.308 & 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kumb on pikem, kas Pöialpoiss või Pöialliisi? :twisted:
SARVAIN
Postitusi: 26
Liitunud: E Sept 03, 2007 8:35 pm

vastus

Postitus Postitas SARVAIN »

soovin kindlalt osaleda pealtvaatajana, andke foorumlastele täpne koht , aeg.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Külaline kirjutas:
Kui kaliibrit testida, tuleks valida näiteks 5 toru 30-06 ja 5 toru 308.
Kõik mehed lasevad kõigist relvadest 2 x 3 lasku.
Kasutaks ainult poe pauke, soovitavalt analoogseid (näiteks Norma Nosler BST 9,7 - saadaval 308 / 30.06).

Samas oleks hea võimalus testida ka uusi kuule MRX ,E-tip ,Interbond, jne
Laadige ühe kaaluga kuulid nii 308-le kui ka 30-06-le. Vastavale kaliibrile võrdsete rohukogustega.
Kogu test tuleks lasta läbi kiirusemõõtja ja distants 300 m ja lastakse ikka tiheduse peale.
Nii saate hulka andmeid korraga, mida võrrelda :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minule jääb küll arusaamatuks see ärplemine, kes kellele ära paneb. Ma usun, et kui oleks pildistanud viimase foorumlaste laskeürituse (kärbes kirbule vol 2) Janar märklehte, kuhu tekitas augud 30-06´ga 300m, siis oleks nii mõnegi mehe karp lukus. Peale proovilaskude tegemist mõtlesin ma tõsiselt, et kas mitte ei peaks sellele mehele andma võimaluse lasta 5 lasku ühte ja 5 teise, et kuna lihtsalt ei loe tulemusi välja ühest lehest. Kui omab tähtsust vaid auk paberis siis pole üldse vahet mis kaliibriga lastakse. Küll kevadel tuleb ka foorumlaste laskeüritus Kärbes kirbule vol 3, olge siis mehed kohal ja näidake ilma. Jääb ära inin anonüümsusest jms. Pigem võiks näitaja olla märg raamatupakk lehe taga vms.
Ps. Kuldi aktiivsusele laskeüritustest osavõtmisel, ma küll etteheiteid ei teeks. ;)
Viimati muutis kakuke, T Dets 04, 2007 7:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kakuke, ma ka sama meelt. Eespool mainisin korra, et teeme üldise laskmise, teised kaliibrid ikka ka. Regamisel kirja, mis relv, kaliiber, sihik, kuul ja tuld! Aga distantsid 100 ja 300. 100 annab tiheduse ja täpsuse, relva ja kaliibri poole pealt rohkem, 300m juba kogemus juurde annab. Mäletad, isegi see kerge tuul vahetult märklehtede ees mängis juba rolli, seda enam, kui nõks kergema kuuliga lasta. Selle reha otsa sai juba astutud. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:.... Regamisel kirja, mis relv, kaliiber, sihik, kuul ja tuld!

Tegelikult sai see ka eelmine kord kirja ja üleval protokollis. Ainult moona pole seal kajastatud. Kaupo oli see, kes palus enne esimese laskeürituse toimumist leht endale saata, et laseb ise kodus ja siis saadab postiga tagasi, et osaleda laskmisarvestuses. Sai saadetud mailiga leht ja kontaktandmed, et kuhu leht pärast tagasi saata, aga ainus mis siiani tuleb, on see lubatud leht.
Kinnast on väge kerge välja visata, raskem juba selle ülesse korjamine. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Aga lugupeetud täpsuskütid,mitte kaliiber ei lase, vaid mees +oma püss.Iga laskja ikka teab ja tunneb põhiliselt aint enda relva vigureid ja tabamuskohta,eriti tiirumehed.Vaheta näiteks kahel täpsuskütil relvad ja olen kindel,et sama tulemust enam ei lasta.Aga kaliibri valiku (308-3006)jutt on umbes sama,kui rääkida,et mul on pikem kui sul.
noorus on ilus aeg
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Jätaks väiksed kaliibrid ja magnumid mängust välja, siin on konkreetselt võrdlus ja võistlus 30-06 Spr. ja 308 Win vahel. Teeme selle siis ükskord selgeks, kumb kaliiber täpsem ja parem on? :roll: :lol:


