Laadimine

2005. aasta teemad
Suletud
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

padruni hind

Postitus Postitas Olavi Kool »

hülsid ikka korduvkasutusse ! uue hülsi hind on pahatihti võrdne laetud padruni hinnaga. Kui laete 308 win padruni oma hülsi sisse ja kasutate 9,7 grammist Lapua Mega kuuli tuleb padruni hind 6,4 krooni sinna otsa arvestage laadimiskomplekti maksumus ning saate aru, et kui tahate tihti tiirus käia tasub asi ennast ära aga kui ainult oma jahivajaduseks siis läheb asi kalliks.
naised saunas rääkisid
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas kellelgi on mingeid andmeid, et kui mitu pauku üks kest (näiteks 222Rem ja 308Win) välja kannatab ja kas on ka siinjuures suurt vahet, et millise tootja kestaga tegu on? Räägitud on veel, et ei soovitata kasutada erinevate tootjate kestu, kuna pidi olema teatud mahu erinevus (arvatavasti ka elastsuse erinevus). Kui millisel määral see jutt paika peab?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

TO TEADJAMIIS: kas paraku mitte see BLONDO ei tule mitte Itaaliast, kusagil, kas mitte Randla jahiraamatus, sellest kirjas oli kui itaalia partisanide kuulist, hea läbi võsa lasta...algselt ehk siis hoopis sealt pärit teine?!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

**** neid partisani asju mäletab, lugesin selle Blondo kuuli kohta üle 15 aasta tagasi ja ega sellest asi muutu mis rahvusest nupumees oli, lendab se kuul tänapäevalgi samahästi nagi tollal. Eks mälu usaldamine on nagu ta on tean, et üks meiekandi mees rääkis mingit vana lugu ja ajaarvamine oli üsna paigas. "Oli see juunis või juulis aga suuskadega üle Peipsi ta tuli..."
naised saunas rääkisid
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Kakukese jutt jumala õige kui laed ise lae ikka sama tootja hülssi tõsi ta on, et hülsi mahud erinevatel tootjatel erinevad. Samas kui lased tiirus 100 m peale siis üldjuhul erinevust ei märka ja selle pärast ei tasuks väga muretseda. Mina isiklikult eelistan Lapua ja Norma kuule ja hülsse, on kerge kalibreerida ja lihtne hülsi pikkust mõõtu lõigata. Nimelt lasuga hülss venib (eriti peenemad kaliibrid) ja siis tuleb aeg-ajalt pikkust korrigeerida. Kõik vajalikud mõõdud ja juhised on laadimise käsiraamatus kirjas ning seda saab Tallinnas Kuristiku-7 EJS majast osta. Kahjuks ei ole eestikeelne.
Hülsi korduvkasutuste arv sõltub mitmetest teguritest aga aga 30-06 hülssi võid laadida hädapärast isegi 10 korda aga 6,5x55 hülsil murdub peale 7-dat laadimist suure tõenäosusega põhi küljest ära. Olen kuulnud, et 223 rem padrunit kui laadida armee kasutuses olevatele hülssidele siis üle 3-me korra vasu ei pea. Aga mida kuradit me targutame võtame kunagi kevadepoole aja maha ja saame huvilistega kusagil kokku, arvestame kahe päevaga ega lõppe ju õige jahiüritus ilma sauna ja muu selle juurde kuuluvaga.
Mida asjast arvate ?
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See on küll hea mõte :D .Ainult tahaks enne laadimisriistad ära osta ja natuke proovida ning olen kindel et peale proovimist tekib kohe hulga praktilisi küsimusi.
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Tere Härjad,

Teema on mullegi tuttav ja pani liituma.
Oman samuti LEE pressi ja RCBS (vist mäletan õigesti) stantse.
Olen laadinud c.a. kolm aastat oma 30-06-le ja seni edukalt.
Usun samuti,et teoreetiliselt oleks parem kasutada sama firma kestasid kuid tegelikuses pole õnnestunud.
Teen nii,et kui tuleb mõni võistlus vms. siis kasutatan sama tootja kesti.
Proovilasuga ju ikka sätid optikat krõpsu või paar (kui üldse) ja sellega
on ka eksimise võimalus miinimumi viidud.
Pole veel täheldanud,et erineva kesta puhul oleks pidanud olulisi parandusi tegema.
Usun,et asi hakkab rohkem rolli mängima,kui oled 98 silma mees :( ja tahaks jõuda 99 või 100 peale :lol: .
Kui kellelegi võivad minu laadimiskogemused abiks olla,siis laske tulla.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

trucker kirjutas:See on küll hea mõte :D .Ainult tahaks enne laadimisriistad ära osta ja natuke proovida ning olen kindel et peale proovimist tekib kohe hulga praktilisi küsimusi.


