relv euroopa liidust?

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

relv euroopa liidust?

Postitus Postitas sammal.habe »

sihuke mõte tuli pähe uitama -

on kellegi kogemust rootsist vms. euroliidu maalt relva ostuga? kuidas käib see protseduur? kui ntx. eraisikult osta?

aegajalt rootsi veebilehti vaadates tundub, et vintrelva saab sealt küll suhteliselt mõistliku hinnaga kätte. (6.5, seal levinud kaliiber, on muidugi omaette teema...)

aga siiski - kogemusi :?:
külastaja

Postitus Postitas külastaja »

Äkki jagad neid veebilehti meiega? Endal samuti selline mõte juba tükemat aega peas uitamas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tegelikult see teema siit juba läbi käinud, aga midagi konkreetset tookord küll välja ei pigistatud. Kasuta otsingumootorit.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Viimati Rootsis käies astusin relvapoest läbi ja ajasin törts juttu müüjatega, ning nood poisid ütlesid et neile on vaja politseist luba ja nende poolest ostku ma või kahur , kahjuks polnud aega et politseist läbi hüpata ja küsida et mis tingimustel nad selle loa annavad, kui üldse annavad. Lisaks soovitasid poisid et kui kasutatud relva tahad siis tasub see kevadel osta, siis kui jahihooaeg läbi, siis tuuakse neid kõvasti müüki, kui mina käisin oli jahihooaeg just hakkamas ja pood oli suht tühi kasutatud relvadest.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sellel relva kauplusel ka mingi aadress oli ? :D
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kakuke kirjutas:Tegelikult see teema siit juba läbi käinud, aga midagi konkreetset tookord küll välja ei pigistatud. Kasuta otsingumootorit.

kasutasin, kakuke, kasutasin. seda oleksid võinud isegi teha ja näha, et leitavas topic'us oli juttu peaasjalikult venemaalt toomisest... ja kellestki Valdust... aga minu küsimusele vastust siiski mitte...

aga netiaadresse: kolage näiteks http://www.blocket.se - otsingukategooriaks "jakt & fiske" - aegajalt seal midagi ikke liigub... oleneb vist, nagu siin ülalpool kirjutati, hooajast.

ja veel: http://www.jagareforbundet.se/kopsalj/default.cfm
Viimati muutis sammal.habe, R Okt 15, 2004 11:06 pm, muudetud 1 kord kokku.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=477

Sinna panin kunagi hulga linke rootsi kasutatud relvade müüjatest.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

sammal.habe kirjutas:kasutasin, kakuke, kasutasin.

Kas tõesti, sammal.habe, kas tõesti? :D
Kui ei siis vaata seda siin http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... =kasutatud
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Relva ostuga EList on asi nii, et lähed politseisse võtad relvaostuloa ( 400 EEKi ), selle loaga jalutad politseiametisse ja võtad rahvusvahelise relvaostuloa ( 500 EEKi ). Siis lähed sadamasse ostad praamipileti ning Rootsi. Seal vormistad politseis ostu / müügi eraisikult, nagu Eestiski. Tuled ostuga koju, vormistad politseis ja saad relvaloa...

Mõni päev hiljem kui liikude pohmelus on juba haihtunud arvestad kulud kokku ja avastad, et kõik see jama läks ikka saadana palju maksma. Mõeldes - ah tühja kah, sai maailma näha ning veel normaalse relva ka - lähed tiiru ja avastad, et püss loobib ... Nimelt harjutatakse Soomes, Rootsis palju ja vintraua eluiga on 10 K pauku...

Aga noh - sai vähemalt maailma näha, kalli püssilae ja SUURE kogemuse.

Kui endale relva juba osta, siis ikka uus ja korralik. Sead enda järgi paika ja OK.
Pole ju asi, mida iga päev osta ning kõhklus, kas mööda lask oli minu või relva süü,
viib tuju pikaks ajaks. Pigem uus vene vint kui kiratsev lääne papakoi...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Anonymous kirjutas:Relva ostuga EList on asi nii, et lähed politseisse võtad relvaostuloa ( 400 EEKi ), selle loaga jalutad politseiametisse ja võtad rahvusvahelise relvaostuloa ( 500 EEKi ). Siis lähed sadamasse ostad praamipileti ning Rootsi. Seal vormistad politseis ostu / müügi eraisikult, nagu Eestiski. Tuled ostuga koju, vormistad politseis ja saad relvaloa...

Mõni päev hiljem kui liikude pohmelus on juba haihtunud arvestad kulud kokku ja avastad, et kõik see jama läks ikka saadana palju maksma. Mõeldes - ah tühja kah, sai maailma näha ning veel normaalse relva ka - lähed tiiru ja avastad, et püss loobib ... Nimelt harjutatakse Soomes, Rootsis palju ja vintraua eluiga on 10 K pauku...

Aga noh - sai vähemalt maailma näha, kalli püssilae ja SUURE kogemuse.

Kui endale relva juba osta, siis ikka uus ja korralik. Sead enda järgi paika ja OK.
Pole ju asi, mida iga päev osta ning kõhklus, kas mööda lask oli minu või relva süü,
viib tuju pikaks ajaks. Pigem uus vene vint kui kiratsev lääne papakoi...

Braavo :A
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Rootsist vint

Postitus Postitas tsuks »

Pöhimõtteliselt Külalisega nõus- isegi ostsin tutika vene relva just nimelt samadel kaalutlustel...

Siiski nigu ma arusaan, sammal.habe ostab eraisikult- mitte poest ja arvatavasti teeb ka mõned kontrolllasud. Kuuldavasti on vindid rootsis suht odavad- ja kui parajasti sinna ka asja- miks ka mitte...
Rehknung järgmine- relv ca 1000SEK+ 1000EEK riigile+ transpordikulud- ikka odavam- vaevalt siit odavamalt saab.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kakuke kirjutas:Kas tõesti, sammal.habe, kas tõesti? :D

krt, peab vist mingeid eriti peeneid otsingusõnu tarvitama või virtuaalset tuhka pähe raputama :oops:

aga sest, et välismaalt relva ost ülikulukaks läheb - osadel meist on vahetevahel skandinaaviamaadele asja. mõned lausa on seal mõnegi aastakese elanud ja kohalike jahimeeste seas sõpru leidnud... :roll:
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Relv El-ist

Postitus Postitas tsuks »

Aga Norrast?
Pole ju teine meietsunfti riik - või kuda?
tsuks nigu ma olen...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Norra on
a) Hästi kallis maa ( seal igal mehel oma õliauk ) st. seal ei anta ka kasutatud asju odavalt.
b) Väljastpoolt ELi on relva soetamine kulukas ja keeruline - load, toll ( vanasti oli relva import 2000 EEKi + muud kulud jne.). Seda tähendabki EL - loe ( siseturukaitse :-) )

Kui töötad skandinaavias, tunned müüjat siis ehk tasubki soetada kasutatud relva. Kuigi ise olen jõudnud veendumusele, et parem nõksa odavam uus, kui kasutatud ja kallim. Ikkagi jääb see garantii ning ajaloo küsimus.
Ise olin sama dilemma ees. Käisin ja uurisin. Ilmselt tüütasin mõned müüjad päris ära, kui praktika näitab, et parem on ennem kõik välja uurida ning siis ost sooritada. Püssiga, mis õlga ei istu ja rahulolu skaalas 5 p süsteemis alla 3 jääb, pole küll midagi teha. Sai siin ühte odavat sünteetilist kah proovitud - no mitte kuidagi ei istunud kätte. Polnud minu püss. Valik jäi ikka uuele ning traditsioonilisele tootjale. Nüüd on toru käes, sisseõnnistatud ja esimesed ristsedki seljataga - õnne kui palju.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Relv Norrast

Postitus Postitas tsuks »

Vat olemegi siin- Lp. Külaline, loodan, et oled sama Külaline kes oli eelmine Külaline.

Küsimus oligi just - et kuda EL-ist täna relva tuua. Kui Norrast ja toll- sammal.habe- ainlt kui sulle tutikas kingitakse- ehk siis tasub?
A kui kingitakse (ja uus)- too tsuksale kah- hulgim odavam- üks paberimajandus ju.
Kulud pooleks.
tsuks nigu ma olen...
Suletud