Laadimine

2005. aasta teemad
Suletud
Maanus
Postitusi: 65
Liitunud: N Mär 11, 2004 11:16 am

Postitus Postitas Maanus »

Krt....! :twisted:
Jälle unustasin logimise.Aga eelmine on minu kirjutatud.
Kaupo Kindsigo

Hülsid/kogemuslik pingerida

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Hülsside pingerida (alustades parimast):
1.Norma
2.RWS (kah Normas toodetud)
3.Winchester
4.Sako (kobe keskmine)
5.Lapua (kipub kalgiks jääma ja freesimisel tükke loopima suudmest)

Ei kasuta:
Seller&Bellot
PMC
Press:
Kindlasti on Lee kõige odavam, ise olen jäänud Hornady peale ja võin öelda, et Hornady matriitsid (die; holgid) ja püssirohudosaator on ülitäpsed. Kuulide jooks kinnitab seda.
Jahimehel (kes võistlusteks padruneid ei laadi) ajab ilmselt ka Lee asja ära!
Kuulid:
Jahil armastan Nosler BST ja Partitionit
Odavamatest on Hornady SPBT (Interlock) väga häid tulemusi andnud
Nüüd katsetan Silvertipi, Barnes X ja Partition Goldi ka ära!

K.
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Laadimisfoorum

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Nii ,hülssidega asi selge.Aga püssirohud?Kunagi tõi Trapper Norma rohtu nüü on saada ainult Vihtavuoorit Mina laadisin Norma MRP-ga ,kas Vihtav.-560 on ikka sama nagu Norma MRP ja kas minu arusaam ,et MRP sobib raskemale kuulile ja näiteks 202 kergemale on õige?(kal.6,5x55)Kuna ja milliste kaliibrite ,rohtude juures kasutatakse magnum sütikuid?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Tere Kaupo, imestan, et sa varem sõna ei ole võtnud. Ei vaidle su jutule üldse vastu aga sain aru, et foorumis osalejatel on huvi laadida just oma jahitarbeks ja tiirus harjutamiseks. Võin julgelt öelda, et Norma;Lapua kuulid ja Norma hülsid ning Vihtavori rohi kokkupanduna padruniks ei jää kuidagi poekaubale alla ka Lee pressiga laadides. Olen ise Kullavere jahimees ja oleme seda teemat sinuga ka varem "jahiüritustel" arutanud siis veel olid minu kogemused kesised aga nüüd julgen vaielda, selleks ju see foorum on.
naised saunas rääkisid
Kaupo Kindsigo

Kuulid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere Kaupo, imestan, et sa varem sõna ei ole võtnud. Ei vaidle su jutule üldse vastu aga sain aru, et foorumis osalejatel on huvi laadida just oma jahitarbeks ja tiirus harjutamiseks. Võin julgelt öelda, et Norma;Lapua kuulid ja Norma hülsid ning Vihtavori rohi kokkupanduna padruniks ei jää kuidagi poekaubale alla ka Lee pressiga laadides. Olen ise Kullavere jahimees ja oleme seda teemat sinuga ka varem "jahiüritustel" arutanud siis veel olid minu kogemused kesised aga nüüd julgen vaielda, selleks ju see foorum on.

Tere!
Mis siin ikka vaielda, vahetame arvamusi! (Ükski poekuul ei saa käsitsilaetule vastu, see on kindlalt teada!)
Lapua kuulidest tõstaksin esile "uut" 9,7 g Mega, täiesti sümpaatsete tulemustega ja LockBase 9,7 g täismantlit, üks parimaid täismantleid üldse!
Norma omadest on Vulkan väga hästi töötanud, lausa ekspansiivsuse näidiskuul!

Keegi küsis rohtude kohta, Vihtavuori on meie regioonis täiesti tugev tegija, olen laadinud nelja erineva püssirohuga ja rahule jäänud. Kui kasutusel on täpne dosaator või kaalutakse iga laeng eraldi digikaaludel või apteegikaaludel on võimalik ka kuulidest viimane võimalik täpsus välja võtta! Viimasel ajal kasutan (jahipadrunitel) VV N500 seeriat, energiat on kõvasti rohkem, kiirused on suuremad jne.

Norma rohud ei ühildu automaatselt Vihtavuori omadega, soovitan internetist Norma koduleheküljelt iga kaliibri kohta täpseid laenguid vaadata ja nendest juhinduda!!! Kui kahtled, küsi!

Ise lähen täielikult üle "katetega" kuulide peale, saab kiirust juurde!
Varsti võin pajatada kuidas töötab Barnes XLT/BT kuul ja Ballistic Silvertip!
K.
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Mida oskate öelda Norma DIAMOND LINE kuuli kohta ?On see puhtalt märki laskmise kuul ?Ekspansiivsus?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

tere jälle Kaupole ! Sina tead kus asub Voore külalistemaja, ehk tuled ja jagad koos meiega oma laadimisalaseid kogemusi. Kontakt on ilvese all üleval vasakul
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Laadimise päev igati mõnus üritus oli.Nüüd asi praktikas nähtud ja tehtud.Teadjamiis polnd ka seletustega kitsi,nii et igale küsimusele saadi ka vastus.
Sai ka mõned pildid tehtud ja mõndasid saab näha siit:

http://www.marandi.fie.ee/album
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

aga kõige ilusam pilt on puudu !
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Au ja kiitus teadjamihele, korraldus hea ja kobras veel parem :D (y)
Mina jäin väga rahule, rahvast oleks võinud veitsa rohkem olla ja kunagi võiks midagi sellist veel korraldada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ja kus on pilt suitsukoprast? :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
huviline
Postitusi: 4
Liitunud: E Apr 19, 2004 7:29 am

Postitus Postitas huviline »

Vägadema mõnus ja asjalik kogunemine oli - au ja kiitus teadjamihele!
...otsimisest võib kasu olla...
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

kuidas sobib laadida 30-06`te 9,7gr.Lapua megaga? Kas keegi on proovinud ja kas ka rahul ollakse?
god17
Postitusi: 33
Liitunud: K Mär 31, 2004 8:22 am

Postitus Postitas god17 »

kas keegi on laadimiskomplekte tellinud ka näiteks interneti teel USAst tundub et sealsed hinnad palju odavamad. ei tea mis see postikulu ka olla võib
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

milles küsimus 9,7 g Lapua mega kuul 30-06 ülimõnus laks ja pealegi on täismantel kuul samas kaalus nii-et dosaator paika ja aasta varu korraga valmis. ei ole talvel rebase jaoks vaja optikat timmida ega midagi, tagasilöök vastuvõetav ja kui just saffarile ei lähe saad meie tingimustes 9,7g kuulidega kõik jahid peetud.
naised saunas rääkisid
Suletud