Ära esimest korda omapäi laadima hakka, võta mõni targem kõrvale kes vindipadruni laadimist on vähemalt näinud ;))
Erinevate firmade hülsid on erinevat mõõtu. Laadimistabelites on üldjuhul antud yhe ja konkreetse firma hülss ja sütik. Alusta laadimist mõne suurema kaliibriga..308 win, .30-06 Spr. Nendega ei ole NIIsuurt ohtu,et kui teadmatusest midagi valesti teed siis püssil luku põõsasse või silmnäo segamini lased. Olen kümmekond aastat laadinud 6,5x55 SE;308 win;7,62x53R ja isegi mulle oli alguses.222rem laadimine tõeline piin.222rem.Sako hülss on osutunud suhteliselt kasutuks.Eriti 3,56 g. SP laetud padrun.Parim hülss on norma ja RWS ! Kõik laadimistabelid on saadaval üldjuhul netis.Mida aga on eestis raske saada.....korralikku püssirohtu!! Lase mõnel targemal (näit.deerhunteris) rääkida endale lapua kuulidest...;)) Alustasin laadimist kunagi Norma rohuga ja olude sunnil pean momendil leppima vihtavouriga.Vahe on tuntav! Lapua kuulidega ja vihtavouri rohuga saab laadida, aga korralik kuul on ikka hornady,nosler, norma ja rohi vähemalt norma!!
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

Postitus Postitas Deerhunter »

[ Aga mida kuradit me targutame võtame kunagi kevadepoole aja maha ja saame huvilistega kusagil kokku, arvestame kahe päevaga ega lõppe ju õige jahiüritus ilma sauna ja muu selle juurde kuuluvaga.
Mida asjast arvate ?

Päris hää mõte tundub olevat,saaks vanemate ja "targemate" jahimeestega vestelda erinevatel teemadel nagu nt jahiseadusest ja selle täitmisest. :?
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Mnjaa, päris hea mõte midagi koos korraldada, sellised üritused ikka head vaimu üleval hoiavad. Ainult ära ei tohi unustada joomaseid päid ja relvi, mis kokku omavahel ei sobi. Aga eks jahimeeste enesedistsipliin on keskmisest ikka kõrgem.

Niiet edu korraldamisel ja tore kui siia info üles ka saab kui asi toimuma hakkab!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

teadjamiis kirjutas: Aga mida kuradit me targutame võtame kunagi kevadepoole aja maha ja saame huvilistega kusagil kokku, arvestame kahe päevaga ega lõppe ju õige jahiüritus ilma sauna ja muu selle juurde kuuluvaga.
Mida asjast arvate ?

Oleks ise ka täitsa huviline. :D
Ehk eeru räägiksid lähemalt, et mille poolest 222Rem`i laadimine piina valmistas?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Tervisi Maanusele

Postitus Postitas Olavi Kool »

Tervisi ka sinna Läänemaale, olen su telefoni numbri ära kaotanud ja seetõttu ei ole rohkem sidet pidanud. Kui ära ei tundnud siis olen sama Jõgevamees kes sinult enamuse oma laadimis vahendeid on saanud. Mure järgmine: Kunagi hankisid sa odavaid ja kergeid 6,5 grammiseid 30cal Lapua kuule mis on spets märkilaskmise kuulid on neid veel saada ja mis hinnaga ? Olid teise kuradi head tulistada tagasilööki pole ja ei rebi märki tükkideks vaid jätab sileda servaga augu nagu oleks augurauaga löödud.
naised saunas rääkisid
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Re: Tervisi Maanusele

Postitus Postitas Maanus »

teadjamiis kirjutas:Kunagi hankisid sa odavaid ja kergeid 6,5 grammiseid 30cal Lapua kuule mis on spets märkilaskmise kuulid on neid veel saada ja mis hinnaga ? Olid teise kuradi head tulistada tagasilööki pole ja ei rebi märki tükkideks vaid jätab sileda servaga augu nagu oleks augurauaga löödud.


Tere,tere
Arvasin kohe,et Sina see teadjamiis oled.

Tõsi ta on,et 6,5 on poole pehmem tiirus paugutada.
Olen seda moona EJS-st saanud.Oli vist 1000 karp ja 1800 eeku
Sellega tuli tiirupaugu hind (30-06) kah odavam kui mehed siin pakuvad.

Sütik-0,5,kuul-1,8 ja 300 pauku rohtu teeb 700/300=2,3
Seega kokku umbes 4,6kr/mats
Poe hinnaga ei saa võrreldagi.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

saame kokku

Postitus Postitas Olavi Kool »

Saame kokku ja teeme väikese öppepäeva nagu idee välja käisin, pakuks välja 7-8 mai Jogevamaal Voorel kulalistemajas. Kes käis 19 jahimeeste kokkutulekul teab kus asub kes ei tea juhatan. andke kiiresti märku kellel huvi on ja kes tuleb tean maja kinni panna
naised saunas rääkisid
Külaline

Laadimisseadmetest

Postitus Postitas Külaline »

Olen varem toonud mõned komplektid LEE laadimisseadmeid ja muuid abiseadmeid ning oli plaanis natuke juurde tuua.
Laadimiskomplekt (raam,dosaator,kaalud,pikkuskaliiber,sütikuava puhastaja,hülsifrees,hülsihoidja trelli jaoks)koos otsadega 30-06-le tuli 4500.-kanti :roll:
Kui kellelgi on huvi, siis andke teada.Hulgi säästab transa pealt :D
Suletud