Kõigepealt selline koht kust leiab ankeedi koloonia leviala ja iseloomu kirjeldamiseks.
http://www.envir.ee/looduskaitse/karuputk.html
Vaatasin, et sinna pole seda head voldikut üles riputatud (ma polegi seda digitaalsena näinud, uurin asja, äkki ikkagi kusagilt saab). Kui keegi viitsib täita...

siis oleks hea: samas, piisab ka lihsalt asukohast ja umbkaudsest suurusest.
Nii, mõned soovitused. kui on vaadatud mida internetist leiab ja voldik ka üle vaadatud, voldik ikka väga hea ja rõhutab mõningaid asju mida ma ka nüüd tegema asun.
Kõigepealt selline oluline asi. Kui on mingi koloonia, ja naabermaal on kasvõi üks taim mis viljub, on kogu mitme aasta töö suht metsas (üsna suur tagasilöök kindlasti). Nii, et kus iganes lähedal taimed, sealt see hävitada tuleb, st. max koostöö naabrite ja maaomanikega. Kui omanikku pole teada või teda see ei huvita, siis tasub igatahes järjepidevalt kõik õisikud (kohe nende tekkimisel) ära lõigata ja kotti ning ära põletada.
Siis selline asi mida kusagil mainutud pole, aga kogemused... turvavarustus ja tõrje. Soovitav on teha tõrjet pilves ilmaga (nahka kahjustav ühend avaldab toimet koos UV kiirgusega). Aga tahtsin öelda, et kui ettevaatlikult teha ja tedalikult, et mahlaga ennast täis ei lädista, siis ei ole mõtet ennast kummiülikonda pakkida (meil on nii halb kaitseülikond, et pilves ilmaga hakkab lihtsalt higistama, päikese käes sai kummikust liitrite kaupa higi välja valatud). Nii, et pükstest nt. teksad vm pikad püksid, jalatsitest ajavad ka potased asja ära, ja kindlasti kindad, mida vettpidavamad ka tugevamad seda parem (ehk siis tavalised töömehekindad). Päikese käes on isegi sellist lollust tehtud, et palja ülakehaga taimi labidaga tõrhutud. Aga ainult 1 pisike vill oli, nii, et saab ka nii. Aga seda ainult siis kui taimed veel alla 50 cm, suuremad kipuvad rohkem vastu minema.
Hetkel pole muud soovitada kui see brośüür otsida, seal on muu vajalik info olemas. Mina aga katsun leida selle digitaalsel kujul, et oleks mugavam vaadata.
Ps. niitmisega see halb lugu, et see nagu võilill, lõpuks jäävad ikka sellised taimed, kes täiesti maadligi hoiavad, ja katsu siis niita. Niitmine hea sellesks, et neid kontrolli all hoida. Ja samal ajal tuleb tegeleda (jõudumööda, aga järjepidevalt ja nii, et kusagil ükski taim ei viljuks) sellega, et kaevata taim juurekaelast saati välja (nii u 10 cm maa seest juur läbi) siis taim välja ja visata lihtsalt kuhugile kus ta ära kuivab (peaasi, et pidevat niiskust ei saaks. teeservad, heinamaa, kivid jms väga sobivad). Ja suuremad alad üles künda. Ja siis labidada kõik taastuvad taimed üles. Ja arvestada mitme aasta pingutustega. Aga kui aeva näha, siis saab lahti küll.
Mürgitamise teemal saan varsti koolituse, siis oskab pikemalt pajatada. Aga kasutatakse glüfosaadi paasil tehtud mürke (Roud-Up nt).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...