Saiga 308

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

Saiga on suhteliselt raske, üle 4 kg, see on miinus, pluss on see, et tagasilöök on suhteliselt nõrk. Ajujahile soobiv relv. Optilise sihiku kinnitused komplektis . Kinnitused tehtud niimodi, et saad kasutada lahtise sihiku ka.Vene foorumis kirjutavad, et relvaraud kannatab 10000-50000 pauku. Pluss kalashnikovi konstruktsioon, puhastada on lihtne, eluiga ka pikk. Ilmastiku kindel relv.Kõige suurem pluss- odav.
Viimati muutis Tartu@udaff.com, P Juun 17, 2007 7:11 am, muudetud 1 kord kokku.
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

uu

Postitus Postitas Arles »

Sain ka siukest automaadi sarnast peletist (optika oli ka külges) käes hoida - annaks 10-st 1 punkti. Optikata ja ajujahti veel kuidagi aga sellise kolmekordse kinnituse peal oleva optika ...
Ahjaa, 50000 lasku eluiga... tuleks maale.

Ei ole ma viriseja, kuid minu soovitust need automaadist püssi variandid kaasa ei saa. Nüüd andke aga tuld mu sõnade pihta :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tartu@udaff.com kirjutas:Saiga on suhteliselt raske, üle 4 kg, see on miinus,............Ajujahile sobiv relv

Ajujahti tuleks vaadata vast ikka võimalikult kerget, et oleks kergem päev otsa mööda metsa seigelda :?:
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

kõik on suhtelile :) , olen kõva mees, minu jaoks see on kõige soobiv variant. Laskekatsed nädala algusel tegin Saigaga, relv oli just poest. Mis ma ütlen, relv istub hästi, tagasilöök ikka nõrk ( sama päeval tegin sileraudsest, vot seal kui kuuliga lased, siis tagasilöök on tunduvalt suurem, **** silm ka läheb siniseks :) ). See, et relv on raske, üldse ei häiri. Helistas tuttav Jõgevamaalt, ütles, et annab mulle sokku litsentsi. Lähen proovin, kuidas metsas see haubitsa töötab. Ma ei saa aru neid, kes räägivad, et relv on raske. Kas keegi teist tunneb kedagi, kes püssi tassimisest läbi metsa surma saaks.
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Kui oled pidevalt kütiks ajujahtides siis muidugi pohlad kui raske püss on, samuti varitsus jahis. Aga kui oled sulailmaga keset raba , koer rihmapidi ühes käes ja teise käe otsas lohiseb kesik ja autoni on veel 3 km , siis usun ,et hakkad aru saama miks mehed eelistavad kergemaid püsse ajujahil. :)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tartu@udaff.com kirjutas:kõik on suhtelile :) , olen kõva mees, minu jaoks see on kõige soobiv variant. Laskekatsed nädala algusel tegin Saigaga, relv oli just poest. Mis ma ütlen, relv istub hästi, tagasilöök ikka nõrk ( sama päeval tegin sileraudsest, vot seal kui kuuliga lased, siis tagasilöök on tunduvalt suurem, **** silm ka läheb siniseks :) ). See, et relv on raske, üldse ei häiri. Helistas tuttav Jõgevamaalt, ütles, et annab mulle sokku litsentsi. Lähen proovin, kuidas metsas see haubitsa töötab. Ma ei saa aru neid, kes räägivad, et relv on raske. Kas keegi teist tunneb kedagi, kes püssi tassimisest läbi metsa surma saaks.


Bla-bla-bla... Nägin vist isegi pealt seda konkreetset laskekatse tegemist, kommenteerima küll ei hakka. Kui ikka onu on endale ostnud sellise relva, mis endale meeldib, siis ei ole mõtet onu kallal norida seni, kuni onu ei taha oma valikut kõigi teiste jaoks kui "maailmaparimat" õigustama hakata. Mine oma kuulipritsiga jahile, mida sa siin foorumis ärpled. Ahjaa, edukaid kontakte KKI-ga salve mahutavuse teemadel.

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

metsavana kirjutas:Kui oled pidevalt kütiks ajujahtides siis muidugi pohlad kui raske püss on, samuti varitsus jahis. Aga kui oled sulailmaga keset raba , koer rihmapidi ühes käes ja teise käe otsas lohiseb kesik ja autoni on veel 3 km , siis usun ,et hakkad aru saama miks mehed eelistavad kergemaid püsse ajujahil. :)

Mees teab, mida mees räägib. Talvel hommikust õhtuni lumega toominga võsas või kuusikus mütates mängib relva kaal ikka väga palju rolli.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Bla-bla-bla... Nägin vist isegi pealt seda konkreetset laskekatse tegemist, kommenteerima küll ei hakka. Kui ikka onu on endale ostnud sellise relva, mis endale meeldib, siis ei ole mõtet onu kallal norida seni, kuni onu ei taha oma valikut kõigi teiste jaoks kui "maailmaparimat" õigustama hakata. Mine oma kuulipritsiga jahile, mida sa siin foorumis ärpled. Ahjaa, edukaid kontakte KKI-ga salve mahutavuse teemadel.

BM[/quote]

Katsuks nats rohkem sallivam olla.
:!:
Salve on võimalik iga kell väiksemaks teha.

Sai omale ostetud Vepr puhtalt hetke emotsioonide ajendil.Ja nüüd kus ta on mul sügisest saadik olnud siis võin öelda ,et selle raha eest käib kah. :wink:
´Jahti võib temaga pidada aga ääretult ebamugav asi.Enne uut sügist ostan siiski korraliku jahirelva omale.

Tegemist on lihtsalt minu arvamusega ja kõik.


Üks asi veel.
Kui tõmmata pehme tina otsaga kuul rauda siis see tuleb sealt ka välja lasta sest rohkemaks see kuul enam ei kõlba.Keegi lükkaks nagu viiliga pool otsa maha.
Viimati muutis andrus, P Juun 17, 2007 4:00 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:´Jahti võib temaga pidada aga ääretult ebamugav asi.

Kuulaks huviga, et mis ta ebamugavaks teeb?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Kõige suurem miinus on kaitseriiv.Seda ei ole võimalik maha võtta ei hääletult ega kiiresti.Ja tõesti ta on raske.
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

"Bla-bla-bla... Nägin vist isegi pealt seda konkreetset laskekatse tegemist, kommenteerima küll ei hakka. "

Mina ise arvan, et mul oli väga hea tulemus. Tegin 12.06.07. Lasin vindist 1 kord elus. Esimene seeria 4 kuuest, teine 5 kuuest ( mis oli juba piisav , et paberid kätte saada). Sileraudsest kuuliga ka lasin esimene kord elus , esimene seeria ja 5 kuuest.
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
enki
Postitusi: 143
Liitunud: E Mai 08, 2006 11:27 am

Postitus Postitas enki »

Esimest korda elus tehtavad asjad tunduvad ikka kõikse paremad. Esimene tüdruk kõige ilusam ja esimene musi kõige magusam. :lol: Relva võiks ikka arvustada need, kes on aastaid jahil käinud ja ikka üle 10 lasu elujooksul teinud. :evil:
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Vene raud

Postitus Postitas Kallekke »

Tartu@udaff.com kirjutas:kõik on suhtelile :) , olen kõva mees, minu jaoks see on kõige soobiv variant. Laskekatsed nädala algusel tegin Saigaga, relv oli just poest. Mis ma ütlen, relv istub hästi, tagasilöök ikka nõrk ( sama päeval tegin sileraudsest, vot seal kui kuuliga lased, siis tagasilöök on tunduvalt suurem, **** silm ka läheb siniseks :) ). See, et relv on raske, üldse ei häiri. Helistas tuttav Jõgevamaalt, ütles, et annab mulle sokku litsentsi. Lähen proovin, kuidas metsas see haubitsa töötab. Ma ei saa aru neid, kes räägivad, et relv on raske. Kas keegi teist tunneb kedagi, kes püssi tassimisest läbi metsa surma saaks.


Vabandust,ei saa aru kas oled Jõgevamaal sõbra juures seltsis juba hingekirjas ja soku luba juba sinu nimele välja antud?

lihtsalt uudishimust et mis seltsi nii lihtsalt pääseb ja kas sõber mullegi sinna soku litsentsi saaks anda?
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
Kasutaja avatar
Tartu@udaff.com
Postitusi: 38
Liitunud: L Sept 23, 2006 9:22 am

Re: Vene raud

Postitus Postitas Tartu@udaff.com »

Kallekke kirjutas:
Tartu@udaff.com kirjutas:kõik on suhtelile :) , olen kõva mees, minu jaoks see on kõige soobiv variant. Laskekatsed nädala algusel tegin Saigaga, relv oli just poest. Mis ma ütlen, relv istub hästi, tagasilöök ikka nõrk ( sama päeval tegin sileraudsest, vot seal kui kuuliga lased, siis tagasilöök on tunduvalt suurem, **** silm ka läheb siniseks :) ). See, et relv on raske, üldse ei häiri. Helistas tuttav Jõgevamaalt, ütles, et annab mulle sokku litsentsi. Lähen proovin, kuidas metsas see haubitsa töötab. Ma ei saa aru neid, kes räägivad, et relv on raske. Kas keegi teist tunneb kedagi, kes püssi tassimisest läbi metsa surma saaks.


Vabandust,ei saa aru kas oled Jõgevamaal sõbra juures seltsis juba hingekirjas ja soku luba juba sinu nimele välja antud?

lihtsalt uudishimust et mis seltsi nii lihtsalt pääseb ja kas sõber mullegi sinna soku litsentsi saaks anda?




Sõber ütles mulle, et tema selts on täis , ja mina selle seltsi praegu ei pääse. Aga, kui mina tahan, siis võin sokule tulla, kirjutab litsentsis minu andmed ka, loomulikult, maksan selle eest ka midagi, litsents on tema oma, lihtsalt tema on hea inimene. Jahiseltsid eriti ei taha , et keegi uus tuleks. Aga mul endal tahtmine suur, otsin seltsi juba pool aastat. Minu jaoks see on ainus võimalus jahile käia, dokumentid kõik on olemas, relvad ka, kodus istuda ei taha, vot teen kõik mis on võimalik teha, et jahile pääseda. Sügisel pardi jahile ka lähen tasuliselt, 25 eek päev. Ei tea kui kaua niimodi saan teha, niikaua, kui ükskord oma naise käest raha raiskamise eest tapa saan, või leian jahiseltsi :(
Jahil, kirikus ja saunas kõik on võrdsed
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah, praegu jahiseltsi leidmine nati keeruline küll aga ega seltsiski ilma rahata asi käi.Lubadel on siingi oma hind +aastamaks ja varustusest ma parem ei räägigi.Jaht on kallis hobi.Ka vabad aega tahab omajagu saada.
noorus on ilus aeg
Suletud