WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kiikasin Deerhunteri kodulehele ja seal tabas mind üllatus. Müüvad puit laega Tikka T3 Varminti. On keegi sellist asja käes varem hoidnud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Ehk on mingi vanem mudel, veel nö "soome aegne"? Piiratud kogus jne kah justkui viitaks sellele.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Joosep Käba kirjutas:Vaatasin seda pilti terasemalt. Äkki uus Sako Hunter hoopis? Kaupo ilmselt teab.


See on ikka päris kindlasti Tikka T3. Oleksin ostnud Sako, aga Sako lael paremal küljel on n.n. "põsk", mis teeb ta vasakust õlast laskmiseks äärmiselt vastikuks :lol:

Laad on puidust ja plastikust salv mind ei häiri. Ja kui täpsusest rääkida, siis seesama T3 jookseb paremini kui jahikaaslase top-of-the-line Weatherby. Mõlemal kaliibriks 7mm Rem Mag.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tõnu kirjutas:Ja kui täpsusest rääkida, siis seesama T3 jookseb paremini kui jahikaaslase top-of-the-line Weatherby. Mõlemal kaliibriks 7mm Rem Mag.


Me ka siin oleme küll relva, küll optikaid kirunud, aga tegelikult on asi rohkem moonas kinni, lihtsalt üks ja sama moon ei pruugi sobida lihtsalt. Peab natuke ringi vaatama letide peal ja proovima teisi padruneid, küll jooksma hakkab.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Omal ka praegu suur küsimärk õhus, et millist komplekti valida. Ise pole kummagagi lasknud. Tegelikult on mul üks pakkumine ka kasutatud Sako L-579 .308 koos Tikka 4-12x56 optikaga. Sako'ga siiamaani ainult head kogemused (käin jahil isa relvaga).
Kas kasutatud Sako't (Soomest toodud) kannatab Tikka T3 ja Weatherby Vanguardiga võrrelda?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

smtasku kirjutas:Omal ka praegu suur küsimärk õhus, et millist komplekti valida. Ise pole kummagagi lasknud. Tegelikult on mul üks pakkumine ka kasutatud Sako L-579 .308 koos Tikka 4-12x56 optikaga. Sako'ga siiamaani ainult head kogemused (käin jahil isa relvaga).
Kas kasutatud Sako't (Soomest toodud) kannatab Tikka T3 ja Weatherby Vanguardiga võrrelda?


Mul on omal Sako L579 cal 308win, optika küll midagi muud. Relv on väga hea, eriti peale seda kui puukoik mu jämme kere jaoks uue pera tegi. Ainuke probleem on päästiku jäikus, seda alla 1.5kg tehasepäästikul keerata ei ole võimalik. Ise tellin lähiajal uue päästiku.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Muuseas, on see ''liba'' Tikka optika hea asi. Tegemist on Jaapani tootega ''Hakko'' millele on siis Tikka logo peale pandud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

indian kirjutas:Muuseas, on see ''liba'' Tikka optika hea asi. Tegemist on Jaapani tootega ''Hakko'' millele on siis Tikka logo peale pandud.

Mul varnast võtta kohe vastupidine arvamus sellest, kus omanik polnud mitte rahul selle optika pildiga. Ma ise olen ka võõral püssil antud optikasse piilunud ja ei osaka miskit kosta, samas pole temaga ise hämaras ka olnud.
Kasutatud püssi ostmisel sõltub kõik küsitavast summast ja relva seisukorrast. Võid sattuda või sisse ja teisipidi rappa. Siin foorumis midagi öelda on väga raske, ilma et oleks asja enne käega katsunud. Kui peaks ostuks minema, käi eelnevalt kindlasti tiirust läbi. See selline aabitsatõde, kasutatud relva ostmisel.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Postitus Postitas smtasku »

Ega jah enne ostuks ei lähe kui püssi ise ka proovitud. Sako hind koos optikaga on 10k. Minu meelest see suht normaalne.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Otse loomulikult võib hea optika ära rikkuda. Eesti mees saab hakkama kõigega, kasvõi murrab oma riista pooleks, mis siin miskist optikast heietada! Minul küll lausa peetuna saadud, aga nüüdseks vist kusagil üle 1000 lasu peale pole teist peale esimest paikakrudimist näppinud, muidugi zoomi- parallaksi olen keeranud.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

Sai siis peale pikka kaalumist ära võetud sünteetilise laega Vanguard .30-06 Spr. Õnneks oli relvi hulga laos, et sai ka relva tehase märklehti võrrelda ning oli ka valiku tegemise võimalus. Võtsin relva, mille 2 lasku olid 1 augus ja üks 1,5 cm kõrval vasakul. Proovilasud kinnitasid ka raua headust, tihedus oli hea.

