.308 & 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Äkki duell,,30-06 ühelpool ja 308 teisel pool :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ja vahemaa 500,et kes kelle.Seda vaataks huviga pealt. :D :D :D
noorus on ilus aeg
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Normaalne distants on 300 m!
Pakun 308 Win eeldatava võistkonna: 1.Arles Taal 2.Priit Roostfeldt 3.Kaupo Kindsigo
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Testimisest

Postitus Postitas Arles »

Panin just jahilisti ühe testimõtte. Peaksime siis ühe testimõttena lisama 308 ja 30-06 võrdluse, tagades mõlema poole võrdse esindatuse. Sellisel juhul oleks abiks ka mitme sarnase võrdluse olemasolu - a´la paksud rauad ja peened rauad?

Kui veel võrdlusest rääkida, siis mina olen siiani (ja tõenäoliselt sama tulevikus) välistanud 30-06-ga laskma õppimise. St olen soovitanud kasutada seda kaliibrit üksikute paukude jaoks ning õppimiseks hankida peenem relv lisaks. Teatud tasemelt edasi täiendõpe küll ka minu rumala arvamuse järgi võimalik...
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Postitus Postitas Tooming »

308 või 30-06 ? Ballistikat vaadates ei ole neil küll erilist vahet , 300 m 4-5 cm ja kui juba üle 300 m lasta vaataks ikka mingi magnumkaliibri 300 win mag / wsm või 7 rem mag /wsm . Ja kuni 300 m on 308 ja 30-06 mõlemal piisavalt energiat põdra ja sea jaoks . Peaks lihtsalt laskemoona valima ,millega lasta . Eks igal inimesel oma arvamus ,aga kui juba üle 308 , võtaks magnumkaliibri ( ballistika palju parem kui 30-06 ) . Jahitingimustes vahet ei näe ,kas 308 või 30-06 .
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Konkureeriv võistkond

Postitus Postitas Heino »

Siis 6 BR Norma võistkond oleks kah kõva : Ain Muru, Tormis Saar ja Rein Horn :)
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Siin on jahindusfoorum, 6 mm Norma BR jääb kindlalt 308 ja 30-06 omavahelisest jõukatsumisest välja! :o
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sellisel juhul peaks korraldama üldse ühe laua pealt võistulaskmise. Distantsid 100 ja 300m. Paberile kirja relv, kaliiber, sihik, kuul.
Natuke imelik kõrvutada 6 mm Norma BR vaidlusaluste kaliibritega, otsime siis eestist 6mm-PPC kah ülesse ja teeme duelli 6 mm Norma BR vs 6mm-PPC .
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Siin nagu kujuneb sedasi asi rohkem meeste testimiseks ,kui relvade testiks! Hoopis huvitavam oleks,kui samad mehed laseks näiteks ühe seerija mingist alakaliibrilisest ja siis teise ikka mingist korralikust magnumist! Huvitav palju mehi suudaks mõlemist võrtset/head tulemust näidata? Sama asja võiks kõrvuti prohvidega korraldada suva (mees metsast) laskehuvilistega.Kuna asjal jahinduslik maik küljes,siis 100 m harjutus võiks olla VSS ja 300 siis pukilt ja ka miinimum 20 pauku.Asja mõte oleks minu nägemusel just meeste valikud endale relva soetamisel!
Erinevate relvade /moona testimine võiks aga toimuda Võistluse "kütiliin" põhimõtetel.Valida ühine märkleht,distants,lastud lehele kirja kõik mõjuavaldavad andmed ,ka relva mark.Finaalini võiks olla osavõtt anonüümne (et keegi "üle ei püüaks"/häbeneks) oma tulemusi .Lõpuks siis lehed kokku ja mingi komisjon siis püüaks asja süstematiseerida ja ka näiteks lehed siia liikide järgi ülesse riputada!
See selline minu ulmeline kujutelm ,mille tulemusi oleks huvitav endal vaadata!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Kui kaliibrit testida, tuleks valida näiteks 5 toru 30-06 ja 5 toru 308.
Kõik mehed lasevad kõigist relvadest 2 x 3 lasku.
Kasutaks ainult poe pauke, soovitavalt analoogseid (näiteks Norma Nosler BST 9,7 - saadaval 308 / 30.06).
Ilmselt siis saaks teha kokkuvõtteks üldistusi, millised taanduvad
kaliibrile.
Kõik ülejäänu oleks ilmselt meeste ja nende oskuste vaheline võistlus.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kult kirjutas:Siin nagu kujuneb sedasi asi rohkem meeste testimiseks ,kui relvade testiks! Hoopis huvitavam oleks,kui samad mehed laseks näiteks ühe seerija mingist alakaliibrilisest ja siis teise ikka mingist korralikust magnumist! Huvitav palju mehi suudaks mõlemist võrtset/head tulemust näidata? Sama asja võiks kõrvuti prohvidega korraldada suva (mees metsast) laskehuvilistega.Kuna asjal jahinduslik maik küljes,siis 100 m harjutus võiks olla VSS ja 300 siis pukilt ja ka miinimum 20 pauku.Asja mõte oleks minu nägemusel just meeste valikud endale relva soetamisel!
Erinevate relvade /moona testimine võiks aga toimuda Võistluse "kütiliin" põhimõtetel.Valida ühine märkleht,distants,lastud lehele kirja kõik mõjuavaldavad andmed ,ka relva mark.Finaalini võiks olla osavõtt anonüümne (et keegi "üle ei püüaks"/häbeneks) oma tulemusi .Lõpuks siis lehed kokku ja mingi komisjon siis püüaks asja süstematiseerida ja ka näiteks lehed siia liikide järgi ülesse riputada!
See selline minu ulmeline kujutelm ,mille tulemusi oleks huvitav endal vaadata!



