Jahinoad

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Sain katsuda/teritada/õigata Roselli R-200 UHC seeria jahinoaga. Roselli ise räägib oma kodulehel, et see on praktiliselt Wootz teras. Tõepoolest, väga magusa võtmisega ja kohutavalt hea lõikamisega!

http://www.roselli.fi/1/hinnasto/uhc_tilaus_f.shtml
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Uus nuga

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Uus nuga valmis! Tera: roostevaba damasteel, kõvadus 61,5 HRC, käepide: Snakewood. Lukud: tera pool hõbedasulam, siis söövitatud teras, pronks.

Pilt

Pilt
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, T Mai 22, 2007 10:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

sellist ei raatsi metsa kaasa võttagi :D
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

tõesti väga ilus. Oleks vaid omal kodus üks selline :)
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Jah vägagi ilus teine.Kui küsida tohib, siis mis hinnavahemikku antud nuga jääb?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eks saate kõik ise aru, et siin on päris palju vihjeid Jaapani samuraimõõga kohta, luku kuju on ilmselgelt kummardus kaunitele võitluskunstidele!

Raha ei ole alati kõige tähtsam mõõdupuu. Meenutage ühe popstaari kallist sukeldumisvarustust mis mehel kolme aasta peale üks kord vees käinud. Kallis suusajope+suusad+saapad mis kellegil kaks korda talve jooksul Austriasse kaasa võetud jne. Kui ma võtan ja jagan selle noa hinna 10 aasta jahikäikude hulga vahel on hind täitsa OK!

Pulbermetalli käitumine on teistsugune kui tavalisel terasel. Sõltumata teritusnurgast (lõikavad karbiidid on palju väiksema läbimõõduga kui tavaterasel) on võtmine hirmus magus ja küüne peale hakkab iga nurga alt. Kergelt joovastunud olekus seltskonnas lükkas üks sõber ka selle noa konservi avama... midagi hirmsat ei juhtunud, konserv tuli lahti ja nuga nüriks ei läinud. Tore! :roll:
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Eks saate kõik ise aru, et siin on päris palju vihjeid Jaapani samuraimõõga kohta, luku kuju on ilmselgelt kummardus kaunitele võitluskunstidele!

Raha ei ole alati kõige tähtsam mõõdupuu. Meenutage ühe popstaari kallist sukeldumisvarustust mis mehel kolme aasta peale üks kord vees käinud. Kallis suusajope+suusad+saapad mis kellegil kaks korda talve jooksul Austriasse kaasa võetud jne. Kui ma võtan ja jagan selle noa hinna 10 aasta jahikäikude hulga vahel on hind täitsa OK!

Pulbermetalli käitumine on teistsugune kui tavalisel terasel. Sõltumata teritusnurgast (lõikavad karbiidid on palju väiksema läbimõõduga kui tavaterasel) on võtmine hirmus magus ja küüne peale hakkab iga nurga alt. Kergelt joovastunud olekus seltskonnas lükkas üks sõber ka selle noa konservi avama... midagi hirmsat ei juhtunud, konserv tuli lahti ja nuga nüriks ei läinud. Tore! :roll:



Küsimus ei olnud esitatud selle alatooniga.Lihtsalt puhtast huvist, et kui peaks endal kunagi tulema mõte korralikku nuga soetada, oleks hea teada mis hinnaklassi niisugune konkreetne isend jääda võiks,
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah.nuga paistab super olevat ja hinnaks pakuks pimesi nii keskmise püssihinna.Aga seda eriti ei jaga,milleks peab jahilkasutatav töönuga olema hõbedaga kaunistatud?Kui juba supertera,aitaks ehk küll,nuga ju tarvitamiseks,mitte näituse jaoks.Pealegi on metsas kadumaminek vägagi võimalik.Aga see ehk kadedus,et endal pole.Muide,nuga mis kondservikarpi avades nüriks läheb,ei nülli vist põtra ka ära ilma teritamata.
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Läksin seekord terasevalikutes ja (ka karastamis)tehnoloogiates päris võimaliku maksimaalse piirini välja. Siin selles noas on esteetiline väliskuju, joonte harmoonia ja noa balanss + snakewood`i tuhm läige kenasti kooskõlas ja miks mitte kui nuga=kunstiteos? Samas tera lõikeomadused on super. Nii ongi vaja! Kaotada ma seda nuga ei karda. Isegi lahtise rihmaga ja pea peal seistes ei tule nuga tupest välja. Mokassiini niidist õmblused on nii tugevad, et enne rebeneb nahk kui õmblus. 2x immutasin algul tuppe punase puidu (linaseemne?)õliga ja õli imendus täielikult, toon läks kaks nõksu tumedamaks.

