Sauer

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Sauer

Postitus Postitas remington »

Hanno kirjutas:Lukkude erinevusest:
Medium short on 3 kolme lukustuskõrvaga (locking lug) - kuidas see täpselt maakeeli kõlab - aidake;
Mediumi lukul on neid 6.

Sulu on padrunipesa sulgemiseks ja gaaside surve vastuvõtmiseks lasu ajal.Sulul on 2, 3.....jne. tappe vastavalt kaliibrile ja laengu tugevusele. Luku pööramisel paremale asetuvad tapid lukukoja põikõnaratesse ja sulgevad padrunipesa.Nii ongi luku nimetuseks näiteks kolme tapiga lukk jne...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Sauer

Postitus Postitas Sarvik »

remington kirjutas:
Hanno kirjutas:Lukkude erinevusest:
Medium short on 3 kolme lukustuskõrvaga (locking lug) - kuidas see täpselt maakeeli kõlab - aidake;
Mediumi lukul on neid 6.

Sulu on padrunipesa sulgemiseks ja gaaside surve vastuvõtmiseks lasu ajal.Sulul on 2, 3.....jne. tappe vastavalt kaliibrile ja laengu tugevusele. Luku pööramisel paremale asetuvad tapid lukukoja põikõnaratesse ja sulgevad padrunipesa.Nii ongi luku nimetuseks näiteks kolme tapiga lukk jne...


maakeeli tähendab see seda et koos lukuga tuleb vahetada ka lukukoda :)

to hanno:
kas vahetuspakkumishind sisaldas ka lukukoda? :)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Re: Sauer

Postitus Postitas -Imre- »

Minu teada on Sauer`il need lukustusrõngad rauas, mitte lukukojas :?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sauer

Postitus Postitas baddmann »

-Imre- kirjutas:Minu teada on Sauer`il need lukustusrõngad rauas, mitte lukukojas :?


Nii ta ongi, s.o lukukoda ei võta enda kanda lasust tekkivaid pingeid. Seda ei jäta SAUER ka oma tutvustavates materjalides mainimata.

BM
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Sauer

Postitus Postitas Sarvik »

-Imre- kirjutas:Minu teada on Sauer`il need lukustusrõngad rauas, mitte lukukojas :?


seda küll....aga et lukk rauani jõuaks/liiguks lukukojas (kasvõi luku sisse/välja panemiseks või ümberlaadimiseks ) peab ta enne läbima/liikuma lukukoja/s kus on tappide jaoks ka sooned....ja kui kahe tapi asemel on neid rohkem või on tapid sama arvu juures suuremad/ väiksemad... ei pea olema geenius et aru saada kas lukk liigub lukukojas või mitte.....:)
kärbes kirbule!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Sauer

Postitus Postitas baddmann »

Ee, eiei, ma julgen (ja võimalik, et täiesti põhjendamatult, aga las teadjamad siis parandavad) oletada, et Saueri 3 või 6 lukutapi vahe seisneb selles, et 3-tapilise lukuga relval on need 3 tappi ühes reas (rõngas) ja 6-tapilise luku korral kahes reas (rõngas) luku otsas. Nii et eesmise rea tapid ja tagumise rea tapid liiguvad koos lukuga n.ö üksteise järel rauaotsa sisse ja liikumissooni on ikka vaja ainult 3 tk.

Kui 3 või 6 tappi tähendaks vaid seda, et 6 tapi puhul on nende samade 3 tapi "lukustav pind" jagatud poole väiksemateks tükikesteks, siis ei suudaks mina aduda selle tehnilise muutuse mõtet - lukustavat pinda oleks ikka sama palju või ehk isegi tibakene vähem ning miks peaks suuremate kaliibrite puhul olema sellised 6 tappi paremad kui väiksemate kaliibrite 3 tappi ? Kui aga tappide arvu suurenedes suureneb ka lukustav pind, siis on asjal loogiline point ju olemas, või kuidas ?

Vaatasin oma S-202 Classicu kal 308 järgi lausa, on 6 tappi ja 2 reas (või vähemalt mina saan niimoodi aru, et on 6 tappi ja paiknevad 2 reas).

BM
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Sauer

Postitus Postitas Sarvik »

sry, :oops: ....ilmselt eksisin ennist ("silme ees" oli kribades millegipärast tikka lukk ja lukukoda) ....nüüd vaatasin saueri jooniseid ja.......kui raud, lukk ja lukukäigu (st. ka magasini) pikkus sobib siis on ok.....ja lukukoda pole probleem.
kärbes kirbule!
Vasta