trucker kirjutas:vkx kirjutas: Pole veel lasta õnnestunud aga olen pimedas kantslis istunud ja paistab, et on kasulik asi küll.
Ma olen proovinud midagi analoogset armees,sealt natuke negatiivne kogemus.Asi nimelt järgmine: mida hämaramaks läks,seda kehvem oli sihtida.Nimelt "valgus" kirp laiali (värista hämaras sigaretiotsa,siis arusaadav,mida ma mõtlesin

).Lühemal distantsil sileraudsega võib-olla norm,kuid Kalanikoviga 250m läks küll asi käest ära.
Võib-olla on sinu sihik tehnoloogiliselt teisit valmistatud, siis lase ülalkirjutatu kõrvust mööda,minu kogemus on vene armeest aastast '87

.
Kas sa ei pea silmas äkki kollimaatorsihikut ehk punatäppsihikut? Paar näidet:
avatud kollimaatorsihik(vene toode):
http://cobra.guns.ru/index_eng.html
kinnine kollimaatorsihik:
http://www.mamut.com/homepages/Norway/1 ... folder.pdf
http://www.army-technology.com/contract ... /aimpoint/
Kollimaatorsihikut ehk punatäppsihikut ei tohiks kindlasti segi ajada valgustatud täpiga optilise sihikuga, need on kaks eri asja! Optiline sihik reeglina suurendab pilti, kollimaatorsihiku suurendus on reeglina 1x ehk siis suurendus puudub. Isiklikult arvan, et kolimaatorsihikust on kasu kiirlaskmisel näit. ajujahis või siis hiilimisjahis metsas ja tihnikus, kus reeglina laskmisdistants on suht lühike ehk siis olukorrad, kus optikast pole kasu, pigem kahju(ajaliselt võtab looma optikasse püüdmine rohkem aega) ning laskja eelistaks sihtimisel püssi tavasihikut ehk kirpu. Kuid ka tavasihiku puhul tuleb täpselt joonde viia esimene ja tagumine kirp, siis kollimaatoriga on asi veel kiirem ja lihtsam, kuna piisab ainult ühe täpi suunamisest vajalikku kohta. Ka kollimaatoritest eelistaksin isiklikult nn. lahtist tüüpi, kompaktsuse ja väikse kaalu tõttu ning puudub sellel ka see optika torukorpus, nagu kinnisel kollimaatoril, mis siiski piirab mingil määral vaatevälja.
veel üks vene kollimaatorsihik:
http://62.118.252.237/vttv/99/firms/belomo/e-psk-8.htm
vot selle sihiku kasutamis võimalusest mina aru ei saanud. Tegemist on KINNISE toruga, ei paista sealt mingit valgust läbi ehk siis põhimõtteliselt pulk, mille sees on punane täpp, millega siis sihitakse. See pidavat olema üks venelaste esimesi väljatöödatud kollimaatorsihiku tüüpe, mida on kunagi kasutanud vene eriüksused ning muuhulgas ka Kalanikovide peal. Kuidas sellega effektiivselt ja täpselt sihtida saab jäi mulle mõistatuseks, võibolla oli seal mingi nipp, mida mina ei tea?!
Tagasi tulles minu kaheraudsele soetatud sihiku juurde: mõõtudelt on see umb.2-3cm pikk, umb.0,5cm kõrge, allpool on latile paigaldamiseks sobiva laiusega soon ja latil hoiab seda magnet. Sihiku laskja poolses otsas on väike punane valgusdiood, mida toidavad kaks väikest tablett tüüpi patareid. Tuluke süttib sihiku asetamisel latile, kuna patareid on alt avatud ning kokkupuutel metalliga tekib vooluring. Ise hoidsin muul ajal sihikut taskus, et mitte liialt kulutada patareid ning panin latile siis kui kostus lootust andvat krõbinat. Tuluke on ka valgustundlik ehk siis mida pimedamaks läheb, seda nõrgemaks muutub ka tulukese valgus, et ei pimestaks jne. Loomulikult tuleb meeles pidada, et padrikus tatsates võib mõni oks sihiku latilt maha lükata ning ei ole mõtet seda kogu aeg peal hoida. Kuna kantslis istudes looma välja ei ilmunud, siis sihtisin prooviks muid tumedaid kogusi, kuuski ja põõsaid ning mulle tundus, et asi töötab. Nimelt kui pimedas sihtida tumedat looma siluetti, siis kaob latt looma taustal ära ning ei saa kindel olla kuhu täpselt kirp on suunatud aga selle punase tulukesega oli sihtimine täitsa mugav. Teine tüüp sihikuid on fosfori baasil pimedas helendavad peenikesed pulgakesed, mis samuti paigaldatakse lati otsa. Neid pole ise proovinud, seega ei oska ka midagi kosta.