jorr kirjutas:Jah kakuke,siledaga hanejaht on ikka midagi muud kui vindiga kaugelt.Minu teada on hani meie ulukitest kõige parema nägemisega ja põllus söövale haneparvele siledaga ligi hiilida,see juba on midagi. .....
...et said hiilida ja hani ka kolhoosikartulist lugu pidas.Praegu enam keegi külmadeni kartulit maas ei pea aga on suhteliselt väikseid põllulappe kuhu hani sööma käib ja siis ka hiilimisvõimalus jääb.Suurel lagedal põllul see võimalus puudub ja siin saad aint pikaga anda.Abivahendiks on siin kindlasti hea maskeerimisriie aga tegutseda tuleb ju võrdlemisi kiiresti,sest sügisõhtu lühike ja pimedikk saabub ruttu.Pärast sellist roomamist kindlasti parem,kui pimedikku sattud ja keegi sind eestpoolt ei näe.
Ja kui nüüd siia lisada Priidu tsiteering:
Ma varem hanede järgi roomanud, aga lagedal põllul nad alla 80 m ei lase, liiguvad vaikselt edasi. Peab ikka mingi küngas või kraavi moodi asi varju andma. Ükskord roomasin lausa mudas ja tulemus null.
Jorrilt küsiksin, et mida Sinu hing siis ihkas? Kas kohe hani kotti ja siva kardulad kaa kaasa

Aga Priidu järeldus, et = "zero pont"

Fiiling missugune, kui vidukaks jääb veel mingi 30-40 m roomata (lühikese püssi jaoks), sest siis saab kiirtuleandmise taktika kah selgeks

Praegusaja kaitseväes õpetatakse väegadi korralikku "kamuflaaži pugemist ja meikimist". Noorsantidel paras eksamiharjutus ja hanedele kursus ellujäämiseks. Ega haned vastu ju tulista (ärritusest mõne õlakutärni ehk lisavad siis kiirel kõrgusevõtul).

Aga kui praegu õiges põllus sisse kaevuda, kohe pealelõunane urguronimine ja viljaterade päheraputamine korda saata, siis kolmapäevaks- neljapäevaks oleks esimesi tõsiseid üle- ja sisselende küll oodata.
Edukat ülesspidivahtimist!
BH.