Koprad

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See natuke karm jaht :shock: ,seda enam,et kopratamme võivad lõhkuda jahimehed keskkonnateenistusest väljastatud kirjaliku loaga :wink: .Ma siin eespool mainisin ühte raamatut,"Kolmekesi kõnnumaal",lugege läbi ja veendute ütluse õigsuses,et pole kobrast - pole ka muid loomi jahimaal.
Ma ei taha sellega nüüd öelda,et kobrast üldse küttima ei peaks,lihtasalt talita targu ja ressursisäästlikult.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

seda muidugi. Ega me kah huupi ei kisu neid tamme maha, ikka keskkonnateenistuse käsul.
Viimati muutis Jahimees, E Okt 27, 2003 1:11 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Rõõm kuulda! :) Kobras see sihuke tore elukas ,niikaua kui elab metsas oma kopraelu ja ei kipu teiste "mängumaale" :D .
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Pole nõus pähe laskmisega, kuna võin väita et antud juhul kaotad 10 st vähemalt 4 kobrast (eiti kui tegemist on liikuva veega). Peale pähe lasku suudab kobras pea alati teha mõned liigutused ja lastuna näiteks kõrgemal kaldapealsel vette libiseda. Ja nii tekivadki raiped vette. Kui tegemist on haavatud loomaga surmab kõige paremini löök kuklasse. Resultatiivseim jaht enda puhul on jaht paadiga, kus loom ei karda ja laskekauguseks jääb minimaalne maa. Kätte saada on ka kõige lihtsam. Laskmisest võin tõesti väita, enamus loomi pidi kuklalöögiga järelsurmama. Ja seda mitte sellepärast ,et viga laskmises.
Enda kogemustest: kui vesi külm jääb pinna peale, kui soe upub. Eelnevalt soovitatud abivahendid (konks) soovitan kaasas kanda
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Ma siin eespool mainisin ühte raamatut,"Kolmekesi kõnnumaal",lugege läbi ja veendute ütluse õigsuses,et pole kobrast - pole ka muid loomi jahimaal

Suured tänud soovituse eest. Antud raamat on mul praegu lugemisel ja peab mainima, et on mida kõrva taha panna ja sellest tulenevalt tahaks natukene vastu vaielda Ax`ile. Sirvisin veel igaks juhuks eelnevalt läbi kunagi käes olnud Laanetu, N. "Kobraste loendus ja püük" TLN 1996. Seal soovitatakse ka nagu Trucker mainis käituda ressursisäästlikult, ehk küttida kopraid kohtades, kus need inimesele liiga teevad (kuivenduskraavid, metsaalused ja jms). Nii palju nagu mina näinud olen, on sellistes kohtades vaata, et võimatu paadiga liikuda.
Kuhu ja kus kohas, aga kobrast lasta olen ma ise suuresti püüdnud juhinduda eelpool mainitud raamatust (ei ole pidanud vajalikuks ise jalgratast leiutama hakata ... see töö on juba targemate meeste poolt tehtud). :) Keda huvitab võib seda lugeda lisatud lingi alt. http://www.hot.ee/janekkuld/kobras.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kobras asustab esialgu suuremad veekogud ja kui seal ruumi väheks jääb rändab edasi (ojad, tiigid, kuivendussüsteemid). Minu puhul on tegu antud olukorraga ja olen läinud kergemat vastupanu teed. Arvan et targem on hoida looma arvukust nö. algpunktis õigel tasemel, kui hiljem, kui tammid ehitatud, metsad või niidud üleujutatud ja kahjustatud, neid parandama ja koprale jahti pidama hakata. Esiteks tamme ei tohi lõhkuda ilma KKT loata, teiseks kahjustatud ala taastub üldiselt aeglaselt ja ega tammi lõhkuminegi ole see kergemate killast. Kui saadki load ja tammi lõhutud, siis arvesta sellega, et peale tammi lõhkumist ei kao koprad kuhugile, vaid ehitavad mõne aja möödudes suurema ja tugevama.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Soovitan teha lasku pea tagumise piirkonna ja kuklavahelisse ossa, kergem teostada kuna reeglina lastakse kõrgemalt, kui kobras on. Aju piirkond on kopral siiski väike ja soovitan teha surmava tabamiskoha võimalikult suureks. Pähe sihtides võib juhtuda, et tabamus tuleb ettepoole ja kobras läheb urgu, kus hiljem suure tõenäosusega sureb. Kui siiski selline lask on toimunud jää vakselt kuulama, sest kui ta varjub urgu, võid kuulda korina taolist häält. Märkides koha ära saad hiljem ta välja kaevata (NB! kui tegemist on varjeuruga). Kohe tegutsema pole mõtet hakata, muidu võib asukohta muuta.
Loodan et oli mingisugust abi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:Soovitan teha lasku pea tagumise piirkonna ja kuklavahelisse ossa, kergem teostada kuna reeglina lastakse kõrgemalt, kui kobras on.

Kui ma õieti aru saan siis sihikule on võetud kaelalülid (minu riputatud pildil kõrva taha)?
See piirkond on ju nähtav siis kui väljas valge, aga kui on juba väga hämar, siis kardan et võib tekkida raskusi või kuidas?
Peale tammi lõhkumist saab teistest lahti kuivenduskraavis vaid need elusalt väljapüüdes. Kas keegi siinsest rahvast seda ka viljelenud on ja ega kellelgi plaanis seda lähiajal teha pole? Oleks hea meelega tulnud uudistama :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Peale tammi lõhkumist saab teistest lahti kuivenduskraavis vaid need elusalt väljapüüdes. Kas keegi siinsest rahvast seda ka viljelenud on ja ega kellelgi plaanis seda lähiajal teha pole? Oleks hea meelega tulnud uudistama :D[/quote]

Just käisin eelmisel kolmapäeval keskkonnateenistuse jahindusspetsialistiga ja püüdsime välja n.n. kahjustuspiirkonnas 2 tk.( see on tegelikult ropp töö mis tegema peab)
Kas tuleb jaht???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahimees kirjutas:( see on tegelikult ropp töö mis tegema peab)

Mnjahh ... teeksin ise ka hea meelega seda roppu tööd, kui vaid oskaksin :mrgreen:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

1. Lõhud tammi ja lased vee alla
2. Kaasas korralik koer ja kahv (kopra jaoks)
3. koer leiab asustatud uru üles, sina pane kahv ava ette.
4. kui loom ei tea inimese olemasolust tuleb urust üpris lennukalt välja ning siis on järsku kiire!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anonymous kirjutas:1. Lõhud tammi ja lased vee alla
2. Kaasas korralik koer ja kahv (kopra jaoks)
3. koer leiab asustatud uru üles, sina pane kahv ava ette.
4. kui loom ei tea inimese olemasolust tuleb urust üpris lennukalt välja ning siis on järsku kiire!

Seda juttu on kõigist raamatutest, kus kirjeldatud eluspüüki loetud küll ja küll. Mõtlesin, et oleks kaval eelkõige mõne kogenud mehe tegutsemist kõrvalt vaadata ja selle käigus ka abistada. Raamatu lugemine ja käe külge panemine on kaks iseasja. Ilmaasjata ei taha loomi ju häirida ka. Ja alati on igal sellisel asjal tuhat üks pisiasja, mida ise leiutaks jupp aega. Osad kasutavad mõrdu, piirdevõrke, terasorasid, millega käike kombitakse ja kahvadest rääkimata. Kui oled selliseid asju oma käega katsunud, siis on lihtsam iseseisvalt edasi tegutseda. Selline oli minu mõte. :?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Idee järgi on asi lihtne jah, pane kahv ja muutkui püüa aga nagu Kakuke ütles, et igal asjal on omad pisiasjad. Tammi allalaskmise ajal võib loom urust välja minna ja ennast ära peita kuhugi varjeurgu või mõne kalda ääre alla ja ole siis mees ja otsi teda.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Kui jaht oleks iga kord sarnane, kaoks minul vähemalt huvi. Looma otsimisega peaks siiski tegelema koer, mitte jahimees. Ise pole enam pikka aega sedasi jahti pidanud, kuid leidsin metsakraavi, mis kinni pandud ja aja olemasolul üritan korraldada jahi.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Tere

Esiteks- suur- täiskasvanud kobras on negatiivse ujuvusega- seega põhja läeb niiehknii. Päeva- paaripärast akkab maos saepuru käärima ja ta veepääle tuleb- naha veel saab- a liha... Väike- poeg- jääb aga ulpima nigu kork. See selleks.
Teiseks- lasta tuleb siiski alati pähe- nahk tervemaks jääb- a vat mitte seljatagant. Selles see koprajahi võlu ongi, et pead vahest lausa 10minti põksuva südamega ootama, kuna ta sulle külje keerab.
Kolmandaks- kuigi mul on jäävabal ajal väike teleskoopspinna tinaplönni ja kolmikuga otsas autu pakaasnikus kaasas- ei lase ma kobrast vette- isegi kraavis. Liigapaljud kippusid äraminema- kole visahingega teine.
Neljandaks- olen lasknud nii päeval kui öösel- kevadepooletalve päeval neil meeldib päiksekäes end soojendada- ja ööse kuuvalgega lumel optikast häste näha- ainult et siis paganama külm kipub olema- ja tegelt nii haavli- kui ka kuuliga. Ma seepärast ka kombineeritud relva ostsin- kunagi ju eitea- kust ta väljaronib- vahest 50m kauguselt- a vahest ka ninaalt. Nii et haavlid ja kuul. Ja kui kobrast eitule- rebaseid ja minke ja vahest ukerdavat kährikut saab.
Viiendaks- liha on tegelt tunduvalt parem kui näiteks lambal. Küsimus lihtsalt- kui ettevaatlikult suudate näärmekoti äravõtta. Aga muidu- uluk nigu uluk ikka.
tsuks nigu ma olen...
Suletud