Metsakaameralt nähtu

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Suletud
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Postitus Postitas tarmo »

okaskera mida head sinna lauale kallasid
tarmo
Postitusi: 143
Liitunud: N Dets 27, 2007 10:16 pm

Postitus Postitas tarmo »

23.05.sead käisid taga metsa all ringi ja uudistasid uut pidulauda
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ma usun,et seal merikotka laul saab päeval palju ronkasid olema :D Mis looma lihaga kotkast peibutate kah?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

vana siga kirjutas::roll: Rajaleidaja, milliste koertega Sa jahti pead? Tõenäoliselt laikadega?
Laikadega seajahil on mitmeid probleeme. 1. Laikad murravad põrsa lihtsalt maha( jõud ju ebavõrdsed) 2. Laikad peavad põrsast seni kinni, kuni jõuad kohale ja lõpetad looma piinad noaga. Mõlemal juhul on mets põrsa jubedat hädakisa täis. 3. Koertele hakkab harilikult vastu karja juht, samal ajal ülejäänud kari põgeneb tuhatnelja. Iga õige jahimees teab tagajärgedest, kui kütid karjajuhi.
Oled kuulnud väljendit: Laika on metsabandiit? :evil:
Ainult pukijahis on võimalik valiklaskmine!

Kohe näha, et sa ajujahist lugu ei pea. Teoreetikute targutamist siin foorumis juba varasemastki. Kui sa tead mõnda laikat, kes põrsaid lihtsalt maha murrab, siis ei tasu kohe üldistama hakata ja arvata, et seda kõik laikad teevad. On ka mehi, kes pukist valimatult kasvõi emiseid lasevad, kas see pärast võin öelda, et seda teevad kõik??? Kui teil on seal kombeks koerte eest emiseid lasta, siis palju õnne. Meie pundis ei ole viimase 7 aasta jooksul, mis mina seal jahimees olen olnud, koerte eest ühtegi emist lastud. Valiklaskmist saab koertega jahil teha väga edukalt. Küll ja küll metsas sigadele ligi hiilinud, kui koer haugub ja siis vahid mitu minutit ja vaatad tervet seakarja ja mõtled, mida lased. Koerad hoiavad karja ilusti paigal ja ole mees ning vali õige loom välja. Ja kui kütiliin peaks laskma vale looma maha, siis see pigem mehe viga, mitte koerte süü.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Annaliisa kirjutas:
Jah, jahinaine, sul on öigus. igav pukijaht nüüd kohe kindlasti pole, aga nii palju kui on inimesi on ka arvamusi. mina leian et iga jaht on pönev ja pukis mulle meeldib ka istuda. olen ka niisama pukis uudistamas käinud et kes ja mis kell käivad ja selline tsirkus on lahti, et igav kohe küll pole. ja looma ootamine, kui pimedamaks läheb ja iga pöösa alune siga tundub ja iga lehekohin samuti...no kui löpuks see siga siiski tuleb... no MÖNUS! tasub ikka oodata küll!
_________________
Annaliisaga igati nõus:niipalju kui on inimesi on ka arvamusi.Ise pean hulga huvitavamaks hiilimis-,peibutus- ja ajujahti.Pukajaht mulle isiklikult viimane.Kui soovin sigu vaadata,siis sõidan õhtul kell neli autoga söödale(ca 20-30m söödast) ja poole tunni pärast vahin oma isu täis.Samas mees,kes väidab,et :"ainus ÕIGE jahimees on see kes pukajahti peab" on minu meelest lihtsalt lihakütt.

Vanale seale kah mõni rida:tundub,et ega sul koerajahist õiget ettekujutust pole.Kui laika kaalub ca 20-25kg ja põrsas praegu ca 50kg ,siis mismoodi need jõud ebavõrdsed on(st.laika kasuks)?
Nagu sa tead,siis valiklaskmine tähendab karjast kõige pisema ja väetima küttimist.Tavaliselt laikad just selle kõige pisema ja nõrgema kinni võtavadki.Kas see mitte polegi valikküttimine?
Võtad nii üheselt,et kui laika põrsast hoiab siis kohe kisa lahti.Kisama hakkab põrsas siis kui teda murtakse(näritakse hulga koerte poolt tagumisi koote ja esiabasi) aga sellisel juhul süüdi peremees.Pole vaja nii palju koeri põrsaste peale lasta.Kõrvust hoides närib põrsas koera samuti ja see ju igati võrdne lahing.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Jah tony,see "lihakütt" oli vist minu kohta,kuigi ei ütleks,et ma mingi ÕIGE jahimees tahan olla aga looma lasen just alati liha,naha või muu vajaduse pärast ja mitte lõbuks.Ole sa siis nii õige jahimees kui tahad ja lase looma aint jahilõbu pärast.See on minu arvamus asjast(see ei muutu) ja igaüks peab jahti just nii,nagu temale lihtsam ja parem tundub,kas siis pukist või koeraga(laikaga).Või arvad,et just sinu jahipidamisviis on see ainuõige ja teiste jaht on aint lihaküttida oma,kelleks ma ennast rõõmuga pean,tänud.
Kisub isiklikuks ja teemast kaugelt mööda,ning näen juba modede rusikaviibutust,et püsige paganad teemas.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Puusse panid Jorr,sind küll silmas ei pidanud ja ega ma kedagi solvata taha.Leian,et õige jahimeheks olemine ei tähenda ainult näpu kõveraks tõmbamist vaid hoopis midagi muud.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

sead tulid sööma, aga paistab, et neid häirib see kotka söögilaud.
Kas tammetõrud pandud keskele (sinna kus kõvasti tuhnivad)?
okaskera
Postitusi: 35
Liitunud: K Juun 21, 2006 4:45 pm

Postitus Postitas okaskera »

1 hunnik tõrusid oli seal keskel jah, teine on veel tagapool ja hetkel veel puutumata.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ei tea, tõrud peaks seal olema jah, aga saa sa nüüd aru, kas, mis ja kus seal lume all on. Mul jooksis kaameral pilt kinni, st must pilt ainult nüüd... 4 põrsast olid enne peal, üks neist punkarsiga :)

Ps. 21.04 tuli emis ka kohale.

PPS. 21.06 tuli 1 suur veel lisaks.

Ja 2 minutit hiljem on 3 suurt ja need 4 põrsast söödal.
Viimati muutis Feen, P Veebr 03, 2008 9:08 pm, muudetud 2 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
okaskera
Postitusi: 35
Liitunud: K Juun 21, 2006 4:45 pm

Postitus Postitas okaskera »

häda sellega, kui asi nii popp on, 5 kaadrist sekundis on saanud heal juhul 1 kaader 5 sekundi kohta :evil:
okaskera
Postitusi: 35
Liitunud: K Juun 21, 2006 4:45 pm

Postitus Postitas okaskera »

nüüd siis on teise tõruhunniku kallal, isegi kuulda oli kuidas tõrud raksusid :)
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

paistab, et tõrud lähevad väga hästi peale neile, keskel müttasid päris kõvasti ja pikalt
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Postitus Postitas soul »

tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kotkauurija Urmas Sellis oli mulle ühes nädalaalguse kirjas usaldanud, et tal on endalgi üks plaan selle söötmisplatsi ja kaameraga. Et viimaks leiab nipi ja meelitab kaamera ette Eesti võimsaima röövlinnu merikotka!


Nipp iseenesest väga lihtne.Merikotkale tuleb söögiks välja panna kalarappeid (soov. külmutatud), mõni korjus vmt. ja õige pea ta platsis ongi.
Suletud