Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas AndresR »

Tere
Sai täna soetatud siis selline aparaat.Kas keegi veel kasutab seda mudelit,kui kasutab siis võiks kommenteerida?! Aga ok,nüüd põhi küsimus:) Kas keegi seletaks mulle ära mis need tšokkid ikkagi on?Mõnele võib tunduda see rumal küsimus,aga tehke siis mulle ka selgeks.Pole varem nendega kokku puutunud ja pole varem ka sileraudset omanud.Ei tahaks kohe relva lõhkuma ka hakkata,kasutades valet tšokki vale moonaga.Või kui keegi ei viitsi pikalt seletada siis äkki mõni link kust saaksin ise uurida! Relvaga oli kaasas 5 tšokki ja igaühel siis kriipsud peal 1-5.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas Heino »

Lühidalt nii, et mida paksema läbimõõduga tšokk, seda peenema haavli jaoks on, kõige õhem on kuuli jaoks ja kartetši ning haavliga 25.-40. m kaugusele laskmiseks. Tšokk suurendab haavlivihu tihedust ja võimaldab kaugemale tabavalt tulistada. Täpsemalt loe Tiit Randveeri koostatud jahiraamatust.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas AndresR »

Tänud,vaatan kindlasti järele!
kaupo
Postitusi: 4
Liitunud: T Juun 10, 2008 7:37 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas kaupo »

kas oled oma püssi jooksma saanud. mul krt laseb kuuli alla vasakusse nurkka. millise tsokiga sina kuuli lased ?
bvaatab nädalavahetusel ostan korraliku ja kalli moona vaatab mis siis tegema hakkab
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas TiitR »

kaupo kirjutas:kas oled oma püssi jooksma saanud. mul krt laseb kuuli alla vasakusse nurkka. millise tsokiga sina kuuli lased ?
bvaatab nädalavahetusel ostan korraliku ja kalli moona vaatab mis siis tegema hakkab

Mul sama relv, mis Andresel (käisime ka koos ostmas ja tiirus proovimas) ja 50m. käelt sain lõpuks tulemuseks (kasutasin sama märklehte, mis vindigagi) 6..8 ja kõik kella 9 suunas. Kuuliga kasutasin "5 kriipsuga" tsokki, ehk kõige silndriam, e. koonust polnud ollagi.
kaupo
Postitusi: 4
Liitunud: T Juun 10, 2008 7:37 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas kaupo »

nu jah kella 9 mul laseb 7-e suunas aa jahipaun vaatab mis teha annab ,,.....
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas TiitR »

kaupo kirjutas:nu jah kella 9 mul laseb 7-e suunas aa jahipaun vaatab mis teha annab ,,.....

anna siis tulemustest teada.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kriipsudest:

1 kriips suudmeosal, ing. Full, ahenemine 1,0 mm (täistshokk)
2 kriipsu IMod ahenemine 0,75 mm (tugev tshokk)
3 kriipsu Mod ahenemine 0,50 mm (pooltshokk)
4 kriipsu ICyl ahenemine 0,25 mm (veerandtshokk)
5 kriipsu Cyl või Skeet ahenemine 0,1 mm (silinder)
kaupo
Postitusi: 4
Liitunud: T Juun 10, 2008 7:37 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas kaupo »

TiitR kirjutas:
kaupo kirjutas:nu jah kella 9 mul laseb 7-e suunas aa jahipaun vaatab mis teha annab ,,.....

anna siis tulemustest teada.



relv korras, kõrgus paigas aga vasakue ikka tikub minema :o see püss ei taha poljevoo kuuli
küll aga haavlivihk on korralik.Arvatav viga püssil oli :
Tehases pandud läga ei tahtnud kudagi sealt raua seest äää tulla aa peale 75-te haavlilaksu hakkas kuul ka jooksma (poljevot laseb kuidas juhtub )
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas TiitR »

