Kuul metskitsejahiks

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas draiwer »

Lasin eile sama relva ja kuuliga soku, kuul riivas sisenemisel ja väljumisel ribi. Mõlemal pool seest vaadates 1,5cm auk kuid jooksis täiega 100m enne kui kukkus.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas jahimies »

Kui on korralik kopsupauk siis 100 m on igaljuhul kitse jaoks kuradima palju. 308 ja 168 gr tsx lastes kukkusid kohe või jooksid paarkümmend meetert ja maas nad olidgi. Kord oli selline juhus, lasin sokku nii umbes 100 m pealt. Peale lasku sain aru et loom tabas, loom jooksis 30m ja siis kohapeale seisma ja muudkui vaatab minu poole. Paarimees veel ütles et vaata lasid mööda. Ja vahtis mind niimoodi üle minuti aja ja siis korraga kukkus nagu oleks jalust maha niidetud. Lask oli ilusti kopsu :roll:
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas draiwer »

Pani ennastki suu ammuli vahtima, nende juhuste pärast küsingi mis kuul avaneks kiiresti 222 kal.
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas jahimies »

Sako laeb ka nosler BST ja see kuul avaneb küll üsna kiiresti :lol: Sakol on see siis Arrowheadi nime all.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas kakuke »

Nosleril tõesti olemas selline kuul nagu Ballistic Tip Varmint, aga iseasi kas tahad sellega jahti minna. :D Norma 3,2g SP´ga endal ka kogemus, kus kena lasuga risti kopsu on ikka killud maos. Nüüd lasen kõike Hornady 55gr SP´ga ja olen väga rahul. Avaneb mõõdukalt. Kui läheks kindlalt medalit laskma siis vast paneks rauda Nosleri, aga muudel juhtudel tahaks liha ka süüa. :) Jutt siis 222rem´st.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas castro »

draiwer kirjutas:Pani ennastki suu ammuli vahtima, nende juhuste pärast küsingi mis kuul avaneks kiiresti 222 kal.

kas Nosler Partition'it ei ole sellele kaliibrile? Minu kogemuse (6,5 x 55) järgi kitsejahiks kõige nooblim kuul.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas draiwer »

Tänud. Katsetan algavas kitsejahis järgi. Loodan, et püssis jooksevad ka hästi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas kakuke »

On ka raske (4g) Partition olemas, aga püss ei söö seda just nii hästi, kui Hornadyt. Laadides min laenguga ja N135´ga sain grupiks ca 5cm, mis liig minu jaoks.
Kui BST rauda ajad ja selle ka mõne kitse sisse, siis ootaks siin huviga tagasisidet. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas draiwer »

Ütlen ausalt, et 5cm ring ei rahulda mindki. Püss ostetud eelkõige repsi jahtimiseks põllust kaugematelt dist.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas sammal.habe »

ma lasksin 6,5x55-ga enamiku kitselistest Nosler BST-ga. kukkusid jalapealt ja liha läks üsna vähe raisku kui kenasti käpa taha lasin. (mul oli üksvahe küll paraku miski psüühikaviga vist, kartsin alateadlikult maopauku teha ja kippusin liiga sageli esikäpa pihta laskma)
nüüd 308 kaliibris olen esimesed paar kitselist valikupuudusel 12-grammise Megaga lasknud, üllatavalt vähe on lõhkunud käpatagune tabamus.

kas keegi 308-le 125-graanist Nosler BST-d on laadinud ja oskab kogemusi pajatada nii laadimise asjus kui looma laskmise tulemustest?
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas Heino »

Kasutan 223Rem moonaks Norma SP 3,6g, olen sellega tabanud üle 50 uluki, rebasest sokuni ja väga rahul, kui tabamus rindkeres on, siis järgi joosta pole vaja. Ballistika on väga hea ja võtab paremini kui 300 kuulid ja ei lõhu hullusti.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas kirp »

Kas keegi Sako 8 grammist SP-d ehk uuema nimetusega Gamehead on 308 proovinud?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas Joosep Käba »

kirp kirjutas:Kas keegi Sako 8 grammist SP-d ehk uuema nimetusega Gamehead on 308 proovinud?


See on Sakol ülipehme kuul. Lendab "pastlaks" kui vähegi konti puutub. Lisaks on Sako tehaseseades suht kiireks laetud. Ei soovita selles kaliibris. 30-06 kehvad kogemused just tehase laetuga. Kui paberit usku siis 308 pea sama kiireks laetud. Ei ole üldse leidnud otstarvet sellele kuulile...... Mingi poolik karp seisab juba ca 5 aastat kindlasti.
Kui Sakot just tahad võta Super Hammerhead. Lõhub oluliselt vähem.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas kirp »

Mis mul siin tahta. Pole ju Eestis stabiilselt saada mitte väga rasket, hea ballistikaga ja soodsa hinnaga poolmantlit. Kui tiirus ka lased (ja soovitavalt sama laenguga), siis on mitmekroonine vahe kuuli pealt summaarselt suur kulu. Superhammerhead on 2,8 kr kallim kui SP. Igasugu "premiumkuulidest" ei tasu rääkidagi. Sierra GK 180 lendab minu torust ülitäpselt, aga ei avane lähedalt lastes (kui just konti ei plaksata).

Mida see "pastlaks" jahiolukorras tähendab? Kas lööb kitsel pool külge minema? Vaatasin ka ise, et Sako on tehasepaugud 308 jaoks väga kiireks laadinud - üle 900 m/s. Aga eks alati saab kodus laadides vähemaks võtta. Ise otsin kuuli, mis ka lähedalt kitse peal hästi avaneks, aga annaks lasta ka täpselt 200-250m peale. Kuidas SP ballistika on?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Kuul metskitsejahiks

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Odavama poole pealt Hornady SP/BT 150 GR, 9,7g ja täiskaliibrilistele ralvadele sokujahiks ikka Nosler BST. Ei tea juhust, et mõni loom oleks ära läinud või kaugelt otsima peaks. :)
Vasta