Mõned "kurnavad" võistlused on ju olemas: Metspahr,(20 lasku VSS, 50 märki CSP, 50 m VJS, 100 meetri JP-20 lasku ühel päeval)

Estonian Open SP 200 märki
JP Eesti MV 40 lasku

(alakaliibrine ei ole kindlasti see mida tahtsid öelda, ilmselt soovisid öelda väiksekaliibriline...)

Magnumitest ju laskevõistlusi ei peetagi, tavaliselt need jahirelvad on (külma rauaga) mõne lasu sooritamiseks, (üks erand on kui meie foorumi WSM lasi oma 270 WSM relvaga terve VSS võistluse läbi...)

Sul huvitav vaadata, parem proovi mõnel sellisel võistlusel lasta, saad tunde kätte... :lol:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, T Dets 04, 2007 2:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Külaline kirjutas:Kui kaliibrit testida, tuleks valida näiteks 5 toru 30-06 ja 5 toru 308.
Kõik mehed lasevad kõigist relvadest 2 x 3 lasku.
Kasutaks ainult poe pauke, soovitavalt analoogseid (näiteks Norma Nosler BST 9,7 - saadaval 308 / 30.06).
Ilmselt siis saaks teha kokkuvõtteks üldistusi, millised taanduvad
kaliibrile.
Kõik ülejäänu oleks ilmselt meeste ja nende oskuste vaheline võistlus.


Muidu hea ettepanek, aga ikkagi jääb küsimus, et mida siis võrreldakse? Natuke mõeldes ei oska muud võrrelda kui ainult täpsust. Aga see eeldab, et laskja saab olla ainult ÜKS mees ja ta peab olema üdini objektiivne mõlema kaliibri suhtes. Ja optikad peavad olema siis kah eelnevalt selle mehe poolt üle kontrollitud/korrigeeritud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mina sain aru, et meil siin tulihingelised 30-06 pooldajad ja tulised 308 Win mehed, võistkonnad valmis komplekteerida, igaüks tuleb oma relvaga (vabaklass, optika vaba, relva kaal vaba, sumbutajad vastavalt relvaseadusele ) ja laseb mingid seeriad ära ja võistluse mõte ongi võistlus 30-06 ja 308 Win vahel. Mina ei soovi lasta ühtegi pauku 30-06 relvaga ja ma ei soovi, et keegi minu 308 Win relvast laseks... :roll: :)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaata Kaupo ,mina kohe kardan :oops: neid magnumeid,ei ole näinud senini mingit vajadust mõnd sellist endale muretseda ja ei tee seda ka edaspidi! Ja teise relvaga ei taha ma ka põhimõtteliselt lasta,veel enam mingi magnumiga! Aga kes selliseid relvi omavad need ilmselt oskavad neid ka tarvitada ja võhikul oleks hea näha millise eelise sellise relva kasutamine annab!
Alakaliibrilise all mõtlesin jah neid millega siga ja põtra ei tohi torkida ,seega siis alla 6,5 ,kes tahtis küllap see aru sai! :oops:
Laskmisest niipalju,et eks ole siin ja seal vähe kiibitsetud ka,et mingi ettekujutus ikka laskmisest on."Kütiliinis" võeti paarkümmend punni maha ,87-mest jäi vist 64 (sileraudne),Levandi lubas ära parandada ,aga jo tal tähtsamatki teha on! Sportingu kõmmimiseks ei ole aga minul niipalju resurssi ,et seal ilma teha ,seega on jäänud see lõbu vaid mõne korra kohaliku "ärplemise" tasemele.
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jätaks väiksed kaliibrid ja magnumid mängust välja, siin on konkreetselt võrdlus ja võistlus 30-06 Spr. ja 308 Win vahel. Teeme selle siis ükskord selgeks, kumb kaliiber täpsem ja parem on? :roll: :lol:
Vasta