Jahikantsel

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas foxracing »

Leidsin täna koha kuhu endale jahikantsel ja söödakoht teha aga seal mõned puud natukene segavad vaatevälja. Oleks vaja üks 3-4 suurt puuud sealt maha võtta .Huvitav kuidas RMK sellessse suhtub kui küsida kas võib uuelt söödakohalt 3-4 puud maha võtta? On kellegil kogemusi sellise asjaga? :roll:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Anti »

Küsi julgelt kohalikult metsnikult, ma usun, et mingi lahenduse ikka leiate. :wink:
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas honkomees »

Pole meil enam ei metsavahte ega metsnikke ja õigusi pole neil ametnikel kah midagi lubada ära koristada. Küsisime kord metsakuivade langenud puude ärakoristamise kohta, ütles et lubada ei saa aga kui nii teete, et keegi ei näe ja kaebama ei tule, siis tema tähele ei pane...

Vanasti oli küll nii, et metsavahilt said paberi, vigaste ja metsakuivade puude langetamise kohta ja kõik korras. Kadund isa mul ikka kuivatas meeldimahakanud puud soola ja väävelhappega ära ja siis tõi metsavahi kohale.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas jorr »

Ega jah,metsast mingi puu maha võtmiseks on paberil suur võim praegu,kuid kas siis söödakoht peab just selliselt asetsema,et puud segama hakkavad?Kantslit ja söödakohta saad ju nihutada igale poole ja loomal küll tähtis pole,et kas paarküment m siin või sealpool,tema leiab söödava alati kätte.Meil kunagi oli kalajäätmeid toodud ja et varesed neid pintslisse ei pane,ajasime söödale kuuseoksad peale ja panime sellisesse kuusetihnikusse kuhu vares ei tüki.Loomade tulek ja minek oli kanstlist hästi näha ja söömisekoht aint varjus,lasta sai ilusti.Arvan,et ega sa kantslit üheks aastaks tee,siin tarvis arvestada ikka ka kasvavate puudega ja sellega,et kuidas söödakoht tuleval või ületuleval aastal välja näeb ja kas puude juurdekasv segama ei hakka.
Viimati muutis jorr, E Sept 22, 2008 12:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
foxracing
Postitusi: 35
Liitunud: L Sept 20, 2008 9:27 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas foxracing »

Olen vaadanud muid lagendkike kus metsa raiet tehtud aga sinna ei lubata söödakohta teha sest seal hakkavad noori puid peale istutama. Ega eriti seal liigutada ei anna seda sööda kohta. Kui liigutada seda siis jääks ta jälle kantslile liiga lähedale. Saaks mõned puud maha võtta siis saab sööginõu täpselt valgesse kohta panna. Sest siis natukenegi valgem hämaral ajal lasta. Muidu puud teevad suht pimedaks selle söödanõu koha.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ats »

.
Viimati muutis Ats, L Juun 16, 2012 11:27 am, muudetud 2 korda kokku.
Pole looma, pole probleemi!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas rajaleidja »

Huvi võib tekkida siis, kui mõni hind ka teada on.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas tony »

Ütle hind koos paigaldusega.
Hekler
Postitusi: 60
Liitunud: T Mär 27, 2007 8:11 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Hekler »

Kas sinu pakutavad jahimajad/kantslid on freespalgist, või mingi muu?
Kui ma tahan näiteks 3x3m kantslit ja 6m kõrgete jalgadega, siis palju see maksma läheks koos paigaldusega. Kui pikk on tarneag? Mis katuseid pakud...laast, eterniit, plekk, ruberoid? Kas puit, mida kasutad on toores või kuivatatud? Kui nendele küsimustele vastuse saaks siis, võiks isegi mõelda sinu käest ostmisele.
Lähme metsa...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Feen »

Hekler, ära unusta veel transporti Lõuna-Eestisse. Selleks tehtud kulud ei pruugi ka just väikesed olla.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas -Ivar- »

http://www.lasita.com/est/index.php?opt ... &Itemid=21 aknad ise juurde teha jalad alla ongi pukk valmis :roll:
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ain Aavik »

See York on küll super - pisut täiendamist ja olemas
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas valdo »

-Ivar- kirjutas:http://www.lasita.com/est/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=21 aknad ise juurde teha jalad alla ongi pukk valmis :roll:


Paistab, et see York, mis pukikis hästi sobiks on neil juba pakkumisest kadunud.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Ain Aavik »

Eks tellimise alusel nad selle ikka ära teevad - vähemalt loodan :M
Kodulehelt nimistust kadunud jahh
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Jahikantsel

Postitus Postitas Pikk »

See york oli laojääk ning nüüd on ta otsas ( ning selle hinna eest enam juurde teha ei saa), aga soovitati et helistada müügitibidele ja nendega veidi mesijuttu rääkida siis mine tea mida nad välja võluvad. ( neil laos igasugu staffi olemas,) ning võib küsida ka analoogset asja Palmakost.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Vasta