Peal on optika Bushnelli odavama otsa seeriast, peale kollimaatoriga seadmist tarvitses vaid kõrgus paika seada. Pilt on vaatamata hinnale ka hämaras selge.

Miks just Vanguardi kasuks sai otsustatud oli asjaolu, et Tikka mehed ei paistnud väga rahul olevat oma relvade lukukodade ja lukuga ning üleüldise ülessehitusega. Eks ka Vanguardi ülevalt laadimine on ebamugav ja kõiki padruneid korraga väljutav magasin vajab harjumist (eriti selle kohmakas tagasisättimine, mille käigus ei pruugi saada magasin õigesse asendisse ja padrunid ei taha enam oma pessa sobida). Lisaks on Jagdhofi inimesed teinud kõva lobitööd, kiitmaks just Vanguardi ning ka hinna neil kruvinud sama madalaks kui T3 Lite-l.


Loodetavasti sai õige valik (aeg näitab).

Pilt
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas KeegiVeel »

kui ma aasta tagasi austraalias olin, siis leidsin sealsest jahiajakirjast relvade testi. Relvadeks olid Tikka, Weatherby, CZ, Remmington ja vist ilmselt ka Howa(siin võin ka eksida). Testi võitjaks tuli Tikka ja Weatherby oli viimasel või siis eelviimasel kohal (kahjuks ei mäleta täpselt), aga isegi CZ oli temast ees. Esikoht oli igaljuhul Tikka ja teine Rem. Weatherby juures jäi silma see, et ta on suht odav relv ja toodetud just noorjahimehele esimeseks relvaks. Test oli suhteliselt laiaulatuslik, laskmistulemused olid seal vaid pisike osa. Enamus läbiviijaid olid kunagised (tipp)laskesportlased. Kui vaid tuleks selle ajakirja nimi meelde, leiaks võibolla ka lingi...
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas karupoeg »

Meie jahiseltskonnast teist sellist ei ole. Seetõttu olen niiöelda esimene katsejänes. Fakt on see, et tegemist on ikkagi odavama otsa relvadega, nii Tikka kui ka Vanguardi puhul, et sealt mingisugust supertulemust oodata oleks ilmselgelt palju.

Aga eks esimesed muljed tuleb alles koguda ja praegu on vara veel midagi peale välimuse kirjeldada. Need 3 lasku, mis teha on saanud ei näita kahjuks relva omadustelt veel midagi.

Lisaks peaks mainima, et Tikka istus mulle paremini õlga kui Vanguard, kuigi viimasel on põsetugi.

Aga tore oleks igasugu materjali lugeda nende relvade võrdlusest, võib-olla tulevastel relvasoetajatel sellest kasu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas andrus »

karupoeg kirjutas:
karupoeg kirjutas:Lisaks peaks mainima, et Tikka istus mulle paremini õlga kui Vanguard, kuigi viimasel on põsetugi.

.


Miks just Vanguardi kasuks sai otsustatud oli asjaolu, et Tikka mehed ei paistnud väga rahul olevat oma relvade lukukodade ja lukuga ning üleüldise ülessehitusega. Eks ka Vanguardi ülevalt laadimine on ebamugav ja kõiki padruneid korraga väljutav magasin vajab harjumist (eriti selle kohmakas tagasisättimine, mille käigus ei pruugi saada magasin õigesse asendisse ja padrunid ei taha enam oma pessa sobida). Lisaks on Jagdhofi inimesed teinud kõva lobitööd, kiitmaks just Vanguardi ning ka hinna neil kruvinud sama madalaks kui T3 Lite-l.




Nende iseloomustuste järgi tehti sulle seal ajupesu mitte hea lobi töö
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: WEATHERBY Vanguard vs TIKKA T3

Postitus Postitas kakuke »

karupoeg kirjutas:Lisaks peaks mainima, et Tikka istus mulle paremini õlga kui Vanguard, kuigi viimasel on põsetugi.


See rida võttis mind kohe tummaks. Ja mida tähendab üleüldine ülesseehitus? :M Kas seda räägiti ka Jagdhofis, et Tikka mehed oma lukkude ja lukukodadega rahul pole? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta