Vilel peaks tehasest tulnuna olema kummirõngas esimeses vahes, jutt siis Baltic Hunter'i pakutud vilest. Kui kuulata erinevaid lindistusi, siis see olekski õige toon, aga võib ka rahulikult teise vahesse sättida. Ise kasutasin eelmine hooaeg kolmandas ja pull tuli peibutuse peale. Aa kolmas vahe seab tooni ikka liiga madalale, parem teises või esimeses. See siis huulikuga puhudes ja vaiksemalt lähema maa pealt ja lühema vile kestvusega proovimiseks. Kui aga pikalt ja jõuliselt puhuda, ikka terve kops tühjaks, siis teises või kolmandas. Selliselt puhudes kostub kutse päris kaugele, põder peaks paari kilomeetri kauguselt kuulma. Ainult sellega on see häda, et sina ei kuule vastust, siis peabki lihtsalt rahulikult ootama. Vahepeal nii veerand tunni möödudes vaiksemalt puhuma, kontrollimiseks, kas loom liigub või mitte. Kui tuli vaikselt, siis peale vile vastab kindlasti. Ja kuulatama peab teraselt, sest seda uoh teeb ta üsna vaikselt,ei möirga mitte

, kui esimest korda oh ära kuulsid, siis võib talle veel vastata, aga nüüd peab ettevaatlik olema, et mitte üle peibutada.
Nüüd siis nõudlikematele meestele näpunäide, vilet võib puhuda ka ilma huuliku katteta ja siis saab juba puhumise kestel huulte asendiga mängides enam-vähem kõik need hääled kätte, mida lehm teeb.
Otsi siit foorumist ka teema Põdra hääled ülesse, seal paar helinäidet.