...

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: ...

Postitus Postitas rajaleidja »

kaljuennok kirjutas:Tony,kui sinu põhitõeks on metsapidi jooksmine ja kisamine,siis ma ei teagi kohe mida öelda!
Nagu Aafrika suguharu peaks jahti.

No sul on ikka eriti huvitavad arusaamad ajujahist. Mine hari ennast vahepeal ja tule siis tagasi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: ...

Postitus Postitas baddmann »

Mulle meeldib ajujaht- nii koertega kui ilma - väga. On see meie mail ju peamiseks ühisjahi pidamise viisiks, seltskondlikuks loodusenautimise võimaluseks. Loomulikult saab ka varitsusjahti ühisjahina pidada, aga tegelikkuses istub ju siiski iga mees oma pukis sel juhul ja ÜHIS-osa on ainult jahialguse ja -lõpu kogunemine. Kui sellest aru ei saa (nagu üks eelkirjutanu on öelnud), siis noh, mis parata, kahju mehest ;). Õnneks üksikute arusaamisvõimetute pärast veel maailm (ega ajujaht) otsa ei saa.

BM
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: ...

Postitus Postitas SUURKOER »

Ega kõik jahimehed pole ühesugused ja on ka selliseid kes ainult pukis istuvad.Ise ka selline jahimees kes koertega kogu aeg metsas ,kui jaht on. :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: ...

Postitus Postitas tony »

kaljuennok kirjutas:
Tony,kui sinu põhitõeks on metsapidi jooksmine ja kisamine,siis ma ei teagi kohe mida öelda!
Nagu Aafrika suguharu peaks jahti.

Muuseas, olen käinud Aafrikas nn."suguharu" juures jahil (mitte jahituristina vaid kohalikel jahimeestel külas) ja usu,jahti peetakse seal väga vaikselt.
kaljuennok
Postitusi: 8
Liitunud: T Mär 20, 2007 7:38 pm

Re: ...

Postitus Postitas kaljuennok »

tony kirjutas:kaljuennok kirjutas:
Tony,kui sinu põhitõeks on metsapidi jooksmine ja kisamine,siis ma ei teagi kohe mida öelda!
Nagu Aafrika suguharu peaks jahti.

Muuseas, olen käinud Aafrikas nn."suguharu" juures jahil (mitte jahituristina vaid kohalikel jahimeestel külas) ja usu,jahti peetakse seal väga vaikselt.


Loodusrahvad ei võigi endale lärmakust lubada,siis nad jääksid lihtsalt nälga.Minu võrdlus(nagu Aafrika suguharu peaks jahti) polnud just kõige parem.

Ise käin metsas praktiliselt iga päev ja seega näen ka ajujahi tagajärgi.
Tooks näiteks meie jahtkonna lõppenud hooaja tulemused.
Sügisel põdrajaht sakslaste osavõtul,jahtkonnast välja aetud 8 põtra,lastud üks ja seegi oma mehe poolt.Põdrad läksid sakslaste kütiliinist läbi.Sakslane ei saanud jooksupealt valiklaskmist teha ja pauku ei teinud.
.Meie mees lasi 3se pulli,olgugi oli öeldud,et meie ei lase ja lasta võis vasikat või mullikat.
Järgnes detsembris kaks seaaju.Välja aetud 3 või 4 karja ,lastud mõned põrsad.
Talvine varitsusjaht rikutud,lasin ainult ühe kesiku ja põrsa.
Sellised siis ajujahi tulemused.Sügisene searohkus pole taastunud.
Viimati muutis kaljuennok, K Mär 26, 2008 12:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: ...

Postitus Postitas mustlesk »

Kas sa tahad nüüd väita, et kui teed põdrale aju, siis põder läinud ja tagasi ei tulegi? Sellist jura ei ole küll mõtet suust välja ajada. Põder on üsna kiiresti tagasi, teeb ringi ära ja jälle samas kandis.
kaljuennok
Postitusi: 8
Liitunud: T Mär 20, 2007 7:38 pm

Re: ...

Postitus Postitas kaljuennok »

mustlesk kirjutas:Kas sa tahad nüüd väita, et kui teed põdrale aju, siis põder läinud ja tagasi ei tulegi? Sellist jura ei ole küll mõtet suust välja ajada. Põder on üsna kiiresti tagasi, teeb ringi ära ja jälle samas kandis.

Kas ma kirjutasin,et põder ei tule enam tagasi,millest seda järeldad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: ...

Postitus Postitas aivar00 »

Kui mehed lasta ei oska-vasika või mullika asemel lasevad pulli- mingu siis silmaarstile. See juba seltsi enda asi. Aga kisada, et ajujaht on jama ja pukijaht ainuõige- sellist kitsarinnalist suhtumist pole ammu kuulnud. Mina läheks parem tööle, et poest liha osta, mitte ei halaks-tänu ajujahtidele sain pukist ainult 2 siga lasta...
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: ...

Postitus Postitas duma »

Varsti tuleb välja et ajujahi mehed on mölakad, et lasevad kõik loomad ära ja mina ei saagi pukist lasta midagi... :VS
duo on parem
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: ...

Postitus Postitas Priidik Õun »

... mis see teema nüüd oligi ...
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: ...

Postitus Postitas andrus »

Teema oli see,et lase loomakaitsjate inin ühest kõrvast sisse ja teisest välja.Oluline jäta enda teada.
jahismurf
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: ...

Postitus Postitas jorr »

Täpselt Andrus,eks selle meeldimisega ole nii,nagu laulusalmgi ütleb,et mulle meeldib USA kus neegrinaised lõbumajas...jne.
Mis teema ka üles tuleb,siis ikka jõuame eetika või oma meelisjahini välja,kõik teised pole vastuvõetavad või on lausa kahjulikud lood.
Muidugi arvan ka mina,et selline poisikeste temp,et netti mingi hästi julm jahilõik üles panna,pole just eetiline,kuid kuidas just loomi jahtida,eks see ole ikka igale mehele omaette asi.Kellele ema,kellele tütar ja ühtset lugu siin vist ei olegi.Julmust on elus küllaga ja jahil juhtub mõndagi, aint miks seda vaja veel kuskil netis kõigile vaatamiseks üles riputada?
noorus on ilus aeg
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: ...

Postitus Postitas jorr »

Oli täna siis selle video kohta ka telepurgis(kanal 3) pikem lõik kohe ja hr Lillemäe juttu ka.Kahjuks sattusin ise alles juhuslikult peale ja lõppu nägema.
noorus on ilus aeg
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: ...

Postitus Postitas soul »

Nagu karta oli, leiertatakse seda lugu veel kaua, lisaks on keskkonnainspektsioon ka uurimise algatanud. http://www.postimees.ee/250308/esileht/siseuudised/319527.php

Jahimeeste selts: turismijahi korraldajad unustasid eetika
http://www.postimees.ee/250308/esileht/siseuudised/319559.php
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: ...

Postitus Postitas soul »

jorr kirjutas:Oli täna siis selle video kohta ka telepurgis(kanal 3) pikem lõik kohe ja hr Lillemäe juttu ka.Kahjuks sattusin ise alles juhuslikult peale ja lõppu nägema.


Eilseid seitsmeseid uudiseid on võimalik nüüd korduses vaadata ja tundub, et samast videost kerkib esile uus rikkumine, jahirelva andmine alaealise kätte.
http://www.tv3.ee/
Vasta