Jätketes kopraga. Oli tõsine plaan kobrast suitsetada ja siis selle purki ajada, aga siiani pole õnnestunud. Põhjuseks küll see, et olen hakanud katsetama suuremale seltskonnale toiduvalmistamist (umbes see teema, et kui suurele seltskonnale veel jaksab teha). Nüüd siis selline retsept, kogustega, mis sobib 20le inimesele.
Hankida 2 kobrast, tükeldada (tagakintsud võimalikult suuredm esikäpad ka, selgatükid on ka head, ribisid ei soovita suitsuahju panna, natuke vintse jääb, aga maitse asi). Lihatükid pesta, panna vette, pesta ca 3 korda päevas, vahetades vett. Järgmine päev teha sama, aga siis kautada soolvett. Kolmandal päeval on liha suitsetamiseks valmis (kui pole aega, siis võib selle külmutada).
Liha asetada koos veega potti, lisada küüslauku, sibulat, chillit (või pipart vms). Keeta seni kuni hakkab tekkima vaht, see riisuda ja liha tõsta potist välja (liha mitte üle keeta). Siis torkida sinna noaga auke ja panna aukudesse küüslauku, kadakamarju võib ka panna. Ise panin paari tükki ka chillit (oli kui vaffa oli seda süüa, õlut läks mulinal peale kui kauna peale settusid

). Edasi siis suitsuahju.
Kuumsuitsetamine. Alustasin lepahalgudega (hea oleks kui lepp oleks pooltoores). Tuld (ja suitsu) sättisin toore vahtraga (äkki toores lepp on parem, aga olud sundisid vahtrat kasutama), lehti kasutasin ka, siis kui tuli liiga suureks läks. Katsusin hoida pidevalt korralikku sütt all, et kuumust oleks. Põhimõtteliselt oli selline grillimise ja suitsetamise segavariant (tulemus natuke BBQ moodi). Lihalt tuleb ka silma peal hoida, et kõrbema ei läheks, ja vahepeal lihal külge keerata. Väljaspoolt tõmbab liha üsna tumedaks (isegi mustaks välja), kohe selle all ca 1 cm tumepunane kiht, siis ülejäänud hallikas kiht (nagu tüüpiline suitsuliha). Kunagi olen veel sellise roosaka kihi küige sisse ka suutnud saada, aga ei teagi kuidas see õnnestus (ja tooreks ei jäänud). Liha ei tasu kohe välja võtta kui pealt tumedaks tõmbub, seest peab ka ikka küps olema. St. kannatust.
Ja edasi... võtta nuga, lõigata kontide küljest parajad palad, need liudadele (taldrikutele).
Kõrvale sobib keedukartul (aga kuna seda sai vähe, siis..) või ka spagetid. Neid keetsin nii. Vett, soola, kuivatatud tillipuru (vette). Vesi keema, pasta juurde. Kurnata. Spaget jääb siis väga ilusa välimusega (soovitan kasutada korralikku pastat nt. Pasta Fratelli, Rivocca vms).
Kaste. Majonees + hapukoor 1:1. Juurde karrit või mõnda lihamaitseainet.
Siis leib, või, õlu või vein või kali. Lisandiks võib tarvitada hapukurki või/ja munasalatit või lihtsalt keedumuna. (neid lisandeid ise ei proovinud, aga ma arvan, et need sobiks küll). Ja kui külalised ei tea mis lihaga tegemist, siis, ega nad seda ise ära ka ei arva.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...