milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Mis moodi siis see plastik lihtsamini lahti monteeritakse?????????

Mina keeran alt 2 polti lahti voilaaa........KÕIK.Mis seal keerulist on?
Ise ütled,et peale jahipäeva erilist lisa tegevust ei otsi aga vannitoas seebi mänge viitsid ikkagi mängida.Küll on paljurohkem tegevust kui 2 polti lahtikeerad?Ja kui sa võtad luku välja ja lased ta õliga kokku ja paned püssi niisama kuivama kapiotsa ei juhtu temaga kah mitte midagi hirmsat,et järgmise päevani ei kannata oodata.
Viimati muutis andrus, E Veebr 16, 2009 10:27 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Kui pole radikat ja veevärki sees, peale pikaleveninud päeva ei viitsi enam ahjugi kütta vaid külmas toas magamiskotti - vat siis ei kuiva, eriti märg puit
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

Siis võtad püssi magamiskotti kaasa ja kuivab ikka ära.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Mis moodi siis see plastik lihtsamini lahti monteeritakse?????????

Mina keeran alt 2 polti lahti voilaaa........KÕIK.Mis seal keerulist on?
...Ja kui sa võtad luku välja ja lased ta õliga kokku ja paned püssi niisama kuivama kapiotsa ei juhtu temaga kah mitte midagi hirmsat,et järgmise päevani ei kannata oodata.
nimelt, 2 polti ja lahti ta ongi, rauaosa kuivab soojas toas ära ka, aga märg puit mitte ja eriti kui varahommikul järgmine jahipäev algamas (meil ikka laupäev-pühapäev kindlasti, vahepeal mingi 5-6 tundi uneaega heal juhul)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas mustlesk »

Aru ma ei saa, te teete nagu mingit tükitööd. Ei jõua kodus küttagi ja magada saad ka jao pärast. Minu jaoks see küll enam jaht ei ole.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas andrus »

A kuidas teised saavad ja sina ei saa?
Hoiavad püssi kilekotis?
Probeem on ju sinu kui pead pool ööd jooma,et magada saad vaid 5-6 tundi,pole aega ahju kütta ja püssi kuivatada? :D (see oli naljana mõeldud,palun mitte tõsiselt võtta)

Ok jutt muutub mõttetuks mölaks ja antud teemaga puudub igasugune seos.
jahismurf
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Oleme jah neid õudusjutte kuulnud kuidas ajumehed vintrelvaga (!) Lõuna-Eestis armastavad "jooksvaid kogusid" paugutada...Pärast püss kenasti jahijuhataja autos luku taga, mõneks ajaks :oops:.

Puitlaad ja vihm. Vähemalt 2X aastas teen spets puiduõliga (linaõli baasil ilmselt) laadile korraliku määrimise-immutuse ja hoian 12 tundi soojas toas. Puit on nii hästi imav materjal, et väga vähe õlijääke tuleb lapiga eemaldada. Kui igal aastal need kaks määrimist tehtud, pärlendavad vihmapiisad puidul ja voolavad siis maha. Kogu lugu. Nagu ütles Lenin, määrida, määrida, määrida, seltsimehed! :shock:
Viimati muutis Kaupo Kindsigo, E Veebr 16, 2009 11:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas honkomees »

Eks see ikka oma huvist, ei keegi sunni. Peale nülgimist, kondistamist ja maksasöömist jõuad lihtsalt nii hilja koju ... Ja nõrgemad vennad vajuvad pühapäevaks ära, siis vähem mehi ja suuremad portsud :mrgreen: Ja kui meie pundi mehed miskipärast ei taha jahti teha, siis põrutan teise punti, kus kah nimekirjas ... ma ei taha küll ühtegi võimalust vahele jätta, na lollakas sihuke
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas unt »

honkomees kirjutas:Eks see ikka oma huvist, ei keegi sunni. Peale nülgimist, kondistamist ja maksasöömist jõuad lihtsalt nii hilja koju ... Ja nõrgemad vennad vajuvad pühapäevaks ära, siis vähem mehi ja suuremad portsud :mrgreen: Ja kui meie pundi mehed miskipärast ei taha jahti teha, siis põrutan teise punti, kus kah nimekirjas ... ma ei taha küll ühtegi võimalust vahele jätta, na lollakas sihuke


Nagu erinevate kaliibrite ja erinevate tootjate vahele ei saa võrdusmärki tõmmata, nii ei saa ka erinevate meeste ja nende tahtmiste vahele võrdusmärki tõmmata. Jumala eest - kui ühele meeldib puit ja teisele plastmass, siis see on sama, mis ühele graveeritud relv ja teisele lihtne nui. Nui mitte pahas mõttes. Relv ju ikka sama ja laseb sama hästi ja sama kaugele ja on samamoodi lolli käes ohtlik.
Ise olen rohkem konservatiivsusele kalduv jahimees ja seetõttu hindan rohkem traditsioonidega relvi. Tõsi - traditsioonid võivad olla euroopalikud või ameerikalikud või jumal teab veel millised. Siia ma oma paindlikuses üldse mingeid eelistusi ei tee. Ehk teisisõnu jõuame jälle välja sinna, et ühele meeldib ema, teisele tütar, ühele blond, teisele brünett. Ja nagu me ei saa soovitada sõbrale seda, millise naise ta peab võtma, ei maksa ka soovitada seda, millise relva ta peaks ostma. Saame kiita või laita vaid seda, mida ise proovinud oleme ja mille kohta me häid ja halbu omadusi teame. Ja ka see ei peaks olema sõbrale siduv, sest arusaam jahist ja relvadest on nii lai, et seda piiri ei oskagi kohe kuhugi tõmmata. Hea relv on nagu hea konjak - on marke, mille üle ei sobi vaielda. Aga anna seesama pudel mõne võhiku kätte ja tema ütleb ikka - tavaline puskar. :VS
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Minu valikuks osutus CZ 308 win. Lux + Delta Titanium 2.5-10x56 (y)
Hanno tegi mulle väga hea pakkumise millest ma ei saanud keelduda :)
siin kuskil käis teema läbi kas Tikka või CZ siis kümnest jahimehest enamus arvasidki et CZ on sellest valikust parim (y)
homme või ülehomme lähen tiiru ja lasen optika sisse ja siis lisan siia veel kommentaare :)
silm sihib,süda vajutab
Zake
Postitusi: 37
Liitunud: E Veebr 09, 2009 8:04 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Zake »

gunman kui küsida tohib siis mis koguhinnaks sai
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Zake kirjutas:gunman kui küsida tohib siis mis koguhinnaks sai

Hind :?: :M
Hind oli hea :D aga millega ma algul olin arvestanud siis tuli natuke sinna juurde panna :)
silm sihib,süda vajutab
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Olen oma valikuga täitsa rahul ja julgen teistelegi soovitada (y)
tänan kõiki kes siin oma panused andsivad ja seda huvitavat teemat aitasivad vedada (y) :D
silm sihib,süda vajutab
gunnraud
Postitusi: 9
Liitunud: N Dets 04, 2008 6:25 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas gunnraud »

mida aga arvate cz 555 lux-ist kas on parem kui 550?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas kakuke »

Kodulehele kiigates jäi mulje, et 550 edasiarendus, kuhu salv külge poogitud.
http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=3 ... 00&lang=en
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud