Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: jahimaa piir veekogudel
PostitusPostitatud: P Sept 30, 2007 11:39 am 

Minu jaoks on arusaamatuks jäänud jahimaa piir veekogude ääres. Ma mõtlen nimelt suuremaid veekogusid, nagu Peipsi j, Võrts j, ning meri. Küsimus siis selline ,et kui kaugel kaldast võib jahti pidada?

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: P Sept 30, 2007 12:05 pm 

Minu teada on asi vaja piirivalves teatavaks teha, küll sealt siis kuuled,et kui kaugel?Võrtsul ikka vastava seltsi rannaribas siis,ega part eriti keset järve ole ju.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 10:06 am 

no aga kui ajad taga ntx hanesid voi parte võrtsul, siis lõpuks jõuad ju teise jahiseltsi rannaribale.?

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 10:11 am 

Mina sain aru nii, et jahiseltsidel on nendest suurtest veekogudest vaid maismaa piir (Tartu klubist Liivi vist rääkis seda). Veekogud neile ei kuulu. Eks seda tuleb jälgida ja eelnevalt endale selgeks teha, et kust kohast see piir läheb. Kui on mõistlikud inimesed siis saavad aru, aga igasugust rahvast on ...

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 10:20 am 
Kasutaja Avatar

mul see teema akuutne - maavaldus piirneb võrtsjärvega. plaanis väikeuluki luba võtta sinna, aga kui kaugel rannast ma parti lasta tohin? kahtlustan, et ilmselt ikka oma valduse eelsel veealal, aga kui kaugel?

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 11:08 am 

Kas jahimaa piirikirjelduses ei ole seda kirjas? Pealegi mis see piirivalve asjasse puutub- ega ma venemaale jahile lähe...

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 11:24 am 

aivar00 kirjutas:
Kas jahimaa piirikirjelduses ei ole seda kirjas? Pealegi mis see piirivalve asjasse puutub- ega ma venemaale jahile lähe...

Piirivalve puutub asjasse veidikene küll. Piiriveekogudel liiklemine veesõiduvahenditega on teatud juhtudel selline tegevus, millest nad tahavad eelnevalt teada saada.

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=817302

BM

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 12:05 pm 

Ega see nii tühine asi ei olegi, kui kaugele tohib minna jahti pidama. Paar aastat tagasi käisin loengul, kus räägiti ühest projektist, et saaks jahti pidada kuni 200 m kaldast nii merel kui ka Peipsi järvel. Ma ei ole kursiski kuidas siis nüüd on. Probleem tekib sukelpartidega, kes tihti suurte parvedena kaldast kilomeeter või kaugemalgi. Siis oleksid nad kättesaamatud. Kalda ligi nad tihti ei tulegi. Peipsi põhjarannikul igatahes sügisel sukelparte just kaugemal palju (üle 200m). Ise arvan, et kui on EV territoorium ja piir 10 km kaldast, siis peaks seal saama ka jahti pidada (v.a. piiritsoon, ma ei mäleta mitu meetrit see oli, aga mis rikub jahi näiteks enamusel alal Narva jõel).
Või näiteks vaeraste ränne, mis ka tihti kaldast kaugemal, see jaht oleks ka ju huvitav pidada.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 12:48 pm 

Homme lähen tööle ja uurin asja järgi, kus ja kuidas.

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: jahimaa piir veekogudel
PostitusPostitatud: E Okt 01, 2007 3:29 pm 
Kasutaja Avatar

turbolents kirjutas:
Minu jaoks on arusaamatuks jäänud jahimaa piir veekogude ääres. Ma mõtlen nimelt suuremaid veekogusid, nagu Peipsi j, Võrts j, ning meri. Küsimus siis selline ,et kui kaugel kaldast võib jahti pidada?

tasub lugeda jahipiirkonna piirikirjeldust Riigi Teatajast, seal on tavaliselt kirjas : jahipiirkonna juurde kuulub Peipsi järve akvatooriumi osa, mis ulatub 200 meetri kaugusele rannajoonest.
Ja lisaks Jahiseaduse § 6 lg 5 Mere, Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve, Võrtsjärve ja teiste veekogude, mis ei asu tervikuna ühes jahipiirkonnas, jahipidamiseks sobiv akvatooriumi osa jaotatakse jahimaakorralduse käigus akvatooriumiga piirnevate jahipiirkondade vahel võrdsete kauguste printsiibil.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Okt 02, 2007 12:51 pm 

Rääkisin just ülemaga ja sain vastuseks, et kui lähete Peipsile või Lämmile jahile helistage lähimasse PV kordonisse.Sealt saate juba täpsema vastuse.Kui huvi on siis võite Piirireziimi eeskirja lugeda.

Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Nov 12, 2007 12:14 am 
Kasutaja Avatar

parahrahv 6. lõige 5. + siis Võrtsul 250m ja Peipsis 200m. seda rääkis Liivi meile kursustel:)

Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 12 postitusi ] 

Kõik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 6 külalist

Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi: