2. Ära oota lasku, keskendu sihikupildile ja vajuta sujuvalt päästikule, lask tuleb siis kui tuleb.
Harjutuseks lase laadida paar kasutatud kapsliga padrunit, sega need kolme õigega nii, et ei tea mis on mis. Lae need salve ja alusta laskmist (tiirus). Jälgi punkt 2-te. Kui tekib tõrge, st satub kasutu padrun, siis ei tohi relv käes liikuda karvavõrdki ja seda tuleb harjutada niikaua kui see nii on. Seda tehnikat korda tihti kui tiirus käid, sest vanad harjumused tulevad tagasi. Kõige parem on kui tõrge tekib päriselt, sest siis ei oska seda ette aimata. On juhuseid kui unustad kaitseriivi peale, pauku ei tule, aga astud oma 30-06-ga ikka sammu tagasi

Lasukartusele aitavad kaasa kiirpäästikud ja päästikud millel pole eelkäiku, sest kiirpääskikuga on võimalik kompentseerida kehva laskeasendit ja inimese omapärast käetudinat või nõrka kätt, mis ei jõua relva hoida st, et relv ei püsi sihtmärgil, siis päästetaks kiiresti kui moment on õige. Tulemused võivad head olla, aga praaki tuleb sisse.
Kui relv püsib sihtmärgil ja liigub, siis sujuv päästmine annab ka kindla tulemuse.
Kui ei suuda relva sihtmärgil hoida siis otsi tugi või lase põlvelt või jäta laskmata, sest sa ei ole valmis tabavat lasku sooritma.
Laskmata jätmine on ka väga keeruline, sest hasart teeb oma töö.
Tiirus kasuta kõrvaklappe, jahis teed ju ikka ainult ühe paugu

Kõige alguseks kui tõsisemat treenerit pole, siis tuleta meelde ajateenistuse algtõed: Keskendumine, eelsihtimine, hingamise peatamine, sujuv päästmine, järelsihtimine.
Kuiva pead palju tegema, sest jahil on olukorrad kiired ja siis peab kõik automaatselt tulema.