milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Mart kirjutas:
Gunman võiks välja tuua argumendid, miks ta CZ-i Tikkale elistab. :M
Minu soovitus oleks, et lase relvale optika peale panna ja proovi õlga, kui palge ei istu, siis
mõtle, palju sa pead veel kulutama, et optikast läbi näeksid. Seejärel võrdle alles hinnavahet.[/quote]



minu tutvus ringkonnas kellel on tikkad kurdavad pisivigade üle aga kellel on CZ ei kurda millegi üle ja on väga rahul
eile ei olnud aega aga teisipäeval lähen poodi tagasi ja lasengi prooviks optika peale panna ja kindlasti ma ei hakka tegelema laskespordiga et laad peab millimeetri pealt paigas olema :M
tuttaval on ka alles soetatud CZ 550 lux 30-06 optika 50 ja see istus mulle päris hästi õlga (y)
minu praegune valik CZ 550 lux 308 optika 56 :M
minu arvates ei tohiks neil püssidel erilist vahet olla :roll: :M
silm sihib,süda vajutab
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Mart »

Gunman kirjutas:minu tutvus ringkonnas kellel on tikkad kurdavad pisivigade üle


ja need oleks :?:
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Mart kirjutas:
Gunman kirjutas:minu tutvus ringkonnas kellel on tikkad kurdavad pisivigade üle


ja need oleks :?:

viimati oli ühel mehel mingi trikli tift lahti tulnud ja ei vinnastanud püssi ära :roll:
see oli 2 nädalat tagasi
silm sihib,süda vajutab
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas rixa »

Gunman kirjutas:minu tutvus ringkonnas kellel on tikkad kurdavad pisivigade üle aga kellel on CZ ei kurda millegi üle ja on väga rahul.


Sama asi, mis autodega. Mul tuttavad, kellel Porched, need kurdavad igasugu pisivigade üle ja need, kellel on Daciad ja Renault'd, need räägivad kui head ja vastupidavad nende autod on. Kui aga vaadata näiteks tehnoülevaatustel leitud vigade arvu protsentides, siis liiguvad asjad paika.

Edit: Mitte, et ma nüüd arvaks, et Tikka püsside Porche oleks :P
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Pigem võiks olla valik selline,et milleks osta mingi plast kärakas krt teab mis optikaga 13kg eest, kui saab korraliku puitlaega relva(väidetavlt enim müüdud mudel)ja suhteliselt normaalse optika 16kg eest.Ja cz-iga on alati võimalik lasta ka lahtise sihikuga kui peaks juhuslikult optikaga midagi juhtuma ja pole kohe plekki,et uus osta.Vähemal ei jää jaht pidamatta.
jahismurf
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mart kirjutas: Kui raual on lahtised sihikud küljes, siis on laad tehtud selliselt, et saad ka nendega lasta. Kui sellisele relvale optika peale panna, siis paratamatult on vaja ka laadi kõrgemaks ehitada, et optikast normaalselt läbi näha.

Siinkohal jääks siiski eriarvamusele. Enamusel(noh lihtrahva omad, mis poeletilt võtta) relvadel on nii sihikutega kui ilma variantidel laad üks. Ja laad üldjuhul tehtud ikka arvestusega, et optika peale tuleb. Palge proovides saad aimu kui sihikutest ilmselgelt üle kiikad. Battue sihikud võimalik et teisi tehtud.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Mart, pagan - sa käitud nagu müügimees. Foorumi peremehena ei tohiks selliseid kilde lendu lasta. Miks ma nii räägin, toon avalikuks juhtumi aastast 1992, jahindusmess Tallinnas. Olin
uhke Tauruse ja Saueri leti taga, kui keegi küsis, mis ma arvan Rossist. Ja ma siis alustasin, kuidas Rossi on ikka sedasi ja jne. Tegemist oli Rossi tol hetkel edasi müüjaga ja ta ütles mulle: Hanno, ära kiru ja laima toodet mida sa ei tunne, proovi leida oma asjale see haarav argument. Ehk alati kiida ja otsi põhjust oma toodetele ja ole konkurendist parem.
Hanno
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Mart »

Hanno, ole hea ja loe minu postitused läbi. Meil ei ole letis ühtegi Tikka ega CZ püssi, sellest ka näitena Remington toodud, kui jutt selle sirge lae peale läks. Kus kohast ma selle näite siis veel oleks pidanud võtma, kui hakati seletama ameerika püsside kõlbmatusest eurooplasele. Remington 700 lukukoja headus oma hinnaklassis on maailmas üldlevind tõde, pole minu välja mõeldud. Pole veel maailmas ehitatud benchrest püsse Tikka ja CZ lukukoja peale, küll aga Remington 700 lukukoja peale, mis on jäigem ja paindub vähem läbi. Rohkem polegi vaja argumenteerida.
Müügimehe jutt oli ikka rohkem see, et parim valik on euroopas toodetud relv eurooplasele. :D
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Mart - panin pisut värvi juurde, tunnistan. Aastal 2009 emotsioonid pole need kõige parimad nõuandjad. Kuid mis seal salata ,Gunman´i algatatud teema on igatahes minu jaoks aasta algatuseks piisavalt kaasahaarav.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Andruse jutt paneb 10-sse :roll:
Joosep Käba-ga olen ma ka ühel arvamusel et vint relvadel on arvestatud optikaga või eksin :?:
Hanno kirjutas:
Tauruse ja Saueri leti taga, kui keegi küsis, mis ma arvan Rossist. Ja ma siis alustasin, kuidas Rossi on ikka sedasi ja jne. Tegemist oli Rossi tol hetkel edasi müüjaga ja ta ütles mulle: Hanno, ära kiru ja laima toodet mida sa ei tunne, proovi leida oma asjale see haarav argument. Ehk alati kiida ja otsi põhjust oma toodetele ja ole konkurendist parem.

