellel linnujahi draditsioone pole ollagi ja kuda siis raud ulukitele mõjub!?Kas uluk saab tina või rauda arvan kasuks pole kumbki.
Ma arvan,et meil seda ei tule.Pole nagu põhjust või kui ainult EU -le vastutulek,kuna ilves,hunt ja karu jäävad jahiulukiteks :D .
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

ma loodan ka et tinahaavlid ära ei kao või tõesti peab hakkama varuma. :evil:
Saemehed need oi oi kui tublid ja paid mehed igal pool aind mets kaob.Parem ongi kui mõne saemehe ketti ette satub vanatinakuul või haavel.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

Pole nagu põhjust või kui ainult EU -le vastutulek,kuna ilves,hunt ja karu jäävad jahiulukiteks :D .[/quote]
Mis muud jahiulukid kaovad meil ära??
Siis varsti kitsed jänesed kadund ja aind rebased norm Elagu euroopaliit !!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kütt kirjutas:TO TSUKS: viitsid, valgusta kellest loomateadlasest jutt, viita, kuhu...millega hakkama sai?


nuh, ma pole kyll tsuks, aga: http://www.postimees.ee/160104/esileht/siseuudised/124078.php
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Terashaavlid pidavat kehvemate omadustega olema. Ja kui nad veel meile kah tulevad..... :( See jutt oli vist Jahiraamatus kah kusagil et kumb ikka parem jne.
Mine metsa!! ;)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Keda huvitab võiks kiigata jahilisti vanadesse kirjadesse, seal pikalt laialt terashaavlitest juttu. Kõlbab ka osades vene relvades kasutada, kui ühtteist selle kohta teada. Pole mõtet kõike seda juttu siia ümber kirjutada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO MARKKO: ei muu ulukid ära kao kuhugi, lihtsalt siin mõeldi seda et tulles EU-le vastu kuna nad jätsid meile alles hundi, ilvese ja karu laskmise võimaluse, mis jälle EUs ei ole lubatud. Niiet ära muretse, muud ikka ka alles on...
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

kütt kirjutas:TO MARKKO: ei muu ulukid ära kao kuhugi, lihtsalt siin mõeldi seda et tulles EU-le vastu kuna nad jätsid meile alles hundi, ilvese ja karu laskmise võimaluse, mis jälle EUs ei ole lubatud. Niiet ära muretse, muud ikka ka alles on...



selge ma ei saand päris aru
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

üx küsimus siin relva poolt???
Kas on võimalik kroomitud rauast terashaavleid lasta.Sileraudne
Relvax on Toz 34 EP.Kas kannatab terashaavleid või ei????(Ootan meeleldi vastust) :oops:
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Miks üleüldse ja kas on vaja terashaavlitega lasta?

Markko- tõemeeli tunned muret Inglismaa partepärast?

Oia püssi ja hoolda teda- õlita vahetevahel ja ka puhasta- a uvitav- sa neid terasest haavleid - kust kavatsed võtta? kuullaagritest äkki???
tsuks nigu ma olen...
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

tsuks kirjutas:Miks üleüldse ja kas on vaja terashaavlitega lasta?

Markko- tõemeeli tunned muret Inglismaa partepärast?

Oia püssi ja hoolda teda- õlita vahetevahel ja ka puhasta- a uvitav- sa neid terasest haavleid - kust kavatsed võtta? kuullaagritest äkki???

'
siin räägitakse et kui EU tuleb siis teras läheb käiku
külaline

Postitus Postitas külaline »

On terashaavel või tinahaavel , ühtviisi konteineris kõik . See tähendab , et relva raud ja haavel omavahel kokku ei puutu . Kas tsokki läbides ei ole teras tinaga võrdselt plastiline ? Kas sellega seoses rikub teraspauk tsokid ? Kas terashaavlitega padrun on laetud põhimõtteliselt teistmoodi ( suurem laeng jne.)? Oskab keegi selle asja SELGEKS teha !
Suletud