Sai täna siis Yildizega Viidikesel laskekatse lõpuks (teise korraga) sooritatud. Jätkuvalt mure vasakule jooksmisega :M Kusjuures täna Andresega püssi võrreldes (Andresel samuti ainult vasakule jooksis), panime tähele, et püssil tundub ekstsentrik kirp olevat, kuna kirp tundus meile mõlemale olevat silmnähtavalt vasakul servas. Kuid tekib küsimus, et kas siis tehase kontroll laske selle relva puhul pole teostatud (nagu Benellil), et kõik teadaolevad identsed relvad vasakule jooksevad? :shock:
P.S mis asi see poljevot kuul on? :oops:
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas AndresR »

Tundub et tuleb minna jah kirbu kallale! Seda tehase läga juttu ei taha küll mitte uskuda.Olen sellest relvast teinud ka pea 70 lasku ja ei muutu midagi.Kõige tõenäölisem ikkagi kirpu keerata,kuna ta tundub tõesti liiga vasakul pool olevat! Aga jah,mul kõik lasud läinud 6 ja 9 vahele (eranditult).Laskekatset oli muidugi päris mõnus teha sellise relvaga:) Lõpuks õnnestus mulgi teise korraga:)
kaupo
Postitusi: 4
Liitunud: T Juun 10, 2008 7:37 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas kaupo »

TiitR kirjutas: Kuid tekib küsimus, et kas siis tehase kontroll laske selle relva puhul pole teostatud (nagu Benellil), et kõik teadaolevad identsed relvad vasakule jooksevad? :shock:
P.S mis asi see poljevot kuul on? :oops:



see on masstoodang , joodetakse raud peale ja egas keegi ei kontrolli kas laseb otse või mitte (y) (y) . aga ikkagi tegu on haavlipüssiga ja et kuuli otse lasta , selleks on vaja oma püss nö sisse lasta et tead kuhu laseb :) Järvekas sai selle õpetamisega minu puhul hakkama :D
hmm "poljevo" on (peaks olema) piiritagune (lähinaaber) kuul :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas hendrik »

TiitR kirjutas:P.S mis asi see poljevot kuul on? :oops:


http://www.ada.ru/Guns/hunting/slugs/im ... leva_2.jpg
Alakaliibrilise kuuli ümber käib kaheosaline plastkonteiner, rauale "valutu" laeng.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:


Report this post Vasta tsitaadiga
TiitR kirjutas:
Kuid tekib küsimus, et kas siis tehase kontroll laske selle relva puhul pole teostatud (nagu Benellil), et kõik teadaolevad identsed relvad vasakule jooksevad? :shock:
P.S mis asi see poljevot kuul on? :oops:



see on masstoodang , joodetakse raud peale ja egas keegi ei kontrolli kas laseb otse või mitte (y) (y) . aga ikkagi tegu on haavlipüssiga ja et kuuli otse lasta , selleks on vaja oma püss nö sisse lasta et tead kuhu laseb :) Järvekas sai selle õpetamisega minu puhul hakkama :D
hmm "poljevo" on (peaks olema) piiritagune (lähinaaber) kuul :D

Küll on tore kui mehed juba peale ca esimest 100 pauku uuest relvast saavad teada tehases relva valmistamise üksikasju- kas sellel türgi püssil on kaasas video mis peale teatud laskude arvu ise aktiviseerub :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Yildiz A71 poolautomaat ja tšokkid

Postitus Postitas TiitR »

AndresR kirjutas:Tundub et tuleb minna jah kirbu kallale! Seda tehase läga juttu ei taha küll mitte uskuda.Olen sellest relvast teinud ka pea 70 lasku ja ei muutu midagi.Kõige tõenäölisem ikkagi kirpu keerata,kuna ta tundub tõesti liiga vasakul pool olevat! Aga jah,mul kõik lasud läinud 6 ja 9 vahele (eranditult).Laskekatset oli muidugi päris mõnus teha sellise relvaga:) Lõpuks õnnestus mulgi teise korraga:)

...et siis kella 6 ja 9 vahele siis... :D
Vasta