Kui tõsiseltvõetavaks saab pidada kaliibrite täpsuse võrdlust, kui 308 Win meeskonna moodustavad Eesti 3 esimest meest ja 30-06 punt koosneb nö "pühapäevavõistlejatest" või lihtsalt jahimeestest? See nagu rohkem "mina olen kõvem mees kui sina"-võistlus, mitte kaliibrite võrdlemine.
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Postitus Postitas lendorav »

Kuna ise ka alles kaks aastat relvi omanud, siis endal üsna värsked mälestused kaliibri valimisest.Lisaks omalt poolt paar mõtet noortele/algajatele jahimeestele.Kui on plaanis peale jahi ka sporti teha, siis ma valiksin täna 308 win, kui aga põhiliselt relva jahis kasutada, siis pole vahet kumb kaliiber, täpse lasu, mõistliku kauguse, korraliku moonaga tapavad mõlemad hästi.Endale soovitas üks eesti päris laialt tuntud jahimees esimeseks relvaks 7mm mag, enda sõbrale kes äsja kursused lõpetas ise küll ei soovita ja just sellepärast, et tiirus ebameeldiv lasta.
Kindlasti ei soovita algajale jahimehele esimeseks relvaks poolautomaati kuna algaja võib sellega väga palju pahandust teha.
See vaidlus siin vist küll mõtetu umbes nagu kas mersu on parem kui bemari.
Minu arust eestis nagu võistlusi küll kus erinevad kaliibrid saab "joone peale panna" ja selgeks teha kes on kõvem mees. :wink:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

kakuke kirjutas:
Mart kirjutas:.... Regamisel kirja, mis relv, kaliiber, sihik, kuul ja tuld!

Tegelikult sai see ka eelmine kord kirja ja üleval protokollis. Ainult moona pole seal kajastatud. Kaupo oli see, kes palus enne esimese laskeürituse toimumist leht endale saata, et laseb ise kodus ja siis saadab postiga tagasi, et osaleda laskmisarvestuses. Sai saadetud mailiga leht ja kontaktandmed, et kuhu leht pärast tagasi saata, aga ainus mis siiani tuleb, on see lubatud leht.
Kinnast on väge kerge välja visata, raskem juba selle ülesse korjamine. ;)



Mis mure, Kakuke? Ma lihtsalt katsetasin suvel 4 erinevat kuuli 222 Rem-ile (.224) 8-10 erineva laenguga aga väga hästi jooksma neid ei saanudki...Küll ma leian (võtan jälle kasutusele mis oli...) selle õige, vana hea ja eksimatult täpse kuuli ja laengu üles...Eks me näe... Ja veel, miks peaks laskesportlased alati trügima kõikidele võistlustele mis kusagil välja hõigatud...Poleks ju tore kui kõigi võistluste protokollis eespool ühed ja samad nimed...
Mul tegelikult siiras heameel, et kõigi laskurklubide arvestuses võitsime 2007 hooaja parima laskurklubi arvestuse/võistluse meie, Võru laskurid! Levandi kirjutas "Jahimehes", et otsustavaks sai Võru pikk pink (tõlkes:Tauno Tamm, Tauri Tamm ja mina, ehk mina ja kaks "hullu junkarit" +3 sealaskurit ja Kivi Arvo ja Rivo Poltimäe)!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Minul muret pole ja ei peagi igale poole trügima, eks ma isegi käin võistlustel nii nagu jumal juhatab. Ainult tuletasin meelde kunagi välja öeldut. ;)

Kaupo Kindsigo kirjutas:Mõte!
Kui ma samal ajal kui võistlus "Kärbes kirbule" toimub pean ehitama sõbra karjaaeda või midagi muud tähtsat tegema, kas mulle (ja kõigile teistele huvilistele oma aadressidele??)ei võiks korraldaja saata meiliaadressile kaupo.kindsigo@hansa.ee
100m märklehe, prindin välja ja kohustun 100m kauguselt tulistama sinna 10 lasku ja siis korraldajale postiga väljaspool võistlust tagasi saatma? Nagu Kütiliini korrespondentsvõistluse moodi?