jälle õige

Mardile sobivad remingtonid (y)

Hanno kirjutas:
Mart - panin pisut värvi juurde, tunnistan. Aastal 2009 emotsioonid pole need kõige parimad nõuandjad. Kuid mis seal salata ,Gunman´i algatatud teema on igatahes minu jaoks aasta algatuseks piisavalt kaasahaarav.

tänan komplimendi eest :D
silm sihib,süda vajutab
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas rajaleidja »

Mart kirjutas:Kakuke, ehk märkasid ka, et lahtised sihikud pealt kadunud, st relv on mõeldud kohe optikaga kasutamiseks ja istub enam-vähem keskmisele inimesele koos optikaga. Samuti oled ehk märganud, et relv, millel lahtised sihikud peal, istubki selliselt hästi õlga, kui aga panna optika peale, siis vaja kohe laadi kohendada. Tegime kiirelt väikese eksperimendi, panime ühele Remington 700-le optika peale ja palusime pea igal kliendil püssi õlga proovida. Tulemus siis selline, et relv istus pea kõigile, mõnel juhul vajalik kerge laadi pikkuse reguleerimine. Niipalju siis ameerikalikust sirgest laest. Need relvad ongi mõeldud optikaga kasutamiseks ja kui ei lähe päris sportlaskmiseks, siis pole ka vaja suuremat sorti laadi ümber ehitamist või vahetamist.
CZ ei istu sulle enam õlga, kui oled optika paigaldanud, pead hakkama kohe laadi ümber ehitama, Remingtoni'iga võid kohe jahti minna.

Ütlen ka siis sõna sekka. Olin ise üks katsejänestest Mardi juures poes, kes proovis seda Remingtoni. Istus õlga ilusti. Kodus on ka üks lahtise sihikuga CZ, millel optika peal. Sain ta enda kätte juba koos optikaga ja esimest korda palge pannes ei saanud aru, mis värk on: Vahid optika jalgu. Sai laadi kõvasti kõrgemale tõstetud ja siis hakkas ka palge istuma. Ei kiida siin ühte, ega laida teist. Räägin lihtsalt oma praktikast.
Nagu eelpool juba öeldi, kui lähed ostma, las krudivad mõne optika peale ja vaata, kuidas istub.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas plaaster »

Õnnelikud on need, kellele ameerikalik sirge laad tõeliselt õlga istub, kellele aga sirge laad ei istu, peab kahjuks oluliselt suurema väljamineku tegema :( Kaldun arvama, et on päris palju neid, kes lihtsalt "istutavad" ameerikaliku sirge lae endale õlga!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Eerik »

Hanno kirjutas:Mart, pagan - sa käitud nagu müügimees. Foorumi peremehena ei tohiks selliseid kilde lendu lasta.


Hannoga nõus , selline käitumine on eestis üsnagi tüüpiline . Kuna foorumis korraga " leti taga rohkem inimesi " kui mahub Jahipauna kauplusesse , peaks oma müügimehe arvamusel laskma tõesti rohkem kõlada teistes kohtades .
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas frukt »

irw teema kisub käest aga tuli midagi ka meelde meil nii cz kui tikasid lasevad kõik optikata ja optikaga leia aint omale sobivam ja hanno tellisin kunagi teilt sauer 303 üle poole aasta lubadusi ja ei juhtund midagi min. soovitaks minna waldusse ja proovida seal erinevaid relvi st seal enamasti optikatega saad aimu miss passiks paremini õlga ja kui ei soovi kasut. relva siis mine millisesse marketisse tahad :mrgreen:
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Sauer 303 on küll valus teema. Ei oodanud sellist torget. Ma enam ei mäletagi, millal seda relva Nürnbergis esitleti. Tehas ei saa seda korralikult jooksma. Muide .300WM kaliibris oli see püss meil olemas, aga ei sobinud ju. Eks sel aastal IWA´l kuulume uusi lubadusi selle 303 kohta. Muuseas kõigile 303 soovijatele olen soovitanud Browningu BAR valikust leida endale sobiv ja inimesed on rahul. Aga tagasi teema juurde: Tikka, CZ ja Remington on kõik head püssid, iga edasimüüja kiidab enda kraami ja see on loogiline. Samas CZ´i mahategemisega olen kokku puutunud kõik need aastad, samas mitte ühtegi lauspraaki, ebaõnnestumist jne pole esinenud. Kõik need pisivead on sii foorumis üles loetletud. luku teema oli mulle uus, aga nagu siin Mauser luku kaitseks juba öeldi, see lukk on klassika. Püss ise ikka puit ja metall, plastmassi pole ligi pistetud. Sikupilli poest Meelis on saanud tehasest vastava väljaõppe nende relvade hooldamiseks ja pisiremondiks. Varuosad on nädala kahe nädala teema. Ja vaieldamatult on CZ oma levikult Eestis hetkel Tikka järel auväärsel teisel kohal. Kivi kotti!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Suletud