Mul on veel üks plaat pulbermetalli CPM S90V (PM) terast (andmed muuseas süsinikkku C 2.3%, kroomi Cr 14.0, molübdeeni Mo 1.0, vanaadiumi V 9.0%!!!!!!) vat see lõikab nagu jubeee!
Teen sellest lihtsama, odavama "rüüstamise noa" :lol: igaks eluhetkeks... haardeulatuses... :roll:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, L Mai 26, 2007 6:48 pm, muudetud 1 kord kokku.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

jorr kirjutas:Jah.nuga paistab super olevat ja hinnaks pakuks pimesi nii keskmise püssihinna.Aga seda eriti ei jaga,milleks peab jahilkasutatav töönuga olema hõbedaga kaunistatud?Kui juba supertera,aitaks ehk küll,nuga ju tarvitamiseks,mitte näituse jaoks.

Eks nuga on ju nagu püss ja autogi. Ikka tahad ilusamat ja säravamat, kuigi tööd teeb põhimõtteliset sama hästi kui ehk 10 korda odavam isend. Isegi tahaks ükskord omale sellist ilusat nuga vööpeale saada.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Siin selles noas on esteetiline väliskuju, joonte harmoonia ja noa balanss + snakewood`i tuhm läige kenasti kooskõlas ja miks mitte kui nuga=kunstiteos?


(y)

Ma täiendaks seda nuga paari graveeringuga.

Toon veelkord välja kunstipäraste nugade lehe. Saab ideid ja niisama suud vesistada ;)
http://www.knifeart.com/hunting.html
Mulle meeldib siit eriti see kunstiteos: http://www.knifeart.com/buf1.html
Viimati muutis Estlander, N Mai 24, 2007 2:36 pm, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kaupo, millega seda teralehte lõikad või käijad,teemantkäi vist aint võtab korralikult.
Rajaleidja,muretse omale kindlasti selline nuga ,enne kui jälle meie kanti koprajahti sattud.Küll ma tema sul vöö küljest pimesi ära nihverdan,siis ka minul millegiga teiste ees särada,sest osta ma sellist riista jahilkäimiseks kindlasti ei tähi, sel paganal ju püssi hind. :D :D :D .
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise vaatan seda nuga suht ammuli sui. Kogu noa olemus on just selline, nagu minu ettekujutus heast noast. (hea küll, ma ei tea kui palju ma teda kasutada ja teritada julgeks :D). Aga, ühest küljest kunst (no, minu meelest üks ilusamaid nugasid, mina pildilt näinud...), teisest funktsionaalsus. Just see luku kuju, kogu käepideme osa... ma ikka vahepeal vaatan nugasid, millega tööd tehes (käed külmunud, märjad, rasvased vms) ei tekiks tunnet, et käsi võib tera peale libiseda, jube vähe hakkab selliseid variante silma. Siin selline ideaalvariant asjast, mis näeb väga kaunis välja. Lisaks, kogu noa üldmulje on ühtlaselt väga hea ja harmooniline.

Lisaks, nagu ma aru saan, on see Kaupol enda valmistatud (st, tellitud ja hangitud komponentidest valmistatud ja viimistletud), seega, hind peaks selle arvelt tulema tugevalt soodsam (mingi teema all oli kunagi Kaupol juttu nende terade jms hankimisest ka, kui mälu ei peta, ja ega see odav lõbu sellegi poolest pole). Suure lisaväärtuse annab kindlasti just see, et ikkagi oma valmistatud kunstiteos.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

jorr kirjutas:Kaupo, millega seda teralehte lõikad või käijad,teemantkäi vist aint võtab korralikult.
Rajaleidja,muretse omale kindlasti selline nuga ,enne kui jälle meie kanti koprajahti sattud.Küll ma tema sul vöö küljest pimesi ära nihverdan,siis ka minul millegiga teiste ees särada,sest osta ma sellist riista jahilkäimiseks kindlasti ei tähi, sel paganal ju püssi hind. :D :D :D .

Jorr, ma kardan et minu rahakott kannatab sellist nuga osta alles väga pika aja pärast. ja siis võtan ta ka metsa kaasa alles siis, kui noale kasko kindlustuse saab :lol: sest mul ikka komme nugasid ära kaotada :oops:
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Tere.

Nii pooljuhuslikult sattusin Tallinna Noore Tehniku poes sellise noa peale ja ära ma ta ka sealt kohe ostsin.
http://www.zone.ee/sos/v%e4its.jpg?2
20cm pikk mingist teadmata roostevabast sulamist.

Väga õnnestunud disainiga väits. Plaan on pea veidi ymber ehitada (lukuosad vahetada messingist detailide vastu ja puitosa asendada kas poleeritud lehmasarvega või muu huvitava materjaliga)
Hundist toakoera ei saa.
Vasta