Niimoodi võiks alguse saada algupärane Eesti benchresti võistlus mis hiljem võiks saada oma koha Eesti Jahispordi Liidu kalenderplaanis?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

No nii läheb vist sõjaks! Hakkame leiutama jalgratast Eesti moodi, minu mäletamist mööda on siin foorumis sellest varem juttu olnud miks kasutas pea kogu maailm snaiperpüssides just 308 moona vana hea 30-06 sõjamoona asemel ja miks üldse suuremas osas 30-06 võeti armeerelvastusest maha kuid kasutatakse väga edukalt jahipidamises. Vaadake, et kui laskma hakkate oleksid ka revad võrdsed, kas kõigil varmint rauaga või tavalised jahikarabiinid. 100m pealt lamades või laualt lastes ei saa mingit võrdlusmomenti, lasta oleks vaja pikemat maad ja 10-30 lasku siis on näha mis toimub raua kuumenemise tagajärjel märklehes. Ei saa ju unustada, et tuline padrunipesa kuumutab ka püssirohtu ja muudab selle põlemiskiirust. Paljud mehed kurdavad, et suvel sai püss paika rihitud ja talvel jälle paigast ära, Miks!? Ja miks on mõnedel laadimistabelitel antud tulemused 21 kraadise välistemeratuuri juures laskmisel? Meie kohalikes jahioludes on tarvis hea laskmisoskus ning õige kuulivalik, kogu snaipriasjanduse edale selgeks õppimine metsas eelist ei anna, tean seda omast käest.
naised saunas rääkisid
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Niimoodi võiks alguse saada algupärane Eesti benchresti võistlus mis hiljem võiks saada oma koha Eesti Jahispordi Liidu kalenderplaanis?


Soomlaste benchresti reeglid võiks ära tõlkida ja üle vaadata, parem on kohe õigete reeglite järgi laskma hakata muidu on nii nagu lätlastel ja leedukatel kes on oma (Leedu rahvuslik harjutus- toolilt haarata viis padrunit ja kiirelt tulistada, aeg läheb ka arvesse-mina küsisin leedukalt, kas arvesse läheb kiirus või täpsus? Mis sport see on?) Euroopas mittetunnistatud harjutustega kaotanud enam kui 10 a! Nüüd muidugi pusivad VSS-i ja Compakit lasta aga ikka suhteliselt tabeli lõpus...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah,siit koorub juba uus teema,et kas see kümnesse laskmine(mis meie teeme) on tähtsam,kui laskmine kiiruse peale?Et kas meie ja sommide tegevus on tähtsam kui leedu-ja lätlaste tegevus?Umbes nii,et näe,meie oskame juba 198 silma välja lasta ja need kes ei oska ja teisiti teevad pole normis?
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Asi läheb ikka algsest teemast väga kaugele. Algselt tahetakse teada, kumb on eestis jahipidamiseks parem, aga nüüd teeme võistluse, et kes suudab kõige paremini laadida ja täpsemalt 300m pealt lasta. Tavapärase Eesti jahimehe jaoks(kes ostab poest moona, ehk mõlgutab mõtteid ka ise kunagi laadima hakata, ei lase eriti tihti üle 150m kaugusele ja ei taha omale kümmet relva kappi), ei anna selline võistlus mitte midagi.
Usun, et enamusi huvitab pigem see, kumba energia on suurem/parem, kumbale kaliibrile on suurem ja parem kuuli valik jne. See, kui 10 aastase(või mis iganes) laadimis kogemusega lasketiirus "elav" mees laseb .308ga oma laetud moonast parima tulemuse, ei tähenda veel, et .308 ongi siis parim
Vasta